Silniki Diesla

forum motoryzacyjne
Deafeningx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 09 lut 2019, 14:11

Silniki Diesla

Postautor: Deafeningx » 12 kwie 2019, 10:12

Co o nich sądzicie? Diesle naprawdę aż tak zatruwają powietrze, czy to jakaś głupia eko-propaganda?
Ja się wprawdzie na tym nie znam, ale chętnie się wypowiem :cwaniak: Otóż kolega prowadzi serwis samochodowy i uważa, że ta nagonka jest zdecydowanie przesadzona. Tym bardziej, że silnik Diesla w przypadku wielu usterek, takich jak uszkodzone wtryskiwacze czy pompy, spokojnie można naprawić i dalej będzie chodził normalnie. Na http://dieselserwismleczna.pl/regeneracja-wtryskiwaczy-naprawa-pomp-wtryskowych/ tak nawet napisał. A jak badną ogniwa w elektryku, to pozostaje tylko utylizacja... a żeby była przyjazna dla środowiska, to tylko wystrzeliwując odpady w kosmos :dobani:
dexter27
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 27 paź 2018, 19:19

Re: Silniki Diesla

Postautor: dexter27 » 08 maja 2019, 06:31

Każdy samochód zatruwa, a czy diesel więcej? Jakie to ma znaczenie. Sam jeżdżę BMW z 4-cylidnrowym silnikiem diesla i bardzo dobrze się sprawuje. Generalnie brak jakichkolwiek usterek. Ostatnio natrafiłem na artykuł https://moto.onet.pl/aktualnosci/europejska-akcja-przywolawcza-bmw-obejmie-324-tys-aut/44g2vk9 i szczerze powiem, że mnie zaskoczył. Jakoś ominęła mnie ta informacja o serwisowaniu BMW z powodu usterki. Poszperałem i doczytałem, że mój samochód akurat się łapie. Nie miałem w sumie z nim żadnych problemów, ale oddałem w serwisie do sprawdzenia. Generalnie udzielono mi wszystkich informacji. Wymieniono część i po problemie.
kamai
Level 2
Level 2
Posty: 567
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: Silniki Diesla

Postautor: kamai » 23 cze 2019, 20:32

Różne są zdania na temat silników Diesla ale nie da się ukryć że rolnictwo i przemysł ciężki bazuje na nich bo są niezawodne. Można tu https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/czes ... iesla.html o nich trochę poczytać. Niby silnik benzynowy jest popularny na świecie bo prawie połowa użytkowników kupuje właśnie takie auta ale jednak to diesel zawsze będzie tą legendarną technologią.
wojciechkatalog
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2019, 15:30
Kontaktowanie:

Re: Silniki Diesla

Postautor: wojciechkatalog » 02 sie 2019, 10:50

A jakie płyny chłodnicze najlepiej stosować do silników Diesla? Czy są w tej kwestii jakieś rekomendacje? A może ważniejsze jest co innego w doborze, na przykład konkretny model pojazdu? Prosiłbym serdecznie kogoś ogarniętego o wyjaśnienie tych zawiłości.
jasiu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 10 wrz 2015, 12:02

Re: Silniki Diesla

Postautor: jasiu » 26 wrz 2019, 20:49

brat ma diesla w lagunie. Śmiga bez zarzutu. Może to spowodowane odpowiednim dbaniem o auto. Wymienia olej co 10 tysięcy i leje Shella.
Awatar użytkownika
Wesoły żniwiarz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Górny śląsk

Re: Silniki Diesla

Postautor: Wesoły żniwiarz » 05 paź 2019, 16:43

A jakiego konkretnie oleju shella używasz?
jasiu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 10 wrz 2015, 12:02

Re: Silniki Diesla

Postautor: jasiu » 09 paź 2019, 20:26

brat używa oleju shell helix. Nic nie musi dolewać. A wiadomo jakie chodzą słuchy na temat laguny.
Awatar użytkownika
Wesoły żniwiarz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Górny śląsk

Re: Silniki Diesla

Postautor: Wesoły żniwiarz » 10 paź 2019, 10:18

A oprócz braku dolewek przy tym oleju to jeszcze jakieś zalety wyłapał? Podpytuję bo sam muszę wymienić olej na nowy, a ten co mam to już...a z resztą szkoda słów :D
jasiu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 10 wrz 2015, 12:02

Re: Silniki Diesla

Postautor: jasiu » 11 paź 2019, 16:40

polina7
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 17 mar 2018, 23:24

Re: Silniki Diesla

Postautor: polina7 » 25 sty 2020, 19:24

Koniecznie zajrzyjcie sobie tutaj https://mocnastrona.com/jak-to-powstalo ... chodowego/ . Jest tam ciekawy artykuł na temat historii silnika samochodowego. Myślę, że ten temat zainteresuje szczególnie pasjonatów motoryzacji, ale nie tylko. Na tej stronie w ogóle jest wiele różnych ciekawostek dotyczących różnych dziedzin. Warto je poznać, bo nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza się przyda.
eryk78
Level 1
Level 1
Posty: 288
Rejestracja: 28 maja 2019, 11:09

Re: Silniki Diesla

Postautor: eryk78 » 16 cze 2020, 13:59

Silniki Deutz to jedne z bardziej popularnych silników spalinowych. Części do tych silników zgromadzone w jednym miejscu to duże ułatwienie dla osób poszukujących odpowiedniej części. Sprawdź wszystkie propozycje części do Deutz i ciesz się sprawną naprawą co pozwoli na szybkie uruchomienie zepsutego silnika.

Wróć do „Motoryzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość