System racjonalny/konstruktywna alternatywa

Wydarzenia, wiadomości, informacje, aktualności z Polski i ze świata. Gorące dyskusje!
Redaktor1966
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:51

Re: System racjonalny/konstruktywna alternatywa

Postautor: Redaktor1966 » 16 wrz 2019, 16:16

#Mentzen #gospodarka #wybory
Gospodarka według... Sławomira Mentzena. Pomysły PiS grożą katastrofą.

https://www.youtube.com/watch?v=poFSbbyRXdI |
Redaktor1966
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:51

Re: System racjonalny/konstruktywna alternatywa

Postautor: Redaktor1966 » 18 wrz 2019, 17:44

Patagonia: międzynarodowa społeczność żydowska kupiła Patagonię Argentyny i Chile, ażeby zbudować drugi Izrael
CRISTINA FERNANDEZ de KIRCHNER – PREZYDENT ARGENTYNY, WYMIENIŁA PATAGONIĘ w ZAMIAN za UMORZENIE DŁUGU ARGENTYNY zaciągniętego w BANKU ŚWIATOWYM!!!
KIEDY POLSKA ZACZNIE w ten SPOSÓB TRACIĆ SWOJE TERYTORIUM ?!!! PO TO WŁAŚNIE są "polskie długi"!!!
https://konwent-narodowy-pol.neon24.pl/ ... ugi-izrael | 15.01.2014


https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/ ... 36132.html | 22.06.2017
Argentyna odda dług za 100 lat. Historyczna emisja obligacji
Notoryczny bankrut, który w ciągu ostatnich 200 lat ogłaszał niewypłacalność osiem razy, pożyczył właśnie prawie 3 mld dolarów.


Inwestorzy ufni czy po prostu chciwi?
- Inwestorzy mają krótką pamięć - skomentował powodzenie oferty obligacji Argentyny Victor Fu z Stifel Nicolaus & Co, cytowany przez agencję Bloomberg. Trzeba jednak zauważyć, że te prawie 3 mld dolarów nie są pożyczone za darmo. Choć nie znamy szczegółów finansowych transakcji, zagraniczne media informują, że oprocentowanie obligacji sięga 8 proc.

To najwyższy koszt długu wśród wszystkich rządowych obligacji długoterminowych będących na rynku i jednocześnie najwyższy potencjalny zysk dla inwestorów. Przy założeniu oczywiście, że władze będą wywiązywać się ze zobowiązań. No ale nie ma zysku bez ryzyka. Poza tym - nawet jeśli przyjąć czarny scenariusz, że za 100 lat nie dojdzie do zwrotu kapitału - już po 13 latach z samych tylko wypłacanych odsetek uzbiera się wpłacona kwota.


https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/14 ... uctwo.html | 19.08.2019
Argentyna nie jest w stanie spłacać długów. Fernandez chce negocjacji z MFW
W opublikowanym w niedzielę wywiadzie centrolewicowy kandydat na prezydenta Argentyny Alberto Fernandez oświadczył, że jeśli wygra wybory, będzie dążył do renegocjacji warunków spłacania przez jego kraj kredytu Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

"Powiem im, że jest tylko jedna niepodważalna rzeczywistość, a jest ona taka, że przy obecnych warunkach Argentyna nie jest w stanie spłacić ciążących na niej długów" - powiedział Fernandez dziennikowi "Clarin".
Określił jednocześnie jako "szkodliwe" zaciągnięcie przez Macriego w połowie 2018 roku w MFW pożyczki stand-by na kwotę 57 mld dolarów.


Argentyna nad przepaścią. Załamanie waluty, krach na giełdzie i galopująca inflacja
W ciągu tygodnia argentyńska waluta straciła jedną czwartą wartości, giełda spadła o 40 proc., ceny żywności wzrosły o 15 proc. Szok pogłębi tylko zapaść gospodarczą Argentyny, której PKB już w 2018 r. skurczył się o 2,5 proc., a w pierwszych pięciu miesiącach tego roku o kolejne 3,1 proc.
Inflacja galopuje w tempie 50 proc. rocznie, a dług wynosi 100 proc. PKB. Jedna trzecia mieszkańców Argentyny żyje poniżej progu biedy.
http://wyborcza.pl/7,75399,25097434,arg ... ldzie.html | 19 sierpnia

Argentyna w kryzysie. Rząd chce restrukturyzacji zadłużenia
Argentyna zażądała od Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) restrukturyzacji spłaty zadłużenia wobec tej organizacji, wynoszącego 57 mld dolarów. Podjęcie rozmów w tej sprawie zaproponował minister finansów Hernan Lacunza, który od tygodnia pełni tę funkcję.
https://www.tvp.info/44139671/argentyna ... zadluzenia | 29.08.2019


Obrazek
[No przecież wyraźnie widać, że jeszcze mają trochę ziemi do oddania, więc wystarczy jeszcze trochę pożyczyć im pieniędzy...
A w Polsce mamy przecież jeszcze nie sprzedane lasy, dostęp do morza, jeszcze trochę ziemi uprawnej, itd... - red.]


Po II wojnie światowej państwa bankrutowały 136 razy. Kto jeszcze podzieli los Grecji?
https://forsal.pl/artykuly/880480,po-ii ... recji.html | 1 lipca 2015


Licznik długu publicznego Polski
https://www.google.com/search?client=fi ... d%C5%82ugu
Redaktor1966
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:51

Re: System racjonalny/konstruktywna alternatywa

Postautor: Redaktor1966 » 19 wrz 2019, 18:07

Dług publiczny Polski/Polaków za obecnej kadencji PiS wzrośnie o około 200 mld zł... W ciągu kolejnej kadencji o kolejne 200 mld zł... A wkrótce dzieci, na które PiS "daje" pieniądze nie będą wstanie spłacać samych odsetek od tych długów...


Kolejne "inwestycje" PiS-u dzięki kolejnym długom, wyprzedaży majątku narodowego, podporządkowywaniu gospodarki, polityki pożyczkodawcom/ich interesom, kosztem następnych pokoleń...


https://www.money.pl/gospodarka/pis-sie ... 0737a.html | 19.09.2019 r.
PiS szykuje górę pieniędzy dla emerytów. W przyszłym roku czeka ich tzw. 13 emerytura, która ma trafić do wszystkich seniorów. Od 2021 roku pojawi się za to dodatkowa "14", która w pełnej kwocie wypłacona zostanie już tylko części osób.

W 2020 roku 10 mld zł, w 2021 roku blisko 20 mld zł. Jak wynika z szacunków money.pl tak wartościowe prezenty czekają na seniorów w programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości. W ciągu całej kadencji tylko na nieplanowane dodatki do emerytur i rent powędrować może 90 mld zł.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 00101.html | 07.03.2018
Emerytury bez podatku i składek. PiS odrzucił projekt
Do projektu negatywnie odniósł się także rząd. Wiceminister rodziny i pracy Marcin Zieleniecki, który referował stanowisko Rady Ministrów, podkreślał, że nieodprowadzanie składek przez emerytów i rencistów spowodowałoby ubytek finansów publicznych w wysokości ok. 36 mld zł.
Redaktor1966
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:51

Re: System racjonalny/konstruktywna alternatywa

Postautor: Redaktor1966 » 23 wrz 2019, 22:50

Hasło wyborcze:
By było normalnie, dobrze, to trzeba postępować konstruktywnie, czyli normalnie, dobrze/prawidłowo (a nie destrukcyjnie, kierować się głosem większości, wynikiem głosowania, interesem partii politycznych itp., bo to nie jest żaden merytoryczny, prokonstruktywny argument)!

Mój program społeczno-polityczno-gospodarczy w skrócie
Tylko zdrowa żywność.
Bezpłatne (opłacane z podatków) prawidłowe indywidualnie dobrane odżywianie w publicznych centrach posiłków (miliardy opakowań mniej, o wiele mniejsze zużycie energii, mniejsza emisja spaliń, mniej ścieków; mniej skażeń; mniej trucia, o kilkadziesiąt procent chorych mniej; mniejsze wydatki na lecznictwo).
Przyczynowe, całościowe [a nie objawowe] leczenie, w tym dzięki stałym, nigdy nie zmniejszanym, pensjom dla lekarzy – wówczas w ich interesie będzie, by skutecznie leczyć, by mieć mniej pacjentów/pracy (a nie jak najwięcej pacjentów i otrzymywać procent od przepisanych leków, zleconych/przeprowadzonych zabiegów itp.).
Delegalizacja partii politycznych (Te organizacje wyspecjalizowały się w dbaniu o własny interes, bez względu na tego skutki i ich konsekwencje dla narodu, kraju, państwa). Każdy może zarejestrować się i przedstawić, co sobą reprezentuje na forum rządowo-obywatelskim, samorządowo-obywatelskim i tak (bez żadnych innych formalności) wstępnie kandydować na prezydenta, premiera, posła, radnego).
Jawny status każdego obywatela – co sobą reprezentuje, na internetowym portalu, i na tej podstawie stosowanie odpowiednich zakazów, przydzielanie przywilei, w tym w większości przypadków zamiast kary więzienia, to wypłacanie odszkodowań lub odpracowywanie przez przestępców poczynionych szkód, oraz noszenie przez zasądzony czas kamizelek z odpowiednim napisem (A m.in.: Jestem złodziejem kieszonkowym! Jestem bijącym niewinnych ludzi łobuzem! Jestem włamywaczem! Wyłudzam pieniądze od ludzi! Nie płacę pracownikom! Znęcam się psychicznie nad niewinnymi ludźmi! Znęcam się fizycznie nad niewinnymi ludźmi! Jestem debilem! Jestem psychopatą! Itd.).
Zakaz produkcji rzeczy nietrwałych, zbędnych, szkodliwych/produkowania szybkich śmieci.
Zakaz zadłużania Polski/Polaków.
Niemal całkowicie bezpodatkowy i bezskładkowy system gospodarczy. A podatki płacą jedynie milionerzy i miliarderzy (płatne usługi urzędnicze dla petentów, więźniowie sami się utrzymują z pracy, sądy, policja utrzymują się z zasądzonych kar i z pracy więźniów, płatne szkolnictwo, posłowie, rząd i ich personel utrzymywani są z dobrowolnych wpłat wnoszonych przez obywateli oraz z państwowej działalności gospodarczej, infrastruktura drogowa utrzymywana jest z części pieniędzy pozyskiwanych z sprzedaży tego, co stanowi zasilanie pojazdów).
Wyłącznie pozytywna prokreacja, a m.in. tą drogą zmniejszanie liczby ludzi chorych, odrażających fizycznie, upośledzonych, szkodliwych psychicznie, nienormalnych, niedorozwiniętych umysłowo; zwiększanie pozytywnego potencjału naszego gatunku, zmniejszanie ilości przyczyn przestępczości, cierpień, nieszczęść, itp.
W coraz większym stopniu pozyskiwanie energii z źródeł odnawialnych i przechodzenie na pojazdy nie emitujące zanieczyszczeń.
Itp., itd.

Wolnyswiat.pl
Mój forowy publikator: http://wolnyswiat.pl/forum/index.php
Racjonalne zarządzenia: http://wolnyswiat.pl/24.html
Racjonalny rząd: http://wolnyswiat.pl/racjonalnyrzad/

Chcecie, by to wprowadzić, to odpowiednio postępujcie, konsekwentnie działajcie, wspierajcie, by uzyskać efekt pozytywnej lawiny (dotychczas jest efekt negatywnej lawiny)(życie ma się jedno/żyje się tu i teraz. Drugiej takiej okazji może nie być).
Redaktor1966
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:51

Re: System racjonalny/konstruktywna alternatywa

Postautor: Redaktor1966 » 24 wrz 2019, 10:39

Alternatywą jest kontynuowanie utopii, degeneracji, destrukcji, regresu, samozagłady...
A m.in.:

TO TYLKO... REALIZACJA UTOPII/ZBRODNIE PRZECIWKO NAM I NASTĘPNYM POKOLENIOM, NATURZE; ŻYCIU NA ZIEMI!!! (skrót)
http://www.wolnyswiat.pl/14sh5.html

TO TYLKO... REALIZACJA UTOPII/ZBRODNIE PRZECIWKO NAM I NASTĘPNYM POKOLENIOM, NATURZE; ŻYCIU NA ZIEMI!!!
http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=189

EUTANAZJA, EUGENIKA
http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=217

EUTANAZJA; SELEKCJA POZYTYWNA/DOGŁĘBNA ETYKA
http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=199
Redaktor1966
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:51

Re: System racjonalny/konstruktywna alternatywa

Postautor: Redaktor1966 » 28 wrz 2019, 00:17

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka ... listy.html | 29.08.2019
Kaczyński: Będziemy realizować wielki plan rozwoju Polski; nie będzie to plan na kredyt
Lider PiS powiedział, że przez ostatnie lata Prawo i Sprawiedliwość udowodniło, że potrafi rządzić. Zapewnił, że Polskę w dalszym ciągu czekać będzie realizacja "wielkiego planu rozwoju"

Zapewniliśmy bardzo dobry wzrost, zapewniliśmy też ogromną poprawę jeżeli chodzi o finanse publiczne. Dzięki temu mogliśmy sfinansować ogromny program społeczny, program sprawiedliwości społecznej. To był program odbudowy sprawiedliwości po latach wielkiej niesprawiedliwości - powiedział.

Jednocześnie przygotowaliśmy, realizujemy i będziemy realizować wielki plan rozwoju Polski, rozwoju polskiej gospodarki. I jest to robione - to chcę mocno podkreślić - nie na kredyt, jak nam niektórzy zarzucają.

https://deon.pl/swiat/kaczynski-sytuacj ... oju,574126 | 22.09.2019 r.
Kaczyński: sytuacja firm coraz lepsza, idziemy ku własnym źródłom rozwoju
Na konwencji swej partii lider PiS mówił, że sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw "już została radykalnie poprawiona i będzie radykalnie poprawiona dalej".

https://polskieradio24.pl/5/1222/Artyku ... -dobrobytu | 22.09.2019
Prezes PiS: naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu
- Mamy coraz lepszą sytuację finansów publicznych. W przyszłym roku będziemy mieli zrównoważony budżet. I to jest ten polski cud, który musi trwać - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas niedzielnej konwencji w Tarnowie.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że rząd PiS chce dogonić pod względem rozwoju gospodarczego kraje zachodniej Europy, zachowując przy tym tradycyjne polskie wartości.

Prezes PiS ocenił podczas konwencji w Tarnowie, że kierowana przez niego partia zdobyła wiarygodność. - Naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu – oświadczył.

