dom

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
dyskusyjna
Level 1
Level 1

Re: dom

Postautor: dyskusyjna » 13 gru 2018, 12:46

Nigdy nie zdecydowałabym się na budowę domu. Moi rodzice budowali i doskonale pamiętam ten okres. Nerwów bez liku, biegania, załatwiania, pilnowania. Po nocach nie spali, bo w dzień pracowali, a wszystkie sprawy związane z budową załatwiali wieczorami. Nie mam nic przeciwko mieszkaniu w domu. Sama bardzo bym chciała kiedyś posiadać własny. Jak na razie kupiłam sobie mieszkanko w Sopocie, skorzystałam z oferty https://www.russjan.com/sopot-mieszkania,15,pl.html i mam nowe, urządzone i w świetnej okolicy. Wolałam kupić gotowe, niż szukać firmy remontowej i całego wyposażenia. Szkoda mi na to czasu i energii.

Albinos
Level 1
Level 1

Postautor: Albinos » 29 sty 2019, 02:00

My zdecydowaliśmy się na budowę domu i od razu na przykład moglismy sami decydowac o dostawcy prądu (którym u nas jest pulsar energia), a w mieszkaniu nie mozesz
squbann88
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: squbann88 » 30 sty 2019, 22:03

Myślę, że najlepiej właśnie jest wybudować dom od podstaw.
Masz rację, zaoszczędzamy dużo czasu i przede wszystkim stresu, ale nie lepiej poświęcić to i mieć piękny, wymarzony dom, który sami stworzyliście?
Ja mam duży sentyment do tego. Z mężem jesteśmy na etapie elewacji, dostaliśmy namiar na dom elewacje
sprawnie to im idzie. Mąż się śmiał, że jeszcze drzewo musi wybudować
kabix179
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kabix179 » 01 kwie 2019, 17:06

No to zawsze jest dylemat. Jakbyście szukali jakiejś wyciągarki linowej to serdecznie mogę Wam polecić https://ps-lift.com/kategoria-produktu/ ... ki-linowe/ - myślę, że znajdziecie tam wszystko czego Wam trzeba :)
kbolek
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kbolek » 04 kwie 2019, 14:42

Dom należy wybierać według własnych preferencji, więc sami musicie się zdecydować który wybrać. Z pewnością będzie to dobra i przemyślana decyzja.
Awatar użytkownika
Kubalek3
Level 1
Level 1

Postautor: Kubalek3 » 08 kwie 2019, 09:27

U mnie wybór domu był przesądzony, dostałem go w cenie okazyjnej, tylko remont okazał sie katorgą. Ale to już za mną. Polecam dom, własny ogród to naprawdę swietna sprawa. Teraz posadziłem trochę drzewek czekam jeszcze na przesyłkę z https://www.podkarpackiesady.pl/ mają przyjśc jakieś kwiatki. poza tym grill czy leżenie na hamaku do wieczora to super sprawa. No smak tych owoców z działki :)
jagodablaszczyk
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: jagodablaszczyk » 10 kwie 2019, 11:21

To prawda, budowa domu wymaga sporo czasu i cierpliwości. Dlatego dla tych mniej wymagających to lepiej kupić mieszkanie.
Lilka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Lilka » 14 kwie 2019, 14:10

Strasznie dużo jednak jest roboty z budowaniem wlasnego domu. My postanowilismy kupic, a pomoglo nam w tym biuro abc dom, maja sporo ciekawych ofert
Gagatek
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Gagatek » 15 kwie 2019, 12:54

Budowa domu faktycznie jest katorgą sam przez to przechodziłem 2.5 roku, ale teraz gdy jest ciepło siedzę sobie przy grillu gazowym i cieszę się ze swojej inwestycji. Jak macie możliwość to kupujcie dom, a potem grillujcie do bólu brzucha :hyhy:
bartoletti
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: bartoletti » 15 kwie 2019, 21:10

kumpel szukał jak sobie usprawnić proces budowania. Wiecznie zabiegany gościu więc szukał co może załatwić przez internet. Udało mu się m. in. załatwić dostawę betonu na budowę. Korzystał ze strony ebeton.pl Dostawę udało mu się ugadać na określony przedział czasowy aby budowlańcy nie musieli czekać na materiał.
Kamilka75
Level 1
Level 1

Postautor: Kamilka75 » 17 kwie 2019, 16:31

Widziałam, że ktoś tutaj już omawiał windy osobowe , to czy może się na nowo wypowiedzieć, jak sprawa ma się w kwestii kosztów takiej inwestycji? Niestety, moja firma nie ma mega dużych zysków, a taka instalacja znacznie przyspieszyłaby pracę , dlatego powiedzcie, co wiecie.. Prawdę powiedziawszy dla kogoś bliskiego potrzebuję takiej windy w domu i na tym mi najbardziej zależy.

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”