ataki na domeny i strony www

Ostrzeżenia - czyli na co uważać w necie i jak się przed tym zabezpieczyć.
serwerux1
Level 1
Level 1
Posty: 221
Rejestracja: 16 maja 2016, 12:16

ataki na domeny i strony www

Postautor: serwerux1 » 11 sie 2018, 22:07

w dzisiejszych czasach główny nacisk kładzie się bezpieczeństwo strony www i jej zabezpieczenia, ale co jeśli masz dobrze zabezpieczony portal, stronę, forum itd a jest możliwość przejęcia twojej strony lub domeny?
No właśnie warto pomyśleć czy twój hosting ma procedury ochrony przed podrobieniem dokumentu upoważniającego zmianę np.danych takich jak e-mail? okazało się ostatnio że pewna firma hostingowa, nie wiem czy taką procedurę posiada, czy po prostu pracownik dał się oszukać obsługi hostingu, ale pracownik firmy hostingowej dostał podrobiony dokument z prośbą o zmianę danych do konta.
I co? i udało się...na ileś tam godzin właściciel stracił dostęp do swojej domeny i portalu.
Jak się przed tym ochronić? mieć pewność że w danym hostingu istnieje procedura , że oprócz przyjęcia podrobionego dokumentu, pracownik hostingu kontaktuje się z właścicielem konta by potwierdził, czy na pewno wysyłał taką prośbę i taki dokument.
np.hosting http://www.hosting7.eu taką procedurę ma, i nawet jeśli tam spróbujesz wysłać podrobiony dokument, to taki numer nie przejdzie, bo skontaktują się z właścicielem i wszystko się wyda.
Dlatego jeśli prowadzisz poważny biznes zapytaj swój hosting, jaką ma procedurę w takich wypadkach jeśli takowej nie ma, i takiej nie akceptuje lepiej pomyśl nad zmianą hostingu na bezpieczniejszy.

Wróć do „Scams,Oszustwa,Phishing,bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość