Studia i co po studiach?

Forum Studenta, Studia: studia wyższe: licencjat, magisterka, doktorat. Egzaminy, książki, notatki, imprezy, rekrutacja, plany, wydarzenia, ogłoszenia, dyskusje.
Ola3892
Forumowicz
Forumowicz

Re: Studia i co po studiach?

Postautor: Ola3892 » 18 mar 2018, 16:52

Po studiach szuka się pracy, tylko że trudno o nią bez umiejętności. Z tego względu trzeba jakoś przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną, aby mieć szanse na zatrudnienie.

asella
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: asella » 20 mar 2018, 09:17

ok, oryginalna nie będę, po studiach praca ;) ALE. żeby po studiach znaleźć coś fajnego to trzeba już na studiach pracować, zdobywać doświadczenie i szukać staży. Potem jest łatwiej, bo teraz pracodawcy nie patrzą aż tak na dyplom tylko na umiejętności i doświadczenie, a skończone studia są ważne, ale w drugiej kolejności. Także moja rada: zbierać doświadczenie, można też podyplomówkę zrobić.
zorba
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: zorba » 13 maja 2018, 14:29

Moja propozycja jest nieco inna Obecnie młodzi ludzie szukają już pracy na studiach a wielu pracodawców chętnie ich zatrudnia. Jakie są z tego tytułu korzyści ewentualnie jak znaleźć pracę po studiach poczytaj na ten temat na stronie https://www.wsb.pl/kandydaci/dlaczego-w ... a-studiach Mam nadzieję że podsunęłam Ci jakiś pomysł na Twoje pytanie.Ta strona pomogła mojemu synowi w podobnej sytuacji.
wyjur
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: wyjur » 06 lip 2018, 13:41

Studia to nie wszystko, ważne jest doświadczenie. Stanie w miejscu z rozwojem też jest złe. Dlatego ja osobiście biorę udział w różnych kursach i szkoleniach jak np. http://emt-systems.pl/druk-3d-kurs.html, by swoje umiejętności poszerzać i rozwijać.
AinEingarp
Level 2
Level 2

Postautor: AinEingarp » 11 lip 2018, 08:43

Wydaje mi się, że warto wybrać się jeszcze na studia podyplomowe oświatowe do jednej ze śląskich uczelni, szczególnie, że naukę można pogodzić z pracą zawodową. A teraz pracodawcy zwracają bardzo dużą uwagę na wykształcenie, szczególnie na podyplomówkę.
Urszula
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Urszula » 18 lip 2018, 17:30

albo praca której jest teraz pod dostatkiem...albo jesli w danym kierunku pracy nie ma, to kolejny kierunek taki, w którym będziemy mogli wybierać i przebierać my. Ja tak zrobiłam. Skończyłam jeden, a teraz zacznę drugi kierunek na wsb, tym razem na kierunku logistyka. Mam dodatkową możliwość zatrudnienia, więc po pracy w handlu bede dodatkoo pracowała w logistyce. http://www.wsb.pl/poznan/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/logistyka Nauki nigdy za wiele a mam wiecej mozliwoci zarabiania. Warto pomyslec o tym szczególnie tym którzy mają problem ze znalezieniem pracy.
Matyjasik
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Matyjasik » 19 lip 2018, 12:35

Zależy jakie studia, najlepiej już w trakcie nauki załatwić sobie jakiś staż lub praktyki powiązane z kierunkiem, łatwiej będzie się później odnaleźć. :ok:
guzior
Level 1
Level 1

Postautor: guzior » 22 sie 2018, 20:41

Studia zawsze się przydają i nie ma tutaj o czym gadać. Jeżeli chcesz się przekonać w jaki sposób je odpowiednio wybrać to zainteresuje się artykułami, które są dostępne na portalu http://www.blubry.pl/pozyczka-bez-zaswiadczen/
matni
Level 1
Level 1

Postautor: matni » 23 sie 2018, 22:59

Od pewnego czasu popularny jest portal http://www.jobston.pl/podatek-od-darowizny-auta/ możesz o nim poczytać na temat kształcenia się, oraz kariery. Nic dziwnego, ze szybko zyskał on na popularności, bo zawiera bardzo pomocne porady, a przy tym fajnie się to czyta.
lepkop
Level 1
Level 1

Postautor: lepkop » 23 lis 2018, 17:15

Jeśli chcesz zwiększyć swoje zarobki warto zobaczyć informacje na stronie http://www.tikal.pl/poderwac-kolege-pracy/ ja dzięki niej tego dokonałam, w kilku prostych krokach.
katarina
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: katarina » 01 gru 2018, 22:28

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć tyle, że podczas studiów robiłam równolegle różne kursy.
Wprawdzie moje studia dużo miały zajęć praktycznych, to jednak niektóre dodatkowe kursy uznałam za konieczne.
W między czasie starałam się też o zlecenia takie, które pomogły mi zdobyć doświadczenie.
Moje koleżanki skorzystały z opcji praktyk i stażu (czasem bezpłatnego).
Awatar użytkownika
porter
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: porter » 19 gru 2018, 09:59

Studia to świetny moment, żeby już ostatecznie stwierdzić, w jakiej dziedzinie chcemy pracować i rozwijać się. To idealny czas na zdobywanie nowych umiejętności, wiedzy i rozeznanie na rynku pracy. Wiele osób nie pracuje w wyuczonym zawodzie, tylko interesuje się innym na tyle, by pracować w tym innym i być dobrym specjalistą. Niestety, pracodawcy dzisiaj patrzą bardziej na doświadczenie niż na dyplom - dobrze, jeśli będzie, ale nie będzie mieć dla nich znaczenia, czy mamy z niego 5 z wyróżnieniem czy 3. Dlatego nie można przestać na samej nauce, trzeba szukać prac dorywczych oraz staży, aby złapać trochę doświadczenia. Wierzcie mi, absolwent już z jakimś doświadczeniem w CV i ukończonymi studiami wygląda lepiej w oczach pracodawcy niż absolwent, który poświęcał cały czas nauce i ma zero doświadczenia.
kowalik
Level 1
Level 1

Postautor: kowalik » 19 mar 2019, 11:55

Warto pójść za ciosem i zdecydować się na podyplomówkę. Przykładowo, tu: http://pcud.edu.pl/ masz studia podyplomowe, zaoczne dla nauczycieli i pedagogów. Kierunków jest bardzo dużo, mnie najbardziej ciekawi logopedia. Generalnie Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych ma świetne opinie. Może kogoś zainteresuje!
wojciechkatalog
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: wojciechkatalog » 23 maja 2019, 16:12

Jeżeli się zorientujesz, że kierunek, który wybrałeś ssie, może warto dociągnąć tylko do licencjatu i zmienić na coś, co pozwoli ci znaleźć przyzwoitą robotę? Opcje są dwie: możesz przenieść się na magisterkę, gdzieś, gdzie program studiów bardziej trzyma się realiów rynkowych. Inną opcją jest zrobienie podyplomówki. Nie wszystkie uczelnie umożliwiają studia podyplomowe po licencjacie, będzie to w pewnej mierze zależne także od kierunku, ale da się coś znaleźć. Studia podyplomowe są z reguły bardziej nastawione na praktykę, niż studia pierwszego lub drugiego stopnia.
kg1970
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kg1970 » 13 cze 2019, 16:31

kowalik pisze:Warto pójść za ciosem i zdecydować się na podyplomówkę. Przykładowo, tu: http://pcud.edu.pl/ masz studia podyplomowe, zaoczne dla nauczycieli i pedagogów. Kierunków jest bardzo dużo, mnie najbardziej ciekawi logopedia. Generalnie Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych ma świetne opinie. Może kogoś zainteresuje!

Polecam ci w takim razie wejść na studia-pedagogiczne.pl.
Wyższa szkoła kształcenia zawodowego to uczelnia, która oferuje logopedię i wieli innych kierunków podyplomowych w formie online. Sam robiłem przygotowanie pedagogiczne i jestem w trakcie robienia kolejnego przedmiotu, jestem strasznie ciekaw czy ktoś oprócz mnie też zdecydował się na podyplomówkę online. Niedługo zmieniają się przepisy więc warto korzystać póki można, tym bardziej że na każdy kierunek można się zapisać w dowolnym momencie.

Wróć do „Forum Studenta, Studia”