Porozmawiajmy o piersiach :)

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
kaczorek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 20 mar 2018, 15:46

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: kaczorek » 18 wrz 2018, 09:27

Niestety tak jak pisze osoba wyżej ilość zachorowań z roku na rok jest coraz to wyższa także tak bardzo ważne jest to abyśmy o siebie dbali w każdej sytuacji. Jeśli już niestety zdiagnozują u nas niepokojące zmiany nowotworowe, ważne jest aby udać się jak najszybciej do kliniki https://medycynadab.pl/mammotomia/ specjalizującej się w leczeniu nowotworów. Lekarze tam mają ogromne doświadczenie w tym temacie także pomogą najlepiej jak będą móc
magnolia19
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 05 cze 2018, 14:52

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: magnolia19 » 07 sty 2019, 19:52

Podobno powinno sie badac piersi srednio raz na rok. Ja zawsze sama pytam ginekologa, czy mozemy zbadac i prosze, zeby sprawdzil date ostatniego badania. Staram sie to robic regularnie, zwlaszcza ze mam wszczepione implanty mentory (powiekszenie biustu), wiec wole trzymac reke na pulsie :) i miec pewnosc, ze wszystko ok. Zreszta jest udowodnione, ze u kobiet po powiekszeniu piersi czesciej wykrywa sie zmiany nowotworowe, bo takie kobiety czesciej korzystaja profilaktycznie z badan.
Beatka12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 23 sty 2019, 12:07

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: Beatka12 » 23 sty 2019, 14:34

U mnie problem polegał na tym , iż moje piersi były za duże i pojawiły mi się problemy ze zdrowiem zwłaszcza ból w kręgosłupie. Zrobiłam zabieg pomniejszenia piersi w gabinet DBAJ O PIERSI ul. Klemensa Janickiego 1A/U3 W Krakowie. Zabieg został mi zrobiony pod znieczuleniem i musze powiedzieć , że teraz po kilku tygodniach czuję się dużo lepiej ból ustępuje.
wojciechkatalog
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2019, 15:30
Kontaktowanie:

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: wojciechkatalog » 27 cze 2019, 15:53

Coraz więcej ostatnio słyszy się o projektach nastawionych na badanie potrzeb chorych na raka. Dzięki takim przedsięwzięciom jesteśmy w stanie skuteczniej pomagać pacjentom z onkologii. Poprawa jakości i komfortu życia podczas choroby jest istotna, daje bowiem większą motywację do walki o swoje zdrowie, co jest kluczowe w pokonaniu raka.
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: Pestka » 24 cze 2020, 17:25

Nowotwory to trudny temat. Jeśli chodzi o piersi to warto regularnie się badać, bo wtedy mamy szanse na szybką i skuteczną diagnozę. Ja trochę się zaniepokoiłam bo przez dłuższy czas bolały mnie piersi, dlatego udałam się na wizytę i badanie usg do specjalistki od piersi https://dbajopiersi.pl/bol-piersi/ . Okazało się, że to nic groźnego tylko coś z hormonami i stąd taka nadwrażliwość piersi ale powiem Wam, że najadłąm się strachu.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: ewelina8393 » 19 lip 2020, 12:23

Ja właśnie muszę zapisać się na badania usg łódź, ponieważ mam niepokojącą zmianę, którą od razu trzeba sprawdzić. Mam nadzieję, że to tylko fałszywy alarm. W grupie ryzyka nie jestem, więc pokładam w tym duże nadzieję. Muszę też wybrać najlepszego specjalistę.
Fachowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:39

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: Fachowiec » 20 lip 2020, 12:22

Ja zastawiałam się czy karmić piersią, mam dość spory biust, a słyszałam, że po karmieniu piersi tracą jędrność. Ostatecznie po urodzeniu dziecka zdecydowałam się na karmienie, do dziś nie żałuje tej decyzji. Mój maluszek przez cały okres karmienia piersią był zdrowy, po odstawaniu również rzadko choruje. Ponadto moja Pani ginekolog lek. Katarzyna Chaberek która przyjmuje w przychodni Babka Medica poleciła mi dobre kremy i balsamy na piersi, dzięki którym uniknęłam rozciągniętej skóry, rozstępów oraz różnych chorób np. zapalenia sutek
Vectra34
Level 1
Level 1
Posty: 362
Rejestracja: 19 lis 2017, 15:00

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: Vectra34 » 20 sie 2020, 18:33