Zapowiedział, że ambicją PiS jest dogonić średnie PKB w Unii Europejskiej.


https://www.zadluzenia.com/dlug-publiczny-polski/ | maj 2019 r.
Obecnie dług Polski przekracza już bilion złotych, a tempo zadłużania sięgnęło ponad 200 milionów dziennie.
Na początku 2019 roku dług Polski przekroczył bilion złotych. W przeliczeniu na jednego mieszkańca Polski zadłużenie na dzień 10 czerwca wynosiło dokładnie 27 855 zł. Była to kwota o trzy tysiące wyższa niż w roku 2015, w którym Prawo i Sprawiedliwość objęło władzę w Polsce.

"PiS robi dokładnie to, co wszystkie poprzednie ekipy – nie wiadomo jakim prawem zadłuża pokolenie naszych dzieci i naszych wnuków, PiS zadłuża Polskę w tempie zastraszającym. Budżet, który PiS chce uchwalić na 2017 rok przewiduje 60 miliardów deficytu, to jest najwyższy deficyt w historii III RP." – wskazywał w ubiegłym roku wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z partii Kukiz’15.

Obrazek


https://innpoland.pl/154151,zadluzenie- ... -31-mld-zl | 13 sierpnia 2019,
Polskie firmy toną w długach. Wysokość ich zaległości po II kw. przyprawia o zawrót głowy
Obecnie ich zaległości wobec banków i kontrahentów wynoszą ponad 31 mld zł.
Liczba niesolidnych płatników nieustannie rośnie
W pierwszym kwartale wierzytelności firm względem banków i partnerów biznesowych wzrosły do 30,41 mld zł – o czym informowaliśmy w czerwcu. To pokazuje, że z miesiąca na miesiąc polskie firmy są w coraz głębszym dołku i trudno będzie im z niego wyjść.

Krajowy Rejestr Długów pęka w szwach
Liczba dłużników w Polsce jest coraz większa, a ich zadłużenia coraz wyższe. Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej podało nowe informacje o liczbie zadłużonych Polaków i wysokości ich długów.
W ciągu zaledwie pięciu lat zadłużenie wzrosło aż o 182,5 proc.

W KRD widnieje 2,7 mln dłużników, a ich zaległości finansowe sięgają 54,7 mld zł – podaje Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej.


https://media.lightscape.pl/klienci/343 ... -zadluzeni | 5 wrz 2019
Polscy mikroprzedsiębiorcy nie płacą na czas, bo są zadłużeni
Ponad 7 na 10 zadłużonych firm, które znajdują się w KRD, to mikroprzedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Mają do oddania łącznie 5 mld zł. Tylko w ciągu pięciu ostatnich lat dług ten wzrósł o 3,2 mld zł.
Dlaczego nie płacą? Przede wszystkim dlatego, że borykają się z problem zatorów płatniczych.


https://polskieradio24.pl/42/276/Artyku ... iagu-5-lat | 05.08.2019
Rośnie zadłużenie Polaków. Podwoiło się w ciągu 5 lat
2,7 mln dłużników widnieje w KRD, ich zaległości finansowe sięgają 54,7 mld zł - podaje Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej. W ciągu pięciu ostatnich lat zadłużenie to wzrosło o 182,5 proc.

https://dziennikpolski24.pl/dlugi-polak ... 1-14392417 | 2 września 2019 r.
Długi Polaków to w sumie 76,65 mld złotych
Redaktor1966
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:51

Re: System racjonalny/konstruktywna alternatywa

Postautor: Redaktor1966 » 28 wrz 2019, 11:34

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wyb ... Id,3212153 | 19 września 2019
Trzeba czynić wszystko, żeby polscy wyborcy, nasi rodacy wiedzieli co jest kłamstwem, a co jest prawdą, żeby potrafili odróżnić prawdę od kłamstwa, bo to jest dla nas gwarancja zwycięstwa. Prawda jest po naszej stronie - zapewnił prezes PiS.
Kaczyński: Chcemy być wobec wyborców uczciwi
Podkreślił też, że każda partia po okresie rządzenia powinna zadać sobie pytanie, czy dotrzymała słowa i jakie są jej osiągnięcia. Jeśli spojrzeć na ostatnie kadencje, nie tą jedną, ale kilka poprzednich, to nie przypominam sobie, żeby takie pytanie było zadawane, ale my chcemy być wobec wyborców uczciwi, wobec tego to pytanie zadajemy - zauważył Kaczyński.
I będziemy tą doga szli dalej, będziemy umacniać to, co powoduje, że Polacy wiedzą, co dzieje się w ich kraju, rozumieją, gdzie leży prawda, a gdzie kłamstwo, wielka manipulacja, wielkie oszustwo.
Redaktor1966
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:51

Re: System racjonalny/konstruktywna alternatywa

Postautor: Redaktor1966 » 28 wrz 2019, 11:36

Jest 2-ch ludzi. Każdy z nich zarobi po 1-dnym milionie złotych. Ale jeden weźmie kredyt w wysokości 1 mln zł i będzie miał do spłacenia 2 mln odsetek. Czyli zarobi 1-den milion, spłaci nim połowę odsetek, a drugą połowę odsetek spłaci 1-dnym milionem pożyczki. Z czego odda pożyczony 1-den milion zł?
Ile wyda ten, który nie wziął pożyczki?
Ile wyda ten, który wziął pożyczkę (oddał wszystko to, co zarobił i pożyczył i jeszcze musi oddać 1-den milion samej pożyczki)?

Można mieć największy wzrost PKB wszech czasów produkując miliony ton trucizn: nikotynowej, alkoholowej, żywnościowej, lekowej...

Produkując miliony samochodów (które będą przez ponad 90 procent czasu stać, zajmując miejsce)...
Budując miliony kościołów...
Produkując miliony trumien ze złota wysadzanych diamentami...
Tworząc miliony cmentarzy...
Itp., itd...
Na to wszystko można się zadłużyć...

Za zadłużanie powinno się natychmiast wieszać!!!


Zbyt wysoka płaca minimalna skutkuje:
- spłaszczeniem zróżnicowania wielkości wynagrodzeń za pracę. Czy się stoi czy się leży, czy uczciwie, wydajnie pracuje, czy ma czy nie kwalifikacje, to tyle samo się należy (więc po co się wysilać...),
- podwyżką cen usług i produktów (by pracodawcy mieli z czego płacić wysokie pensje),
- wymanewrowywaniem systemu podatkowego (albo będę oszukiwać i może przetrwam, albo zbankrutuję),
- bankructwem firm (bo nie są cenowo konkurencyjne wobec zagranicznych, spada liczba zamówień drogich usług, towarów),
- jest niewielu chętnych do zakładania firmy,
- wzrasta bezrobocie,
- wzrasta liczba wyjeżdżających za granicę,
- wzrasta przestępczość,
- wzrasta liczba pobierających zasiłki.


https://www.money.pl/gospodarka/handel- ... 0705a.html | 08.04.2019
Bilans handlu zagranicznego Niemiec wyniósł w lutym 18,7 mld euro. O taką kwotę nasi zachodni sąsiedzi więcej sprzedali towarów za granicę niż ich sprowadzili.

https://www.paih.gov.pl/polska_w_liczbach/gospodarka# |
W 2018 r. po raz kolejny, obroty towarowe handlu zagranicznego osiągnęły rekordowo wysoką wartość. Eksport wyniósł 221 mld EUR i był wyższy o 7% (r/r), a import wyniósł blisko 226,1 mld EUR, tj. poziom wyższy o 9,7%.

https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... rt/zvb80pr /PAP | 11 cze 2019
Główny Urząd Statystyczny (GUS) poinformował, że deficyt w obrotach towarowych handlu zagranicznego Polski w okresie styczeń-kwiecień 2019 r. wyniósł 0,2 mld euro.

[Czyli za większą kwotę sprowadzamy niż wysyłamy, czyli wydajemy na kredyt... A teraz koszty polskich usług, polskich towarów, polskiej pracy mają wzrosnąć... - red.]
Redaktor1966
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:51

Re: System racjonalny/konstruktywna alternatywa

Postautor: Redaktor1966 » 28 wrz 2019, 12:29

https://forumemjot.wordpress.com/2019/0 ... po-1989-r/ | 23/09/2019
Ujawniamy prawdopodobnie największą aferę finansową po 1989 r.!

Mark Twain powiedział kiedyś, że „są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki”. I rzeczywiście ktoś, kto nie zdaje sobie sprawy z tego jak dane statystyki powstają, może zostać łatwo zmanipulowany.

Czy GUS na polecenie partii rządzącej sztucznie zaniża wskaźnik inflacji, na skutek czego emeryci w całej Polsce od 2016 roku stracili 24,7 miliardów złotych.

Z roku na rok świadczenia emerytów są podnoszone. Kwota ta jednak zależy od oficjalnego wskaźnika poziomu inflacji. Obserwując coraz większą drożyznę, jaka nas otacza, już nie tylko eksperci z zakresu finansów, ale i przeciętny Kowalski zaczyna się zastanawiać, czy nie jesteśmy zwyczajnie oszukiwani. Jeśli bowiem sprawdziłyby się przypuszczenia ekonomistów, którzy szacują, że wskaźnik ten jest wyższy o 2 do 7 proc. każdy emeryt otrzymywałby emeryturę o wiele niższą niż powinien. Okazałoby się, że od 2016 r. do dzisiaj stracił łącznie nawet 4320 zł!

Pani Zofia, nasza czytelniczka, pokazała nam rachunki ze sklepów za podstawowe produkty żywnościowe w czerwcu i w lipcu tego roku. – Różnica w wydatkach z miesiąca na miesiąc wyniosła aż 72 zł – tłumaczy. Jak wylicza, w ostatnim czasie, w sklepie w którym zaopatruje się od lat, podrożały bułki (z 0,70 na 0,90 zł), chleb (z 3,29 na 3,90 zł), jajka (z 0,65 na 0,80 zł) czy margaryna (z 3,20 na 3,90 zł). – O cenach warzyw i owoców już nawet nie chce wspominać, bo to jakieś szaleństwa – podsumowuje załamana emerytka.
Redaktor1966
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:51

Re: System racjonalny/konstruktywna alternatywa

Postautor: Redaktor1966 » 28 wrz 2019, 20:22

"Jeśli bowiem sprawdziłyby się przypuszczenia ekonomistów, którzy szacują, że wskaźnik ten jest wyższy o 2 do 7 proc. każdy emeryt otrzymywałby emeryturę o wiele niższą niż powinien. Okazałoby się, że od 2016 r. do dzisiaj stracił łącznie nawet 4320 zł!"

Do tego doszedł wzrost wielkości składek, opłat, cen, długu Polski, wielkości odsetek od tego długu, wzrost kosztów utrzymywania parlamentu, urzędników (50 mld zł rocznie)... "Ponad 3,6 mld dolarów przekazali w ubiegłym roku swoim rodzinom na Ukrainie imigranci pracujący w Polsce"...

http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarti ... e_id=22153 | 20-11-2014
Polska jest w czołówce 20 krajów świata, z których nielegalnie wyprowadza się najwięcej kapitału. W ostatniej dekadzie wypłynęło w ten sposób ponad 150 mld zł. Jeśli doliczyć do tego legalny transfer pieniędzy w postaci dywidend wypłacanych przez działające u nas spółki na rzecz zagranicznych central, okazuje się, że ta kwota sięga ponad 500 mld zł.

"Za granicę trafia aż 5 proc. polskiego PKB, czyli ok. 90 mld zł rocznie. Najwięcej kradną zagraniczne korporacje i niemieckie firmy."


Miliony Polaków za granicą, w których zainwestowaliśmy, w tym w ich wykształcenie, dziesiątki mld zł, po to, by pracowali tam jako robotnicy na budowach, w lokalach na zmywaku, sprzątali itp...

Tysiące Polaków ma b. duży pozytywny potencjał, którego się nie rozwija, nie wykorzystuje, tylko marnuje... Wiele lat temu postulowałem (co jakiś czas o tym wszystkim tzw. posłom przypominam), by założyć fundusz dla ludzi konstruktywnych, czyli pozytywnie działających na rzecz społeczeństwa, narodu, kraju, państwa. Wówczas, nawet mimo braku wsparcia ze strony ludzi, na których rzecz się działa, jak np. tutaj..., można by taką działalność prowadzić i do niej w ten sposób zachęcać, ją kolejnym osobom umożliwiać. Nigdy nie otrzymałem nawet 1-dnej odpowiedzi...


https://pl.wikipedia.org/wiki/Rz%C4%85d ... 5%84skiego
Rząd Jarosława Kaczyńskiego
Premier Jarosław Kaczyński
Partie: Prawo i Sprawiedliwość (przez cały okres), Samoobrona RP, Liga Polskich Rodzin
Kadencja: od 14 lipca 2006 do 16 listopada 2007.


Od 16 listopada 2015 r. PiS znowu jest u władzy, z tym że jedną całą kadencję i wkrótce zaczną kolejną...
Czy Polacy przez ten czas stali się mądrzejsi...
Redaktor1966
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:51

Re: System racjonalny/konstruktywna alternatywa

Postautor: Redaktor1966 » 29 wrz 2019, 10:00

Obrazek
[Ja bym dodał: ZAKAZ WSTĘPU OSOBOM PEŁNOLETNIM!!! - red.]
Redaktor1966
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:51

Re: System racjonalny/konstruktywna alternatywa

Postautor: Redaktor1966 » 05 paź 2019, 16:08

http://interesariusz.neon24.pl/post/150 ... asze-dusze | 29.09.2019
ZAKAMUFLOWANY NEOKOLONIALIZM

Marcin Skubiszewski z Obserwatorium Wyborczego złożył w Parlamencie Europejskim wniosek o unieważnienie mandatów europosłów Prawa i Sprawiedliwości. Według analiz Obserwatorium Telewizja Polska w trakcie kampanii wyborczej do europarlamentu sprzyjała kandydatom partii rządzącej.

Skubiszewski uważa, że sposób prezentowania kandydatów w mediach ma wpływ na ich późniejszy wynik, co jego zdaniem daje podstawy do podważenia wyniku w przypadku ich stronniczości. Stronniczości mediów publicznych, bo tylko one mają ustawowy obowiązek zachowania bezstronności.

Skubiszewski uważa, że "Na pewno takie podważenie nie jest łatwe, ale jest możliwe". Polski kodeks wyborczy nie przewiduje takiego powodu unieważnienia wyborów, ale autor wniosku uważa, że " to jest wada polskiego systemu prawnego. Na poziomie standardów międzynarodowych to się odbywa inaczej".

Stowarzyszenie Obserwatorium Wyborcze jest organizacją zajmującą się monitorowaniem zgodności procesu wyborczego z prawem wyborczym i zasadami demokracji takimi jak tajność głosowania, bezstronność organów państwa (w tym mediów publicznych) czy prawo wyborców do zgłaszania protestów wyborczych.

W głowach tych Panów, i może Pań, nie powstaje myśl, iż w Polsce prawie wszystkie mendia i prastytutki są własnością obcego kapitału, który je wykorzystuje do rządu dusz, w tym do uzyskania wyniku wyborczego po swojej myśli. Model, w którym umysłami wyborców sterują zagraniczni oligarchowie, już dobrze sprawdził się na Ukrainie, i winien być w imię prawdziwej demokracji stosowany wszędzie, także w Polsce, a zwłaszcza w Rosji. Ci, którzy dysponują przewagą ekonomiczną, przekładającą się na przewagę mendialną, mogą wszędzie ustanowić rządy swojej agentury, i nie potrzeba już kanonierek, aby prowadzić kolonialną politykę wobec słabszych.

Czy my mamy jakiekolwiek środki, aby przeciwstawić się zagarnięciu umysłów naszych bliźnich przez polsat, TVN, czy wybiórczą?
| interesariusz z PL


Konfederacja pozywa TVP w trybie wyborczym za kłamstwo! Usuwają nas z sondaży!
https://www.youtube.com/watch?v=6XyJic28Cz0 | 27 wrz 2019


https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/w ... promitacja | 2019-09-27
W sondażu, który Pollster na zlecenie „Super Expressu” przeprowadził we wtorek i środę na próbie 1101 dorosłych Polaków, PiS uzyskał 45 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska - 26 proc., Lewica - 14 proc., PSL - Koalicja Polska - 7 proc., Konfederacja - 5 proc., a pozostałe komitety - 3 proc.


https://www.wnp.pl/parlamentarny/sondaz ... s,599.html | 26 września 2019 r.
Największym poparciem niezmiennie cieszy się rządzące obecnie PiS - swoje poparcie zadeklarowało 40 proc. badanych. Koalicja Obywatelska może liczyć na 28 proc. głosów, a trzecia z kolei Lewica uzyskała w sondażu 10-proc. poparcie.
W Sejmie znalazłyby się jeszcze: Konfederacja (z wynikiem 7 proc.) i PSL, które może liczyć na 5 proc. głosów.


Konfederacja o cenzurze i goebbelsowskiej propagandzie w TVPiS + Korwin o "taśmach Konfederacji"
https://www.youtube.com/watch?v=7aEf8M0Mhss | 30 wrz 2019

30.09.2019
Konfederacja wygrała proces w trybie wyborczym z "Wiadomościami" TVP.


Wojciech Mateńka kandydat na senatora Polski Patriotycznej
http://wps.neon24.pl/post/150844,wojcie ... riotycznej | 26.09.2019

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/n ... -QFT1.html | 03.10.2019
Najnowszy sondaż: opozycja - 49,97 proc., PiS - 43,44 proc. Kto będzie rządził?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... encja.html | 04.10.2019
Gdyby wybory parlamentarne 2019 odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Przewaga partii Jarosława Kaczyńskiego nad ugrupowaniami opozycyjnymi nie byłaby jednak duża. Z sondażu Instytutu Badań Pollster wynika, że PiS otrzyma 234 mandaty, a partie opozycyjne 226 mandatów.

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość chce zagłosować 43,44 proc. badanych, z kolei na Koalicję Obywatelską 28,47 proc. z nich. Do Sejmu weszłyby także Lewica z wynikiem 13,94 proc. oraz PSL-Koalicja Polska, którą popiera 7,56 proc. ankietowanych. Konfederacja nie przekroczyłaby progu wyborczego - chce na nią zagłosować 4,83 proc. respondentów.

Oznacza to, że partia rządząca nie zdobyłaby konstytucyjnej większości.


O tym ci PiS nie powie - inflacja! | Konrad Berkowicz (Konfederacja)
https://www.youtube.com/watch?v=vG2MitDZsnA | 5 paź 2019
Redaktor1966
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:51

Re: System racjonalny/konstruktywna alternatywa

Postautor: Redaktor1966 » 05 paź 2019, 19:39

Konfederacja o wczorajszych "przeprosinach" TVP i kolejnych manipulacjach! Będzie następny pozew!
https://www.youtube.com/watch?v=VWsgL4vWktg | 4 paź 2019
Redaktor1966
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:51

Re: System racjonalny/konstruktywna alternatywa

Postautor: Redaktor1966 » 05 paź 2019, 19:40

GDYBY POLITYCY MÓWILI TYLKO PRAWDĘ || Kabaret Czwarta Fala
https://www.youtube.com/watch?v=NnO7yo0AUm0 | 4 paź 2019


Przerabiamy to od kilkudziesięciu lat...!!! Opisuję to i przedstawiam konstruktywną alternatywę od 2003 roku...
Wybrać dżumę czy cholerę, a może malarię, albo dengę lub dur brzuszny, bądź trąd lub pełzakowicę amebową... Jest też schizofrenia, paranoja, obłęd, głupota, nieodpowiedzialność, życie kosztem kolejnych pokoleń, pasożytnictwo, bezwzględność, debilność, masochizm, psychopatia, sadyzm...

No i dalej P. uważacie, że demokracja, to dobre rozwiązanie, że nadajecie się na wyborców, że tzw. oni nadają się do rządzenia...; że mówią prawdę, postępują dobrze...; że będzie lepiej...

Obrazek
A może WRESZCIE NIE?!!

A może jednak nie wybierać żadnej choroby, tylko zdrowe, logiczne, normalne, prawidłowe rozwiązanie:
Racjonalny system/racjonalny rząd
http://wolnyswiat.pl/racjonalnyrzad/

Racjonalne zarządzenia
http://wolnyswiat.pl/24.html

Co to jest system racjonalny
Mają P. z takim rozwiązaniem do czynienia codziennie m.in. w autobusie, tramwaju, pociągu, samolocie, na statku, na budowie, w szpitalu - wszędzie tam nie ma głosowania. demokracji, tylko ma miejsce konstruktywna dyktatura pod przymusem obwarowanym przepisami, prawno-karno-restrykcyjnym)(proszę się zastanowić, co by było, gdyby zastosować tam demokrację, czyli decyzje podejmowano by na podstawie opinii, głosowania pasażerów, robotników, pacjentów...).


Moje "zarobki"/wydatki od 2000 r. już P. znają... Mój potencjał, wkład, poziom także.
A teraz inne przykłady...

Opłacani przez P. dziennikarze
"Podobną kwotę w TVN przed laty otrzymywał Tomasz Lis. Gdy został zwolniony, to sąd przyznał mu odszkodowanie w wysokości trzymiesięcznej pensji – 240 tys. zł. Skoro ponad dekadę temu zarabiał majątek, to trudno uwierzyć, aby teraz jego pensja była niższa. Trochę "gorzej" płaci Telewizja Publiczna. Główny prowadzący "Wiadomości" Piotr Kraśko miesięcznie wzbogaca się o 50 tys. zł."

Opłacani przez P. posłowie
"Podstawowe źródła dochodu posła na Sejm RP stanowią uposażenie i dieta poselska, które łącznie wynoszą ok. 10 tys. brutto. Poza nimi posłowie otrzymują dodatki funkcyjne oraz ryczał na prowadzenie biura."

Opłacany przez P. Jarosław Kaczyński
"Na nagraniu mówi między innymi o procentach od inwestycji wartej 1,3 mld zł, zastanawia się, jak zapłacić faktury, by nie były kojarzone z jego osobą, prowadzi negocjacje.
Oprócz pensji poselskiej (ok. 147 tys. złotych rocznie) i diety (prawie 39 tys. 676 zł) doszła emerytura ZUS. W 2017 roku z tego tytułu Kaczyński dostał 38 tys. 255 złotych."

Opłacany przez P. Donald Tusk
"1,29 mln euro - tyle mógł zarobić Donald Tusk przez trzy lata kierowania Radą Europejską."

Co do tej pory bardziej się opłaca - służyć czy szkodzić...

Są pieniądze, to są działania, a jak są działania, to powinny być efekty!

1. Trzeba skończyć z kłapaniem dziobem (traceniem czasu, energii, czasu, zapału)!
2. Informuje się społeczeństwo przez internet, przez billboardy, wykupiony czas antenowy w TV o sytuacji i o konstruktywnej alternatywie.
3. Zakłada się partię dokooptowując do niej kilku posłów, by mieć po części przetarty szlak i medialnych przedstawicieli, a zarazem osoby uświadamiające, edukujące społeczeństwo.
4. Działa się wszechstronnie, w tym alternatywnie, opcjonalnie (np. jeśli nie będzie szans na samodzielne wejście do Sejmu, to zawiązuje się koalicje. Jeśli i to nie wyjdzie, to zwołuje się legalne zgromadzenie narodowo-ludowe, by obalić szkodliwy rząd, system).
5. Wspiera się finansowo/zatrudnia odpowiednich ludzi.
Więcej w moich materiałach i na moim forowym publikatorze.
Redaktor1966
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 cze 2009, 16:51

Re: System racjonalny/konstruktywna alternatywa

Postautor: Redaktor1966 » 11 paź 2019, 22:00

[Dzisiaj po północy, z piątku na sobotę, obowiązuje cisza przedwyborcza.
Więc jeśli jednak tam idziecie, to sugeruję dać im szansę (część rozwiązań jest dobra, inne są mniej szkodliwe, może złych będzie mniej. W każdym razie jest okazja, by ich sprawdzić, w tym, czy będą dyscyplinować, przynajmniej na mównicy, rząd. - red.]

Świetny występ Krzysztofa Bosaka (Konfederacja) w debacie wyborczej w TVN24!
https://www.youtube.com/watch?v=U04Ygtuid84 | 9 paź 2019

Dr Sławomir Mentzen (Konfederacja) daje lekcję ekonomii w debacie o gospodarce w Polsat News!
https://www.youtube.com/watch?v=T6mZgFI_pKg | 11 paź 2019

Wróć do „Wydarzenia: Polska i Świat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość