Kantor

internet, net
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Kantor

Postautor: igam » 11 lip 2018, 00:09

Jest parę kantorów które są dośc elastyczne jeśli chodzi o wycenę waluty i można się dogadać, np. Pluskantor. Sporadycznie mam do przewalutowania jakieś większe pieniądze ale jak tak się zdarzy, dzwonię na infolinię do nich albo piszę na czacie konkrety. Nie zdarzyło mi się aby odmówili. Od wysokiego miesięcznego obrotu też się automatycznie generują zniżki.
Mari
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 11 lip 2018, 07:22

Re: Kantor

Postautor: Mari » 11 lip 2018, 07:26

Dla mnie, jeśli chodzi o kantor online, to najlepszy jest Gieldawalut. Założyłam tam konto niedawno, bo przed tegorocznym urlopem i jako nowy klient, przez miesiąc miałam bardzo dużą zniżkę od prowizji:) Teraz już jej nie mam, ale z tego co patrzę na kursy, to i tak mają jedną z lepszych ofert i na pewno u nich zostanę na dłużej.
icon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 02 sie 2016, 11:19

Re: Kantor

Postautor: icon » 11 lip 2018, 14:58

Ja wymieniam Franki do spłaty kredytu przez transakcje społecznościowe na cinkciarzu, bo tam nie ma prowizji i opłat. A przy tak wysokim kursie waluty jaka się ostatnio utrzymuje rata i tak jest dla mnie sporym ciężarem dlatego szukam jak najtaniej. Kiedyś na samym początku przewalutowanie zrzuciłam na bank, ale teraz jak doliczą swoje koszty za transakcje to wolę wymianę wziąć na siebie.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Kantor

Postautor: igam » 14 lip 2018, 12:44

Banki zawyżają kursy bardzo często, nie warto więc być zdanym na ich wycenę, nawet jeśli takie automatyczne przewalutowanie rat jest wygodne. Kantor online wycenia CHF dużo uczciwiej, na 1 racie ok 80 zł spokojnie można zaoszczędzić, a komfort właściwie taki sam, bo przecież prosto z kantoru można spłacać przelewem na rachunek techniczny banku, który jest przeznaczony do spłaty kredytu.
Awatar użytkownika
Tuxedo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2018, 16:54

Re: Kantor

Postautor: Tuxedo » 22 sie 2018, 18:57

Zgadzam się w stu procentach z moim poprzednikiem. Nic dodać oraz nic ująć :)
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Kantor

Postautor: igam » 30 sie 2018, 00:45

Z reguły w walucie robię tylko przelewy a do tego nawet karta mi nie jest potrzebna. Wszystko załatwiam przez internet, kantor online ma nawet opcję szybkich przelewów za granicę do dowolnych odbiorców, a wymiana waluty oczywiście dużo taniej wychodzi niż w zwykłym kantorze albo banku.
Awatar użytkownika
sash1984
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:24

Re: Kantor

Postautor: sash1984 » 25 paź 2018, 16:41

Nie znam się za bardzo na tym. Nie będę raczej w stanie pomóc...
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Kantor

Postautor: igam » 26 paź 2018, 20:52

To nie jest nic skomplikowanego, zapewniam. W razie potrzeby, gdyby i u ciebie pojawiła się konieczność wymiany waluty, polecam np. Amronet. Mają najbardziej intuicyjny panel transakcyjny, w razie czego obsługa telefoniczna oraz na czacie też służy chętnie pomocą.
Padali
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 20 lip 2018, 21:41

Re: Kantor

Postautor: Padali » 27 gru 2018, 06:11

Powiedziałbym nawet, że wymiana przez kantor online jest prostsza niż wymiana w kantorze stacjonarnym. W końcu nawet nie musisz wychodzi z domu, by wymienić dowolną kwotę. Jest więc i szybko i bezpiecznie. Druga sprawa to ceny - dużo niższe niż w tradycyjnych kantorach czy bankach. Warto spróbować - i samemu się przekonać, że taka wymiana jest łatwa i korzystna.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Kantor

Postautor: igam » 27 gru 2018, 22:03

Nie tyle prostsza co wygodniejsza:) Zwłaszcza dla osób które do kantoru mają daleko. Decydując się na przewalutowania internetowe kantor online ma się dosłownie pod ręką, bo obecnie coraz bardziej powszechne stają się mobilne wersje- na telefon czy inne urządzenie z internetem. Ja korzystałam z takiej aplikacji już nie raz, działa bezusterkowo. Druga rzecz to fakt, że w e-kantorze przewalutowania są tańsze:)
kiffi
Level 1
Level 1
Posty: 348
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:37

Re: Kantor

Postautor: kiffi » 03 sty 2019, 21:27

Jak dla mnie online to najlepsza opcja - ja wybralam https://www.pluskantor.pl/ bo polecil mi go znajomy ;) sprawdza sie bardzo fajnie, bo wyplaty ida ekspresowo :)
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Kantor

Postautor: igam » 09 sty 2019, 00:10

Ja też nigdy nie miałam żadnych kłopotów z przelewami, kantor online realizuje je od razu po tym jak zlecę, a księgowane są w banku często w ciągu paru minut (to też od tego zależy jaki bank, ale nigdy nie później niż w pierwszej możliwej sesji). Z e-kantoru mogę też swobodnie robić przelewy za granicę- niedrogo, a do tego już sporo oszczędza się przy samym zakupie waluty.
Asmodeusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2018, 11:22

Re: Kantor

Postautor: Asmodeusz » 09 sty 2019, 09:53

Mi się podoba, że na Cinkciarzu dodali ostatnio szybkie metody płatności, więc można zapłacić jeszcze wygodniej i szybciej. Francja elegancja.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Kantor

Postautor: igam » 18 sty 2019, 00:49

A jak to wygląda względem przelewów za granicę? Bo np. Gieldawalut teraz i międzynarodowe transfery realizuje w opcji ekspres- trafiają w jakieś 15 minut na rachunki zagranicznych banków.
Gordella
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2019, 17:48

Re: Kantor

Postautor: Gordella » 20 maja 2019, 17:52

Jeszcze do niedawna nie byłam przekonana co do kantorów online, ale moją uwagę zwróciła strona Kantor.pl. Ich oferta wygląda całkiem nieźle - kursy są ciągle aktualizowane. Czy ktoś z Was miał okazję korzystać z ich usług? Jestem ciekawa jakie macie opinie na ten temat - koniecznie dajcie znać!

Wróć do „Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość