Monitor pod projekty

Sprzęt Komputerowy: monitor, komputer, drukarka, skaner, karta graficzna, karta muzyczna, głośniki
torsten
Forumowicz
Forumowicz

Monitor pod projekty

Postautor: torsten » 23 mar 2018, 15:53

Jaką mniej więcej przekątną monitora powinienem mieć, żeby wygodnie robiło się projekty? I ogólnie na co zwrócić uwagę przy wyborze, na jakie parametry? Zdaję sobie sprawę, że mój lichy laptop może nie udźwignąć cada i innych programów. Muszę kupić komputer stacjonarny. Stąd pytanie o monitor. Wiem, że jestem początkująca, ale z założenia kupiłabym taki sprzęt na lata, dlatego proszę wziąć to pod uwagę. Ach no i jeszcze kwestia karty graficznej itp.

brc
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Re: Monitor pod projekty

Postautor: brc » 25 mar 2018, 00:20

20 cali styknie
suterena
Level 1
Level 1

Postautor: suterena » 28 mar 2018, 09:17

A myśleliście o tym, aby zakupić monitor poleasingowy? W ten sposób można naprawdę sporo zaoszczędzić. Na stronie http://www.mdmkomputery.pl/ znajdziecie bardzo duży wybór tego typu urządzeń. Wydaje mi się, że to może być naprawdę ciekawe rozwiązanie.
big.disaster
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: big.disaster » 12 kwie 2018, 10:57

brc pisze:20 cali styknie

Co Ty za bzdury opowiadasz, jakie styknie? 20 cali pod projekty w cadzie? To już lapki mają niewiele mniejszą matrycę. Poniżej 22" nie ma w ogóle co schodzić, a według mnie na takie rzeczy to minimum 24 lub 27". Mam znajomego architekta i on np. korzysta z 32". Przy projektach musi być spora powierzchnia robocza, no nie ma innej opcji. Mi starcza 27' spokojnie, a mam iiyame XUB2792QSU. Fajny monitor, ja akurat jestem z niego zadowolony, tym bardziej że już wcześniej miałem iiyame i służyła mi długie lata. Ogólnie to na co powinieneś zwracać uwagę to: matryca (najlepiej IPS), regulacja wysokości, najlepiej w miarę cienkie ramki, funkcja pivot. Ja za Ciebie nie wybiorę, jak brałem swój to pisałem do iiyama-sklep.pl, żeby mi doradzili i wziąłem w końcu u nich, bo dorzucali gwarancję na pixele (a nie wszędzie dają niestety). Ogólnie goście ogarnięci w temacie, więc powinni Ci powiedzieć co będzie dla Ciebie okej, zwłaszcza jak im powiesz do czego potrzebujesz :) Także działaj, szukaj. Projekty na lapku to zło, pc przyda Ci się niewątpliwie.
orator
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: orator » 21 kwie 2018, 22:12

Bardzo dobrym komputerem do wszelkiego rodzaju projektów graficznych może być iMac z rozdzielczością 4K dostępny na stronie https://leasinglaptopa.pl/Apple_iMac_Retina_4K_21.5-7cd1253f-8fb5-4ef8-94f4-068f8b40ef4f?Category=221d5709-4fb1-407d-9666-3d92366cd005 dostępny w leasingu dla osób prywatnych i przedsiębiorstw przez co można powoli go spłacać i cieszyć się dobrym komputerem o doskonałych parametrach
Piotr30
Level 1
Level 1

Postautor: Piotr30 » 16 lip 2018, 10:10

A co powiecie na temat takich monitorów poleasingowych? Kupilibyście tego typu sprzęt, czy raczej uważacie, że to ryzyko?
suren
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: suren » 16 lip 2018, 13:59

najlepiej kupić jakiś dobry monitor z zakrzywioną matrycą pod coś takiego
Awatar użytkownika
kordiancc
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kordiancc » 03 sie 2018, 10:53

Jeśli decydujesz się na monitor pod projekty, to najlepiej jakby był odpowiednio duży i miał szerokie kąty widzenia. Wszelkie wskazówki znajdziesz tutaj - http://systemy-crm.pl/monitory-na-co-zwracac-uwage/.
guzior
Level 1
Level 1

Postautor: guzior » 12 paź 2018, 15:21

Nie znam bardziej sprawdzonej strony z zakresu technologii od https://www.technologie.info.pl/filmy-na-gogle-vr/ jak szukasz porad w tego typu tematach, to powinno się ją koniecznie sprawdzić, bo może pomóc otworzyć Ci nowe możliwości.
Małgoś
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Małgoś » 18 gru 2018, 13:46

Piotr30 pisze:A co powiecie na temat takich monitorów poleasingowych? Kupilibyście tego typu sprzęt, czy raczej uważacie, że to ryzyko?

Poleasingowe monitory to jak najbardziej dobra opcja. Miałam ustalony niewielki budżet ok 500 zł za monitor i za radą znajomego (bo miałam pewne obawy) stwierdziłam że wole mieć większy, z lepszą matrycą niż po prostu nowy.
Kupiłam w innym sklepie: https://www.comtrade.pl/pol_m_Monitory- ... e-158.html i już 1,5 roku sprawuje się bez zarzutu. W dniu zakupu kupiony model jako nowy w sklepach chodził po 850 zł netto.
Parę miesięcy temu kupiłam kolejne 2 monitory synom i też są zadowoleni. Żaden z nich nie miał żadnych wad ukrytych, jakieś tam delikatne ryski na na tylnej części jednego z monitorów (ciężko je wypatrzeć), ale matryca igła bez skazy.
Jeśli sklep nad którym się zastanawiasz ma dobre opinie o swoim sprzęcie - myślę że warto, bo można zyskać po prostu lepszy sprzęt za niższą cenę :) Dobre sklepy dają gwarancje na sprzet - warto na to zwrócić uwage.
bikmak
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: bikmak » 21 sty 2019, 15:07

a jakie macie zdanie jeśli chodzi o Projektory krótkoogniskowe warto się angażować i zakupić coś takiego czy lepiej kupić dobry wielki TV niż oglądać z projektora filmy?
Teet
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Teet » 25 mar 2019, 12:37

Jeśli to będzie do pracy, oznacza to, że będziesz korzystał przez co najmniej 8 godzin dziennie z niego. Promieniowanie niebieskie z komputera może być szkodliwe i przyczynić się do pogorszenia wzroku. Dlatego warto zainwestować w monitory z ograniczeniem promieniowania. Widziałam takie tutaj: https://www.ceneo.pl/Monitory/Przekatna_ekranu:27_cali/Technologia:4K_UHD.htm Dodatkowo te Monitory 4K UHD 27 cali są naprawdę duże i można sobie na Ceneo porównać opinie i ceny.

Wróć do „Sprzęt Komputerowy”