Kantor

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Kantor

Postautor: igam » 29 maja 2018, 00:14

Co racja to racja, taka wymiana waluty czy też porównanie kursów nie zabierają tyle czasu, nie trzeba się po mieście nachodzić. Warto kupować walutę bezgotówkowo tym bardziej że kantor online -chyba każdy, wycenia lepiej niż stacjonarny. Wbrew obiegowym opiniom z takim kantorem też można negocjować kurs.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Kantor

Postautor: igam » 06 cze 2018, 20:48

Dobrze jak właśnie kantor online ma dobrą, rzetelną obsługę. Można sie i z wyceną dogadać i dopytać, czy też zasięgnąć pomocy, a czasem taka konieczność się przytrafia, ja np. omyłkowo źle spisałam tytuł przelewu jak zasilałam portfel a zorientowałam się już po fakcie jak pieniądze wyszły z banku. Wystarczyła jedna krótka rozmowa telefoniczna by skorygowali mój błąd.
huteran
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:54

Re: Kantor

Postautor: huteran » 09 cze 2018, 13:14

Według mnie dzisiaj kantory online są najlepszym pomysłem i wyborem. Oferują znaznie bardziej atrakcyjne ceny niż kantory stacjonarne, dlatego polecam przyjrzeć się http://rankingkantorow.pl/amronet-pl/, żeby poznać profesjonalne i rzetelne opinie na temat różnych kantorów :)
Awatar użytkownika
Rymar43
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 09 cze 2018, 15:32

Re: Kantor

Postautor: Rymar43 » 09 cze 2018, 15:59

Ja niestety w ogóle się na tym nie znam... Dlatego też nie będę mógł pomóc...
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Kantor

Postautor: igam » 14 cze 2018, 21:47

Może kiedyś i Ty będziesz musiał wymienić walutę, nigdy nic nie wiadomo;) W razie czego wiedz, że kantor online to dobra opcja i wcale taka wymiana waluty nie jest trudna, wręcz przeciwnie. Na pewno nie stracisz pieniędzy przez zawyżony kurs, co w tradycyjnym kantorze się często zdarza, a żeby tak chodzić od jednego do drugiego, to strata czasu i też żadnej pewności.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Kantor

Postautor: igam » 26 cze 2018, 01:28

Z tego co pamiętam przy pierwszej wymianie waluty przez net nie miałam problemów, to jest bardzo podobne do e-bankowości. A kantor online na stronie krok po kroku opisał też co i jak, na infolinię dzwoniłam żeby się upewnić jak najniższym kosztem zrobić przelew za granicę na pewniaka, oczywiście też dokładnie i przystępnie mi to konsultantka wyjaśniła.
Veka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 11 gru 2017, 15:25

Re: Kantor

Postautor: Veka » 15 lip 2018, 13:17

Zgadzam się, kantory internetowe są bardzo dobrym rozwiązaniem. Pozwalają na dużą oszczędność czasu i pieniędzy. Zobacz sobie https://ekantor.pl/ile-kosztuje-euro-i- ... e-kupowac/ To sprawdzona marka, dbająca o swoich klientów. Ich pracownicy są dostępni o każdej porze dnia i nocy, a na wymianie waluty można zyskać nawet do 10% więcej. W swojej ofercie mają również kredyty w obcej walucie. Warto sprawdzić.
Kwiatuszek55
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2018, 13:53

Re: Kantor

Postautor: Kwiatuszek55 » 15 lip 2018, 13:37

Ja jeszcze nigdy nie korzystałem z kantoru internetowego :P
Asmodeusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2018, 11:22

Re: Kantor

Postautor: Asmodeusz » 16 lip 2018, 09:10

No to wiele tracisz, bo kursy np. na Cinkciarzu są dużo lepsze niż w zwykłych kantorach. No chyba, że w ogóle nie wymieniasz waluty, to wtedy nie ma tematu :)
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Kantor

Postautor: igam » 17 lip 2018, 13:52

Niestety sporo osób nadal jeszcze przepłaca kupując walutę w placówkach, widziałam ostatnio nawet ogonek do okienka w kantorze w centrum handlowym. Wiem, że często się obawiamy tego co nowe, czego nie znamy, ale mimo wszystko warto chociaż spróbować. Zanim ja po raz pierwszy skorzystałam z e-kantoru przyjrzałam się dokładnie witrynie i zasadom współpracy i to rozwiało moje obawy, a gdy już się zorientowałam też ile oszczędzam dzięki przewalutowaniom przez kantor online- i pieniędzy i czasu, nawet przez myśl mi nie przeszło aby powrócić do tradycyjnej formy wymiany waluty.
fiona45
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 27 cze 2018, 13:41

Re: Kantor

Postautor: fiona45 » 21 lip 2018, 21:30

Ja przynajmniej nie mam problemu z kantorami bo z kartą wielowalutową zawsze daną walutę w danym kraju mam . Jak szukacie takiego rozwiązania to warto zerknąć na propozycje na; https://www.igoriacard.com/ . Takie konto rozwiąże sytuacje ciągłego biegania do kantoru.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Kantor

Postautor: igam » 06 sie 2018, 23:50

Ja też nie chodzę do placówek, po co skoro wygodniejsze i jednocześnie tańsze rozwiązania są dostępne dla wszystkich. Kantor online umożliwia mi wymianę waluty w każdej chwili, dosłownie mam go przy sobie, bo posiada aplikację na urządzenia mobilne, w moim przypadku to zwyczajny smartfon.
Asmodeusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2018, 11:22

Re: Kantor

Postautor: Asmodeusz » 07 sie 2018, 09:40

Dziś nie wyobrażam sobie wymiany inaczej, jak przez internet. Jeszcze kilka lat temu biegało się do kantoru stacjonarnego, gdzie spread potrafił wynosić nawet 10 groszy... A teraz wystarczy, że wejdę na Cinkciarza, podejrzę sobie kurs i wymienię. Kilka chwil i mam pieniądze na koncie walutowym, bo mają rachunki w moim banku. Jak dla mnie złoto.
gajka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2018, 18:40

Re: Kantor

Postautor: gajka » 07 sie 2018, 18:42

Ja też korzystam z internetowego. Nie ma wygodniejszej i szybszej opcji ;)
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Kantor

Postautor: igam » 07 sie 2018, 20:12

Bankowość internetowa też umożliwia wygodną wygodne przewalutowanie środków bez wychodzenia z domu, ale kursy w bankach nie są już tak korzystne jak w kantorze internetowym. Lepiej zatem się zdecydować na niezależny od banku kantor online, na pewno będzie taniej, równie sprawnie albo nawet szybciej. Ja korzystam z usług e-kantoru kilka lat, nawet jakieś przerwy techniczne się nie zdarzały czy usterki a w bankach to niestety częste.

Wróć do „Off Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość