Materiały dachowe

Skarbiec zdjęć oraz projektów ciekawych domów, informacje z branży budowlanej, materiały wykończeniowe, najlepsze firmy produkujące drzwi, okna, dachy, pomysły na elewację domu.
Niutka20
Forumowicz
Forumowicz

Materiały dachowe

Postautor: Niutka20 » 07 lis 2019, 16:56

Dzień dobry, muszę się podjąć całkowitego remontu dachu. Czy możecie mi powiedzieć coś na temat materiałów, jakie muszę nabyć? A może w ogóle to nie jest w mojej kwestii? Możecie też polecać firmy zajmujące się dachami, konstrukcjami czy wykończeniem. TO jak?
Manuela
Level 2
Level 2

Re: Materiały dachowe

Postautor: Manuela » 13 lis 2019, 07:41

Twój dach, twoja sprawa, może poszukaj w sieci, albo znajdź speców od tego?
teos.s
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: teos.s » 14 lis 2019, 11:10

Na temat blachodachówki jako pokrycia dachy piszą na blogu http://expert-budowlany.pl/index.php/budowa-i-remont/52-blachodachowka-rodzaje-parametry-jaka-wybrac. Jest to blog poświęcony tematyce budowania domów i mieszkania z wieloma ciekawymi wpisami. MOże znajdziesz tam coś dla siebie.
Kamilka75
Level 1
Level 1

Postautor: Kamilka75 » 18 lis 2019, 18:12

Niby tak - jej dach, jej sprawa, ale skoro się na tym nie zna, to może warto pomóc zamiast dogadywać? Ja to bym po pierwsze, nic nie kupowała. Po drugie, napisała do MG Dachy. Oni robią całą konstrukcję u siebie, potem za darmo dowożą i montują. Do produkcji więzarów używają drewna klejonego https://mgdachy.pl/drewno-klejone/ .
ina33
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: ina33 » 26 lis 2019, 10:12

No tak, klejone jest lepsze, bo przecież jest mocniejsze, ale też i na tyle elastyczne, że można je jakoś formować. U nas też MG Dachy coś takiego wykorzystali i nic się nie dzieje. Do tego impregnowali to drewno specjalnymi środkami na firmie, oczywiście już w cenie więzarów.
KonradSkal
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: KonradSkal » 29 lis 2019, 10:27

Cześć za jakis czas mam zamiar wyremontować dach. W tym miejscu chciałbym zapytać, jakie są waszym zdaniem najlepsze izolacje wdmuchiwane? Poznań jest moim miejscem zamieszkania i stamtąd też zamawiałem izolacje. O jeszcze jedną rzecz chcę was zapytać. Jakie jest wasze zdanie o steico flex?
Awatar użytkownika
Syriusz
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Syriusz » 06 gru 2019, 12:08

Co do izolacji dachu, to doskonale sprawdza się nawet najzwyklejsza papa, którą kupić można na https://www.steelprofil.eu/kategoria-produktu/papy/. Przy izolowaniu dachu warto się postarać, by później nie spotkać się z jakimiś poważniejszymi problemami.

:)
JarekM
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: JarekM » 12 gru 2019, 13:01

Można jednocześnie zastanowić się nad wyborem lekkiego pokrycia i do takich na pewno można zaliczyć blachodachówkę panelową która moim zdaniem jest najlepszym rozwiązaniem w zakresie pokryć dachowych o dużej trwałości, pięknym wyglądzie i rozsądnej cenie, w szczególności polecam sprawdzić propozycje od Brata czyli Decra i Quadro.

Wróć do „PROJEKTY DOMÓW, MATERIAŁY BUDOWLANE, MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE”