Kompres czy plaster?

Tu można promować swoje strony
CopperRyk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2019, 01:32

Kompres czy plaster?

Postautor: CopperRyk » 07 cze 2019, 11:22

Witam, mam pytanie, czytałem różne opinie i sam już nie wiem, czy lepiej jest na niewielką ranę przykleić plaster czy może kompres i zabandażować? https://hellodent.pl/artykuly-jednorazo ... esy-jalowe no to już wiem, zależy to od rany oczywiście, a info na temat kompresów znalazłem tu :)
Ostatnio zmieniony 13 cze 2019, 18:28 przez CopperRyk, łącznie zmieniany 1 raz.
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Kompres czy plaster?

Postautor: miracle » 07 cze 2019, 17:15

Na niewielką stosuję plastry.
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Kompres czy plaster?

Postautor: Kamilka75 » 18 cze 2019, 10:03

Przecież można jeszcze inaczej, skoro wymyślono octenisept preparat do dezynfekcji ran . Bardzo dobrze się wchłania, nie pozostawia na skórze żadnego śladu, nie ma szczególnie drażliwego zapachu i świetnie się sprawdzi do odkażenia każdej rany, w tym także oczywiście oparzenia, odparzenia czy nawet pleśniawki u dziecka.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Kompres czy plaster?

Postautor: monikabert90 » 28 lis 2019, 23:26

Myślę, że warto tez zastosować jakiś dobry krem na oparzenia skóry, na przykład dostępny w aptekach Octenicare. Dzięki temu mniejsze jest prawdopodobieństwo, że po takim oparzeniu zostanie nieestetyczna blizna.
gardenia
Level 1
Level 1
Posty: 326
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:09

Re: Kompres czy plaster?

Postautor: gardenia » 16 kwie 2020, 11:35

Rana ranie nie równa. Każda sytuacja może wymagać innego opatrunku. Na ogół w domu używam plastra, bo to bardzo wygodna forma i jeśli nie trzeba wizyty u chirurga staram się ranę zdezynfekować i po prostu przykleić plaster. Często stosuję również plastry przy ochronie stóp, a tu jest doprawdy ogromna oferta https://salvequick.pl/product-cat/ochrona-stop/ Dość często kupuję obuwie i za każdym razem na początku ich użytkowania robią mi się bolesne bąble. Najlepsze w tym przypadku są plastry Blister Rescue, które idealnie zabezpieczają stopę w miejscu pęcherzy.

Wróć do „Reklama”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość