Kurczak na kilka sposobów

DANIA MIĘSNE: dania mięsne obiadowe, wołowina, wieprzowina, piersi z kurczaka, dziczyzna. Propozycje na obiady, kolacje i przyjęcia. Dania pyszne i lekkostrawne dla całej rodziny.
AinEingarp
Level 2
Level 2

Re: Kurczak na kilka sposobów

Postautor: AinEingarp » 03 wrz 2018, 09:48

A kurczak w marynacie piwnej? Jak Wam smakuje?

zwiewna
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: zwiewna » 06 wrz 2018, 19:17

Widze nawet tutaj ludzie staraja sie co raz to zdrowiej odzywiac. Bardzo mnie to cieszy poniewaz wiekszosc naszej populacji niestety ma w glebokim powazaniu swoje zdrowie. U mnie w domu zazwyczaj tez przygotowuje potrawy oparte na bialym miesie. Od jakiegos czasu zrezygnowalismy z potraw smazonych na glebokim oleju. Gotowane natomiast nie wszystkim domownikom podchodzi wiec rozgladam sie powoli za jakas alternatywa. Lubie przegladac rozmaite blogi kulinarne .. calkiem przypadkiem natknelam sie na garnki rzymskie z gliny - zdjecia pogladowe mozecie zobaczyc tutaj https://www.garneczki.pl/produkty/garnki-rzymskie,385 Bardzo mnie zafascynowal ten temat bo z tego co wyczytalam to ta metoda przyrzadzania miesa siega antycznego Rzymu .. dlatego moze warto by sprawdzic jak to wyglada w praktyce :) Potrawy podobno zachowuja wszystkie swoje wlasciwosci odzywcze oraz witaminy .. co bedzie bardzo korzystne dla nas wszystkich. Przy okazji moglabym zobaczyc jak w takim naczyniu wyjdzie chleb domowej roboty .. dysponujecie moze sprawdzonym przepisem? Z gory dzieki!
AinEingarp
Level 2
Level 2

Postautor: AinEingarp » 19 wrz 2018, 11:49

Takie garnki raczej nie są zbyt praktyczne. Ale faktycznie - zdrowsze.
greta544
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: greta544 » 21 sty 2019, 15:22

Ja często przygotowuję kurczaka na różne sposoby. Lubię go w daniach z makaronem, kaszą czy jako dodatek do ziemniaków.

Forumowicz

Postautor: martuska8 » 21 lut 2019, 10:22

Uwielbiam kurczaka w każdej postaci. Najczęściej albo piekę go w całości albo smażę piersi z warzywami i podaję z ryżem, makaronem, tortilla albo naleśnikami. Ostatnio też z piersi kurczaka robię wkładkę do zupy albo dodatek do sałatki. Wprawdzie zaczęłam go używać znacznie częściej odkąd odkryłam łatwo dostępnego kurczaka bez antybiotyków http://www.farmio.com/kurczak-babuni - nie dość, że ma zupełnie inny, lepszy smak, to jeszcze jakość mięsa jest lepsza, bo nie trzeba nic wyrzucać. Takim sposobem robię z niego też delikatną wędlinę na kanapki, zamiast takiej kupnej i jest to też tańsze i zdrowsze rozwiązanie. Niby taka niewielka zmiana, a jednak ma same plusy :D
Awatar użytkownika
WitekMaks
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: WitekMaks » 20 mar 2019, 23:11

Ależ bym zjadł takie mięsko.
AinEingarp
Level 2
Level 2

Postautor: AinEingarp » 29 mar 2019, 09:04

Ja dziś lubię kurczaka caprese. To pyszne danie.
kamai
Level 1
Level 1

Postautor: kamai » 10 maja 2019, 21:39

A ja nie znam tego dania, myślałam że już wszystkie sposoby na kurczaka poznałam a tu taka niespodzianka :D, korzystam głównie z tych przepisów https://www.przepisy.pl/przepisy/szukaj ... z-kurczaka a jest ich tu naprawdę dużo, kilka wypróbowałam i są pyszne te dania
AinEingarp
Level 2
Level 2

Postautor: AinEingarp » 13 maja 2019, 11:36

Ja też często eksperymentuję. Ostatnio polubiłam kurczaka w marynacie jogurtowej.

Wróć do „DANIA MIĘSNE”