Gdzie sprawdzić samochód przed zakupem?

forum motoryzacyjne
DamianSom
Forumowicz
Forumowicz

Gdzie sprawdzić samochód przed zakupem?

Postautor: DamianSom » 15 wrz 2018, 18:54

Cześć
Mam pytanie do osób które ostatnio kupowały używane auto ponieważ chciałbym dowiedzieć się gdzie warto sprawdzić samochód przed zakupem i jak szukać takich serwisów (gdy jest się w innym mieście)? Właśnie planuję zakup natomiast nie mam znajomego dobrego mechanika który pomógłby mi w tym zakresie. Liczę na Waszą pomoc, pozdrawiam!

JarekM
Forumowicz
Forumowicz

Re: Gdzie sprawdzić samochód przed zakupem?

Postautor: JarekM » 15 wrz 2018, 19:17

Bardzo dobre pytanie i powiem Ci, że wiele osób ma rzeczywiście z tym problem. Ja też nie mam mechanika któremu byłbym w stanie zlecić tego typu pracę, na szczęście trafiłem przez znajomego na https://www.autotesto.pl/ i rzeczywiście jestem pod dużym wrażeniem jakości ich pracy. Jeżeli przeoczyliby coś bądź w końcowym raporcie pojawiłyby się zakłamane informacje to ponoszą za to pełną odpowiedzialność. Także zlecając im przegląd (nawet na odległość gdy auto znajduje się daleko od miejsca zamieszkania) masz pewność, że zostało skrupulatnie od A do Z przejrzane.
MarcinM
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: MarcinM » 17 wrz 2018, 13:43

Również wydaje mi się, że jest to najlepsza opcja, aczkolwiek z ich usług jeszcze nie było dane mi korzystać. Auta nie zmieniałem już od kilku lat, aczkolwiek z tego zakupu nie byłem zadowolony ponieważ w przeciągu kilku pierwszych miesięcy musiałem wymienić tłumik, tarcze, oraz sprzęgło. Ale tak to jest jak wierzy się za bardzo w swoją wiedzę i umiejętności :/
Pitros
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Pitros » 18 wrz 2018, 13:56

Jak najbardziej Autotesto korzystałem i naprawdę nie ma się wtedy czego obawiać. Wziąłem pakiet w którym było uwzględnione praktycznie wszystko więc czekałem tylko na raport końcowy. Okazało się, ze właściciel nie naciągał prawdy i auto było w doskonałym stanie. Śmigam nim już od pół roku i na razie nic w nim nie robiłem, oby tak dalej!
EmilCh
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: EmilCh » 20 wrz 2018, 08:08

Trudno się nie zgodzić, jeżeli ktoś miał dwie skrajne sytuacje korzystając m.in z usług nieuczciwych mechaników i później ze wspomnianego http://autotesto.pl/ gdzie masz wszystko dokładnie opisane, także nie ma nawet mowy o tym że coś zostanie pominięte bądź umówione ze sprzedawcą (ponieważ są to w główniej mierze rzeczoznawcy z uprawnieniami). Dlatego raport podsumowujący przedstawia w pełni stan auta przed zakupem. Ja względem nich mam naprawdę pozytywne zdanie :)
marcin.sendor
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: marcin.sendor » 09 paź 2018, 09:19

Możesz też skorzystać z motocontrolera. Ja osobiście polecam. Sprawdzali mi autko przed zakupem. Przetrzepali wszystko co trzeba i dzięki temu jeszcze cenę uhandlowałem ;) Sami cen też nie mają wygórowanych w stosunku do tego co chciał ode mnie prywaciarz.
guzior
Level 1
Level 1

Postautor: guzior » 16 paź 2018, 16:00

Ze strony https://www.moto.info.pl/oznakowanie-op ... predkosci/ dowiesz się wszystkiego na temat motoryzacji, jest to według mnie najlepszy portal motoryzacyjny.
Awatar użytkownika
Waldez
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Waldez » 18 paź 2018, 08:58

Ja polecam serwis Polmozbyt Legionowo jeśli ktoś jest z tych okolic. Według mnie to najlepszy serwis w okolicy, więc zdecydowanie warto się do niego udać jeśli jest coś do zrobienia z samochodem.
dekoder29
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: dekoder29 » 22 paź 2018, 21:53

Zależy co chcecie sprawdzić przed zakupem auta, bo jeżeli dół auta to lepiej wybrać się do mechanika, a jeżeli pragniecie sprawdzić czy auto miało wypadek możecie to sprawdzić sami za pomocą miernika lakieru. Tutaj wklejam linka: https://autonablask.pl/kategoria-produk ... i-lakieru/ gdzie właśnie znajdziecie mierniki. Powiem tak - mi to urządzenie się przydało. Gdy kupowałem auto to właśnie taki miernik mi się bardzo przydał.

Wróć do „Motoryzacja”