Chyba mam problem alkoholowy...

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
pawelek34
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 13 kwie 2016, 12:11

Chyba mam problem alkoholowy...

Postautor: pawelek34 » 14 maja 2018, 15:29

Witam wszystkich.

Napisanie tego tematu to prawdopodobnie jedna z najcięższych rzeczy w moim życiu. Wiem jednak, że muszę się tym z kimś podzielić, bo inaczej nie podejmę żadnego kroku w kierunku poprawienia swojego życia.
Mam problem z alkoholem i wiem o tym doskonale. Mój nałóg nie jest jeszcze w tak głębokim stanie, ale wiem, że jestem uzależniony. Piję 2-3 razy w tygodniu, najczęściej czwartek, piątek i sobota. Piję to mało powiedziane – upijam się do snu. Zerwała ze mną dziewczyna z tego powodu i po tym potrzebowałem około miesiąca żeby zrozumieć, że to moja wina, a nie jej.
Chcę się leczyć, tylko jak? Terapia, silna wolna, wszywka?

W Warszawie wiele jest klinik oferujących pomoc takim jak ja. Znalazłem coś takiego jak pogotowie alkoholowe http://www.pogotowie-alkoholowe.pl/. Oferują zabieg wszycia esperalu, a czytałem, że te tablety mogą zdziałać cuda na psychice. Bo wiem też, że jestem uzależniony psychicznie – nie mam deliry, nie odczuwam „głodu” alkoholowego w inny sposób, niż psychicznie. Po prostu cały dzień myślę o tym, żeby się spić i zasnąć.
Joannica
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 08 cze 2018, 11:49

Re: Chyba mam problem alkoholowy...

Postautor: Joannica » 08 cze 2018, 11:59

Witaj! Samo to że napisałeś ten post lub myślisz co zrobić z problemem świadczy o tym że rozpocząłeś leczenie i jesteś na dobrej drodze:) wiele osób niestety nie widzi problemu. Może spróbuj udać się na terapię? To bardzo duże efekty przynosi właśnie jeśli chodzi o psychiczne uzależnienie, które Ci doskwiera? http://terapie.net.pl/ poczytaj tutaj może znajdziesz coś dla siebie. Powodzenia !
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Chyba mam problem alkoholowy...

Postautor: Kamilka75 » 22 wrz 2018, 14:02

Skoro o nim wiesz, to dlaczego nie działasz? Jest mnóstwo ośrodków takich jak Szansa na Wolność , prowadzonych rzetelnie i zatrudniających lekarzy i terapeutów z doświadczeniem i cierpliwością. Problem sam się nie rozwiąże, a zwlekając robisz wyłączne sobie krzywdę. I oczywiście bliskim, którzy na pewno mają dość tego, że pijesz. Naprawdę się postaraj i daj z siebie wszystko. Powodzenia!!
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Chyba mam problem alkoholowy...

Postautor: Ela78 » 25 paź 2018, 21:30

Opisane przez Was problemy Waszych bliskich są niestety trudne do rozwiązania... Według mnie w przypadku uzależnień od alkoholu powinno się, a nawet trzeba nakłonić osobę uzależnioną do podjęcia leczenia. Bardzo trudno jest samemu wyjść z nałogu, potrzeba do tego naprawdę silnej woli i ciągłego kontrolowania się. Wracając do sedna, w przypadku problemów z alkoholem najlepszym rozwiązaniem jest leczenie w ośrodku terapii Tratwa w Wiśle.
fejm
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 08 lut 2018, 08:25

Re: Chyba mam problem alkoholowy...

Postautor: fejm » 23 lis 2018, 09:34

Uważam, że wyjście z alkoholizmu to bardzo trudne zadanie, dlatego warto się udać pomoc do fachowców. Dla mnie tacy pracują w ośrodku Oaza - muszę przyznać, że podchodzą tam kompleksowo i profesjonalnie do kwestii leczenia z uzależnień.
Lilka2
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 16 wrz 2018, 01:08

Re: Chyba mam problem alkoholowy...

Postautor: Lilka2 » 02 sty 2019, 21:40

Warto wybrać się do dobrego osrodka, takiego prywatnego który zapewnia anonimowosc podczas terapii. W Nowym Modlinie dziala Medox - skupiaja zaufanych lekarzy. Moze tam warto szukac pomocy?
Unika
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Re: Chyba mam problem alkoholowy...

Postautor: Unika » 14 mar 2019, 12:07

Może po prostu sprawdź w bazie Ranking ośrodków terapii, jaka poradnia znajduje się najbliżej Ciebie i skontaktuj się z nimi. Stworzona została na bazie rzetelnych i obiektywnych ocen pacjentów, którzy korzystali z takiego leczenia. Można sobie też porównać według różnych kryteriów i wybrać jakąś placówkę według własnych preferencji. Terapie prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Chyba mam problem alkoholowy...

Postautor: Ela78 » 18 lip 2019, 07:38

Leczenie alkoholizmu powinno przede wszystkim przebiegać pod kontrolą specjalisty. W większości przypadków uzależniony nie jest sobie w stanie sam poradzić z problemem. Świetna opinia cieszy sie ośrodek terapii uzależnień Nefo, którzy pomagają osobom uzależnionym. Oni od wielu lat zwalczają takie uzależnienia z powodzeniem.
lenka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 04 lis 2018, 16:45

Re: Chyba mam problem alkoholowy...

Postautor: lenka » 23 lip 2019, 19:59

Najlepiej iść na terapię albo do specjalnego ośrodka ,który leczy takie uzależnienia. wiem ze Medox https://medox.org.pl/ jest dobrym ośrodkiem.moja znajoma spędziłą tam kilka tygodni ale wyleczyli ją ,Nie pije już długi czas i nic nie wskazuje na to aby zaczela. Dobry terapeuta to podstawa.
olagac98
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 20 kwie 2020, 12:40

Re: Chyba mam problem alkoholowy...

Postautor: olagac98 » 22 kwie 2020, 13:55

Ty lub ktoś w Twoim otoczeniu ma problem? ośrodek uzależnień kraków
andrewi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 192
Rejestracja: 21 sty 2019, 22:17

Re: Chyba mam problem alkoholowy...

Postautor: andrewi » 17 maja 2020, 22:59

Jeżeli widzimy u siebie problem alkoholowy warto zastanowić się nad detoksem alkoholowym w ośrodku leczenia uzależnień https://detoksfenix.pl/uslugi/detoks-alkoholowy/ . Tylko i wyłącznie odpowiednia terapia potrafi zdziałać efekty i powrócić życie na nowe, lepsze tory.
Awatar użytkownika
mirobuga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 06 maja 2020, 17:26

Re: Chyba mam problem alkoholowy...

Postautor: mirobuga » 20 maja 2020, 16:30

Bardzo przydatne informacje. Dzięki wielkie!
katarinanielsen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2020, 14:41

Re: Chyba mam problem alkoholowy...

Postautor: katarinanielsen » 15 cze 2020, 14:51

z problemem alkoholowym najlepiej od razu iść na terapięi to nie byle gdzie tylko do ośrodka forest, są top 1 od leczenia alkoholizmu, zobaczcie na rankingu ośrodków
Nesi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 29 mar 2019, 20:59

Re: Chyba mam problem alkoholowy...

Postautor: Nesi » 24 cze 2020, 23:46

Jestem zdania, że przyznanie się przed samym sobą do problemu jest największym krokiem do osiągnięcia sukcesu, tak więc - brawo. Drugim jest wybór odpowiedniego ośrodka terapeutycznego, ze swojej strony mogę polecić Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl szczególnie, jeśli jesteś z Krakowa bądź okolic.
gabi22
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:53

Re: Chyba mam problem alkoholowy...

Postautor: gabi22 » 26 cze 2020, 15:42

Polecam terapia uzależnień, znajdziesz pomoc!

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość