ciche nawierzchnie (nawierzchnie gumowe oraz porowate)

Forum Studenta, Studia: studia wyższe: licencjat, magisterka, doktorat. Egzaminy, książki, notatki, imprezy, rekrutacja, plany, wydarzenia, ogłoszenia, dyskusje.
sylwestra
Forumowicz
Forumowicz

ciche nawierzchnie (nawierzchnie gumowe oraz porowate)

Postautor: sylwestra » 21 lut 2012, 20:29

Potrzebuję opinii społeczeństwa na temat cichych nawierzchni. Pod tą nazwą kryją się drogi które zawierają mieszankę zużytych opon samochodowych lub też posiadają pory które tłumią nadmierny hałas. Czy kiedykolwiek spotkaliście się z tą tematyką? Co sądzicie na ten temat? Czy mają one zastosowanie w Polsce? Będę wdzięczna za pomoc ;)

Turson91
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Turson91 » 21 lut 2012, 22:26

W Polsce nie mają,ale mają na świecie.Jest to bardzo dobra mieszanka ze względu na temperaturę.Np. jak bylem we Włoszech to tam jest często koło 40 stopni),a asfalt jest w bardzo dobrym stanie i nie ma dziur.
Bartosztaki
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Bartosztaki » 21 lut 2012, 22:39

Otóż mylisz się kolego w Polsce na niektórych odcinkach znajdują się takie nawierzchnie. Moim zdanie jest to dobry materiał na budowę dróg w przyszłości ze względu na wiadomo, zmniejszenie hałas styku tarcia nawierzchni z oponą, przy nocnej jeździe nie odbija oślepiającego światła, lepsza przyczepności dla wszystkich materiałów, mniejsza podatność na uszkodzenia mechaniczne np. dziury itp. Tego typu nawierzchnia jest powszechnie wykorzystywana do pokrywania boisk, ścieżek rowerowych itp. Moja osobista wypowiedź na ten temat jest uzasadniona poniekąd miałem naukę o materiałach. Pozdrawiam Bartosz A. :D

[ Dodano: 2012-02-21, 22:42 ]
dodam jeszcze, że droga wojewódzka przechodząca przez moje miasto miała niedawno ukończony remont i została pokryta takim asfaltem (zw. cicha nawierzchnią) :P
sylwestra
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: sylwestra » 21 lut 2012, 23:47

w której części Polski? ;)
marekplicha
Forumowicz
Forumowicz

Re: ciche nawierzchnie (nawierzchnie gumowe oraz porowate)

Postautor: marekplicha » 20 gru 2018, 13:46

Dobrym rozwiązaniem też jest zamiana asfaltów na betonowe drogi gminne. Ostatnio trochę interesowałem się tym tematem i podobno ten materiał jest mocniejszy i bardziej wytrzymały. Więcej o tym można poczytać na: http://www.betonowki.pl/. Szkoda, że ta technologia jeszcze nie jest tak znana w Polsce, bo inaczej pewnie byłby większy komfort jazdy po autostradach i drogach lokalnych.

Wróć do „Forum Studenta, Studia”