Myślę, że kiedy urodzi się Twoje dziecko nie będziesz miała już tego dylematu. Będziesz karmić piersią, bo uznasz, że to najlepsze dla Twojego maluszka. Takie są mamy, nie zwracają uwag na to jak będą z czasem wyglądać ich piersi. Pozwolę sobie doradzić saszetki wspomagające laktację https://www.lactosan.pl/lactosan-mama Lactosan. Różnie to bywa, może się Tobie przydadzą. Co do problemów onkologicznych o których wspominacie, to dbajcie o siebie dziewczyny. Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka.
adam3332676
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 23 maja 2020, 09:25

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: adam3332676 » 05 wrz 2020, 16:11

Każda kobieta która chciała by powiększyć piersi na pewno powinna skorzystać z https://www.skyclinic.pl/zabiegi/powiek ... my-mentor/ .Sam nawet moją małżonkę namawiam żeby wreszcie na ten zabieg poszła.
rossi
Level 1
Level 1
Posty: 371
Rejestracja: 22 paź 2019, 18:56

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: rossi » 03 paź 2020, 18:51

Nie ma co przesadzać z tymi wszystkim poprawkami. Pamiętajcie, że jesteście kobietami, a w przyszłości matkami. A wiecie jak wygląda laktacja u kobiet po operacjach? Według mnie wiele ma z tym problem i nawet najlepsze herbatki dla ciężarnych . Każda z nas jest piękna, tak jak teraz wyglądamy - naturalnie.
Wojowniczka36
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 27 wrz 2019, 13:14

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: Wojowniczka36 » 08 paź 2020, 14:10

Dobry ginekolog zrobi wszystkie niezbędne badania. Moja mama od lat jest pod opieką https://www.ginekologjakiel.com.pl/o-mnie i tak naprawdę zawdzięcza temu człowiekowi życie. To on skutecznie i szybko zdiagnozował chorobę mamy i w natychmiastowo podjął odpowiednie leczenie. Od tego czasu mija już 5 lat, a mama cieszy się teraz niesłabnącym zdrowiem i żyje pełnia życia. To jakby narodzić się na nowo :) Także godny zaufania ginekolog, który jest specjalistą i ma ogromne doświadczenie to dla każdej kobiety powinna być podstawa dbania o siebie :)
pavetta
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 08 mar 2020, 23:41

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: pavetta » 13 paź 2020, 10:27

Ja ostatnio miałam jakies zmiany w piersiach, okazało się, że były to torbiele, poszłam do Szpitala Mazovia do dr Judyckiej i to ona zleciła mi odpowiednie badania, i leczenie tych torbieli, cóż na razie jest ok i wszystko pod kontrolą, zobaczymy co bedzie dalej.
Fachowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:39

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: Fachowiec » 18 lis 2020, 14:16

Kobietki dbajcie o swoje atuty ;P ja jakiś czas temu podczas balsamowania ciała wyczułam pewien guzek na piersi i postanowiłam iść na usg piersi, umówiłam się do przychodni Multimed w Warszawie – świetnie się mną tam zajęto, badanie bezbolesne i przeprowadzone w bezpiecznych warunkach. Na szczęście guzek nie jest groźny – polecam 
mirr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2021, 10:29

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: mirr » 18 sty 2021, 15:19

Badania piersi jak najbardziej, ale warto też pomówić o innych rzeczach związanych z naszymi biustami. Ja powiększyłam biust, zrobiłam to po tym jak już przestałam karmić piersią. Mój biust po tym czasie wyglądał po prostu źle, przed dzieckiem byłam zadowolona z rozmiaru i tego, jak wyglądał, później jednak strasznie się wyciągnął i chciałam, by wrócił do swojego oryginalnego stanu. Na zabiegu byłam w klinice Prestige Clinic we Wrocławiu u bardzo dobrego chirurga http://prestigeclinic.pl/uslugi/lifting-piersi/. Tam rzetelny chirurg przeprowadził zabieg, która udał się w 100%, całość wyszła w dobrej cenie, polecam.
daw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sty 2021, 12:11

Re: Porozmawiajmy o piersiach :)

Postautor: daw » 20 sty 2021, 18:29

Bardzo chętnie, hahaha. Ja miałam operowane piersi, nie dlatego, że były za małe, ale przeszkadzał mi ich rozmiar, bo był za duży. Niestety miałam przez nie problemy z kręgosłupem, kupnem ubrań, było to dla mnie niesamowicie uciążliwe. Na operacji redukcji byłam u rzetelnego chirurga Łątkowskiego z kliniki w Polanicy-Zdroju. To bardzo dobry specjalista, doradził mi rozmiar, wyjaśnił mi jak to wszystko ma wyglądać, czego mam się spodziewać, no ogólnie sama konsultacja już była profesjonalnie przeprowadzona. Zabieg oczywiście się udał, polecam.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość