bóle kolana

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
MarcinOp
Forumowicz
Forumowicz

Re: bóle kolana

Postautor: MarcinOp » 08 sty 2019, 11:14

Na ból kolana mogę polecić stosowanie różnych preparatów przeciwbólowych, które będą niwelować ból. Ja korzystam z takiego preparatu https://stopbol.pl/produkty i bardzo mi to pomaga na każdy rodzaj bólu.

Kamila2342
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Kamila2342 » 09 sty 2019, 19:32

Ja bym pojechała do kogoś, kto się na tym zna, na przykład do lekarzy z centrum https://www.doktora.pl/. Osobiście polecam bo bardzo dobra i FACHOWA pomoc, na którą człowieka stać, a nie...
dyskusyjna
Level 2
Level 2

Postautor: dyskusyjna » 14 sty 2019, 15:24

Jakiego rehabilitanta polecacie? Zależy mi na terapii,która przyniesie efekty. Już na kilku rehabilitantach się niestety zawiodłam,dlatego poszukuję kogoś,kto mi rzeczywiście pomoże. Co sądzicie o tym gabinecie https://rehab-gdansk.pl/ ? Będę wdzięczna za informacje.
Roxi
Level 2
Level 2

Postautor: Roxi » 16 sty 2019, 09:42

Ostatnio trochę słyszałam o kinesiotapingu, jest to metoda leczenia bólu za pomocą specjalistycznych plastrów. Myślę, że możesz spróbować takiego rozwiązania. Najlepiej pogadaj o tej metodzie ze specjalistą, a potem zaopatrz się we wszystko, co potrzebne na stronie https://www.orteo.pl/kinesiology-taping.
lenka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: lenka » 18 sty 2019, 16:47

Z tego co słyszałam świetnym zabiegiem na kolana jest fala uderzeniowa. Moja koleżanka z pracy chodzi do centrum rehabilitacji kriosonik. Ma częsty problem z jednym kolanem i wizyta u nich zawsze stawia ją na nogi na kilka miesięcy.
rozaluksemburg
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: rozaluksemburg » 22 sty 2019, 13:06

felicja44 pisze:Bóle kostno-stawowe mogą mieć różne podłoże. Jeśli medycyna nie jest w stanie zdiagnozować problemu to pozostają inne sposoby, choćby medycyna naturalna, tylko w gabinetach profesjonalnych, gdzie możesz liczyć na pełna diagnostykę z wykorzystaniem choćby metody dr Volla i Schimmela. Nieliczne gabinety mają tak profesjonalny sprzęt no i specjalistów umiejących odczytać wyniki i wdrożyć właściwe terapie. Ale szukaj

Ja jednak w takim przypadku wolała się zwrócić do bardziej konwencjonalnych lekarzy, jeżeli jest to szczęśliwe określenie. Teraz innowacje i przełomy w medycynie nierzadko dzieją się praktycznie z dnia na dzień, więc warto trzymać rękę na pulsie w tej kwestii :). W naszym kraju działa choćby Oddział Badań Wczesnych Faz, gdzie prowadzone są badania nad nowymi metodami leczenia. Także młodzi polscy lekarze mają coraz większe możliwości, na przykład dzięki Inkubatorowi UW. Duży wkład ma tutaj naturalnie fundacja Roche z ich projektem https://www.naukaratujezycie.pl/ - polecam sobie o nich poczytać, bo prowadzą naprawdę dużo interesujących i przydatnych działań. Poza tym dla mnie rozróżnienie między medycyną „konwencjonalną” i naturalną i tak jest nieco sztuczne – podzieliłbym ją raczej na taką, która działa i taką, która nie działa :P.
bojownik81
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: bojownik81 » 22 sty 2019, 14:08

Warto zainteresować się stabilizator stawu skokowego, bo wiadomo, że przyczyn może być mnóstwo :) taki stabilizator jednak ma naprawdę dobry wpływ na kolano, nie pozwala na jego zbyt nieprzemyślany ruch i jak sama nazwa wskazuje - stabilizuje wszystko :)
Marlena85
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Marlena85 » 22 sty 2019, 21:11

karolinamarysia pisze:Macie czasem problem z bólami stawów? Ja ostatnio odczuwam ból coraz częściej. Myślicie, że taki ból kolana na przykład to może być już objaw choroby zwyrodnieniowej stawów?

Przede wszystkim skonsultuj to z lekarzem, bo samodzielnie bez odpowiedniej wiedzy nie zdołamy nic zrobić, a leczyć się na własna rękę to nie jest mądre posunięcie. Kluczem do wyzdrowienia na pewno będzie rehabilitacja, bez tego samo nam nie przejdzie. Poczytaj sobie o fali uderzeniowej tutaj https://fala-uderzeniowa.com/leczenie-b ... a-warszawa bardzo popularna metoda ale przede wszystkim skuteczna a o to każdemu chodzi.
toddler00
Level 1
Level 1

Postautor: toddler00 » 29 sty 2019, 11:09

Rehabilitacja nad morzem pomogła mi pozbyć się bólów kolana oraz w odcinku lędźwiowym.
Tego pierwszego nabawiłem się podczas biegania po asfalcie, a bóle w odcinku lędźwiowym to niestety dość powszechna przypadłość w mojej pracy.
Siedząc przez osiem godzin przed komputerem nie ciężko o tego typu schorzenia.
Rehabilitacja nad morzem to bardzo miłe i efektywne spędzanie czasu. Szereg zabiegów leczniczych oraz relaksacyjnych ma na celu poprawę kondycji naszego organizmu.
Co roku organizowanych jest wiele turnusów i oferta jest naprawdę szeroka. Każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.
Kazoo
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Kazoo » 29 sty 2019, 11:26

Z bólem kolana nie warto zwlekać ani dnia! Wiem co mówię ;) Gdybym poszedł do lekarza wcześniej to oszczędziłbym sobie kilku miesięcy bolesnej rehabilitacji. Tak czy siak cieszę się, że trafiłem akurat do https://medisport.lublin.pl/ z polecenia mojego znajomego, bo tam uratowali mnie przed operacją. Sprawność i wytrzymałość kolana wróciła prawie do wyjściowej formy, a po operacji byłoby to niemożliwe ;) Taki protip - z kolanami itp. to walcie jak w dym do lekarzy sportowych, bo oni się na tym najlepiej znają.
Awatar użytkownika
andrej33
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: andrej33 » 12 lut 2019, 14:48

Cześć wszystkim! Mieszkam w Katowicach i poszukuję właśnie kogoś dobrego i sprawdzonego w zakresie usług rehabilitacji i fizjoterapii... Czy znacie w tym zakresie jakieś doświadczenia i moglibyście coś sensownego polecić? Ja się właśnie zastanawiam, czy dobrym wyborem byłoby na przykład http://rehit.pl/ Co na ten temat myślicie? Z góry wielkie dzięki za sprawdzone porady w tym zakresie tematycznym.
WikaCenter
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: WikaCenter » 22 lut 2019, 11:39

Ja byłam z kontuzją kolana w Wielkopolskim Centrum Terapii Naturanej - bólu nie odczuwam już od dobrego roku :) Stosują innowacyjne metody, no i faktycznie obchodzi ich los pacjenta - od czasu do czasu do nich idę na wizyty kontrolne i zawsze mnie pamiętają :) Możecie sobie ich sprawdzić tutaj:Fizjoterapia Poznań
lenka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: lenka » 24 lut 2019, 20:14

Na bóle kolana świetna jest fala uderzeniowa. Moja siostra chodzi do centrum medycznego Kriosonik na rehabilitację i tam właśnie korzysta z tego zabiegu. Jest z niego bardzo zadowolona.
opaska84
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: opaska84 » 01 mar 2019, 08:29

U mnie wszystko zaczęło się od bólu kolana, później biodro. Ostatnio zaczęłam to diagnozować i chyba czeka mnie wymiana stawu biodrowego ale to jeszcze nic pewnego. Wolałabym zrobić wszystko, aby się naprawić. Jeszcze zdążę na się położyć na operację. Wolałabym spróbować może rehabilitacji? Sama nie wiem...
budynia
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: budynia » 11 mar 2019, 14:32

Na pewno trzeba diagnostykę zrobić jak ból długo trwa, przyczyn może być wiele, dobrze smarować to bolesne miejsce maścią przeciwbólową, dip rilif jest bardzo dobry i też zmmniejsza opuchliznę, przyjemnie chłodzi to miejsce.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”