Jak skutecznie uczyć się angielskiego?

Edukacja Forum: nauka, edukacja, szkoly, uczelnie, nauczyciele.
JarekM
Forumowicz
Forumowicz

Jak skutecznie uczyć się angielskiego?

Postautor: JarekM » 20 kwie 2019, 00:06

Cześć,
Czy macie swoje sprawdzone sposoby jak można uczyć się skutecznie angielskiego? Chodzi mi głównie o budowanie zdań i rozumienie wypowiedzi, a nie na samej gramatyce. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi bo na pewno jak znajdę wolną chwilę to sprawdzę jak to dokładnie wygląda i czy realnie jest mi to w stanie przynieść dobre efekty po niedługim czasie.

EmilCh
Forumowicz
Forumowicz

Re: Jak skutecznie uczyć się angielskiego?

Postautor: EmilCh » 06 maja 2019, 17:14

No to może dla Ciebie bardzo dobrą opcją będzie http://kursy-jezykowe.edu.pl/ na który sam się zdecydowałem i uważam, że to dobra i jednocześnie skuteczna forma nauki, ponieważ nie zajmuje więcej niż godzinę, uczy się systematycznie w domu i do tego to bardzo niedroga forma która ma ogromne przełożenie w rzeczywistości jeżeli zależy Ci właśnie na porozumiewaniu się z innymi.
MajkaW
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: MajkaW » 26 maja 2019, 11:58

EmilCh pisze:No to może dla Ciebie bardzo dobrą opcją będzie http://kursy-jezykowe.edu.pl/ na który sam się zdecydowałem i uważam, że to dobra i jednocześnie skuteczna forma nauki, ponieważ nie zajmuje więcej niż godzinę, uczy się systematycznie w domu i do tego to bardzo niedroga forma która ma ogromne przełożenie w rzeczywistości jeżeli zależy Ci właśnie na porozumiewaniu się z innymi.

Podzielam wypowiedź poprzednika bo też wydaje mi się, że jest wiele skuteczniejszych sposób niż tylko nauka w szkole, czy również na specjalnych kursach które są bardzo drogie. A w przypadku kursu expres tak naprawdę nie trzeba mieć dużo czasu i można go zrobić spokojnie w domu, bo wystarczy poświęcić troszkę czasu w domu na słuchanie, aby różnica była widoczna już po kilku tygodniach. Pozdrawiam i koniecznie daj nam znać, czy się do niego przekonałaś ... bo na pewno warto!
Henn5
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Henn5 » 13 cze 2019, 01:19

Najlepiej rozmawiając, bardzo pomaga też słuchanie, albo oglądanie jakiś rzeczy po angielsku, może na początek z angielskimi napisami :)
Marcell
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Marcell » 28 cze 2019, 18:38

Moim zdaniem najlepiej zapisać się na odpowiedni kurs.
Pitros
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Pitros » 08 lip 2019, 15:45

Ciekawe opcje, chętnie dowiedziałbym się trochę więcej na ten temat bo w sumie czasu zawsze mało, a dobrze byłoby się jednak móc dalej rozwijać.
DamianSom
Level 1
Level 1

Postautor: DamianSom » 10 lip 2019, 13:41

Ja jestem również zdania, ze to bardzo dobra opcja nauki z której z resztą sam korzystałem i jestem bardzo zadowolony bo bardzo pomógł mi przed wyjazdem do pracy za granicę. Nie trwa długo, do tego można sobie go odbyć w domu nawet w późniejszych godzinach (kiedy tylko się chce) i znacząco poszerza zasób słów oraz możliwości rozumienia rozbudowanych wypowiedzi. Cena nie wysoka, bo pewnie za lekcje zapłaciłbym kilka razy więcej. Dlatego warto odwiedzić ich stronę http://kursy-jezykowe.edu.pl/wyprobuj gdzie możesz go wypróbować i dowiedzieć się dodatkowych rzeczy, aby też nie wykupić tzw. "kota w worku" :)
niebieskiorzel
Level 1
Level 1

Postautor: niebieskiorzel » 06 wrz 2019, 11:27

Ja zawsze miałem spory problem z przyswajaniem języków obcych, więc omijałem klasyczne kursy szerokim łukiem. Z polecenia znajomego natrafiłem na stronę: https://kursy.atas.pl/ - dokładnie przejrzałem ich ofertę i zdecydowałem się na wykupienie wyjazdu za granicę, który zapewniał mi naukę języka angielskiego. Pojechałem na tydzień do Irlandii i jestem bardzo zadowolony. Z pewnością jeszcze raz skorzystam z ich usług. W końcu udało mi się załapać trochę języka obcego. Oprócz tego poznałem również irlandzką kulturę także wyjazd jak najbardziej na plus.
eli.howell
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: eli.howell » 10 paź 2019, 09:35

Najlepiej się osłuchać w tym języku, puszczać sobie filmy z napisami, próbować czytać książki po angielsku. Jak ma się ciągle styczność z językiem, to łatwiej się go uczy.
Kamilka75
Level 1
Level 1

Postautor: Kamilka75 » 10 paź 2019, 11:45

Można z Tutlo https://pl.tutlo.com/ uczyć się skutecznie angielskiego. Niejednokrotnie spotkałam się z tą opinią, zanim zdecydowałam się na zakup pakietu i teraz ja to potwierdzam. Cały miesiąc przerabiałam jeden materiał, i teraz doskonale poradzę sobie w restauracji. Tutaj sami wybieramy tematy rozmowy i kształcimy się, kiedy chcemy.

Wróć do „Edukacja”