Jakie balustrady są teraz w modzie?

Aranżacja wnętrz, wystrój wnętrz, ciekawe pomysły na aranżacje, dekoracje, inspiracje, galeria jak urządzić wnętrza, porady, farby, kolorystyka kuchni, pomysły na aranżację łazienki.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Jakie balustrady są teraz w modzie?

Postautor: abrakadabra » 28 mar 2013, 16:33

Jakie balustrady są teraz w modzie?
Wiele osób wybiera wszystko pod kontem tego co jest aktualnie modne. Na pewno taki rodzaj decyzji nie zawsze jest odpowiedni, ponieważ nie zawsze to co modne, pasuje akurat do danego wnętrza, domu czy mieszkania. Balustrady drewniane także są wykonywane przez stolarzy według trendów i mody, ale te klasyczne wzory zawsze będą dostępne, ponieważ ludzie je uwielbiają. Nie zawsze to co modne jest także praktyczne.

Z całą pewnością trzeba mieć na uwadze to, co jest aktualnie na topie. Z drugiej strony nie można popadać w przesadę i na siłę starać się zaimponować innym i za wszelką cenę mieć u siebie w domu jakiś modny wystrój, nawet jeśli nie pasuje on do reszty. Balustrady drewniane co jakiś czas także zmieniają swój wizerunek.

Obrazek Widać to doskonale po ilości zamówień na dany model. Ludzie z całą pewnością chcą mieć w domu nowości i takie rzeczy, które są bardzo na czasie. Aktualnie powraca moda na grube, masywne balustrady, które wyglądają na takie solidne i bardzo trwałe. Sporo osób daje się ponieść temu trendowi, ale trzeba mieć na uwadze to, że jeśli wystrój całego domu jest utrzymany w stylu delikatnym, to takie balustrady na pewno nie będą do tego pasować.

Trzeba mieć świadomość tego, że jednak powinno się wszystko brać pod uwagę, zamawiając jakieś balustrady do swojego domu. W mieszkaniach w bloku nie ma tego problemu, ale w domach prywatnych zawsze takie balustrady drewniane się spotyka. Trzeba też wziąć pod uwagę rodzaj drewna z jakiego wykonane są upragnione balustrady. Ludzie naprawdę muszą się przekonać o tym, że nie zawsze modne przedmioty są bardzo dobrym pomysłem, nawet jeśli są piękne i drogie.

Specjaliści na pewno będą w stanie doradzić jakie balustrady będą pasowały do danego wnętrza domu i warto ich posłuchać, ponieważ mają oni doświadczenie w tejże materii i wykonali już wiele rodzajów takich zamówień. Nie ważne czasami jest to czy dany model jest wszechobecny i bardzo modny. Bo co z tego jak we wnętrzu danego domu będzie wyglądał okropnie. Nie warto czasami podążać ślepo za modą i trendami.

Źródło: http://www.webshock.com.pl

autor: natalia123
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Jakie balustrady są teraz w modzie?

Postautor: danielozzo » 22 wrz 2017, 10:41

Przy wyborze balustrad trzeba jeszcze pamiętać, że jest to odpowiedzialne zadanie i nie możemy wybrać byle jakiej. Bezpieczeństwo przede wszystkim.
FrankieeFran
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 05 paź 2017, 08:07

Re: Jakie balustrady są teraz w modzie?

Postautor: FrankieeFran » 26 paź 2017, 13:39

Mi się bardzo podobają balustrady niejednolite, czyli łączone z paru materiałów. Najbardziej balustrady nierdzewne ze sklepu gigastal.pl połączone z elementami drewnianymi. Jest to nie tylko bardzo trwałe rozwiązanie na każdy balkon czy taras ale również bardzo fajnie to wygląda. Przy robieniu także schodów w domu zastanówcie się także nad takimi rozwiązaniami, ja już połowe balustrad w domu wymieniłam :)
drolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2018, 12:38

Re: Jakie balustrady są teraz w modzie?

Postautor: drolek » 21 kwie 2018, 12:39

najlepsze balustrady to te ręcznie robione ale są bardzo drogie
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Jakie balustrady są teraz w modzie?

Postautor: Kamilka75 » 14 cze 2018, 11:15

Nie jestem sympatyczką takich balustrad. Wydają mi się niemodne już, a do tego trzeba szczególnie dbać o ich impregnację. Kiedy będę się budować, na pewno ich nie zaakceptuję w projekcie. Na razie jestem na etapie wyboru projektu. Widziałam, że w pracowni MG Projekt https://www.mgprojekt.com.pl/ trwa promocja, może się zdecyduję na którąś z nowości, tym bardziej, że ceny obniżono o 10% .
adiqo112
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2018, 12:45

Re: Jakie balustrady są teraz w modzie?

Postautor: adiqo112 » 22 cze 2018, 12:58

Ja jestem właśnie po wymianie starych balustrad. Całkowicie zrezygnowałam z drewnianych materiałów ponieważ co chwile osiadał się tam kurz. Teraz mam piękne i błyszczące balustrady ze stali nierdzewnej i wygląda to o niebo lepiej. Jest kilka wariantów wypełnienia także myślę że każdy znajdzie coś dla siebie :) .
kaczorek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 20 mar 2018, 15:46

Re: Jakie balustrady są teraz w modzie?

Postautor: kaczorek » 14 lip 2018, 18:24

Mnie osobiście bardzo się to podoba balustrada szklana;) wielu uważa, że jest to rozwiązanie niebezpieczne, ale to nieprawda;) odpowiednie szkło hartowane + mocowania do szkła i wszystko będzie trwałe i solidne. Tak zamontowana balustrada mi się strasznie podoba, mocowania jak i balustrady robiła mi firma http://www.schodyjaszczuk.pl/ także jak najbardziej polecam usługi tej firmy.
jotek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 13 lip 2017, 11:50

Re: Jakie balustrady są teraz w modzie?

Postautor: jotek » 25 lip 2018, 14:32

Moda jest na szklane zdecydowanie - natomiast jeśli chodzi o konstrukcję, to zapewne kute zawsze będą w cenie. Bardzo dobrą opcją są także balustrady wykonane ze stali nierdzewnej. Są bardzo trwałe.
Tutaj macie namiar na firmę, która produkuje takie:
https://www.kelmet.pl/balustrady-ze-stali-nierdzewnej
KEL-MET Jarosław Kieler
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo-Handlowe
Zakład Pracy Chronionej
ul. Gminna 5
92-601 Łódź
Greysowa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 29 kwie 2018, 08:35

Re: Jakie balustrady są teraz w modzie?

Postautor: Greysowa » 26 lip 2018, 09:42

Raczej proste,nowoczesne propozycje balustrad.Może klasyczne balustrady ze stali nierdzewnej, albo i aluminiowe? Na stronce http://euro-fences.pl/z-czego-zrobic-ba ... -czesc-ii/ znajdziecie dokładny opis rożnych opcji balustrad jakie możecie sobie zamontować w domu. Zapoznajcie się dokładnie z tym artykułem :)
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Jakie balustrady są teraz w modzie?

Postautor: Arkadiusz1 » 23 sie 2018, 13:20

Też myślę, że szkło bardzo dobrze się sprawdzi w tej kwestii. Na pewno warto zajrzeć do http://www.republikaszkla.pl/system/szklane-zabudowy/ i przekonać się, jak ciekawą ofertę ma w tym temacie Republika Szkła. Dzięki temu o wiele prościej będzie Wam podjąć decyzję. Pamiętajcie o tym.
mirmilek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: 07 sie 2018, 12:51

Re: Jakie balustrady są teraz w modzie?

Postautor: mirmilek » 23 sie 2018, 13:33

A co powiedzielibyście na taki motyw balustrad
Obrazek
Bardzo ciekawe połączenie stali z drewnem. Nowocześnie to wygląda.
BratKarol
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 08 sty 2019, 08:53

Re: Jakie balustrady są teraz w modzie?

Postautor: BratKarol » 06 mar 2019, 11:53

Bardzo ciekawe połączenie (to z drewnem)! Bardzo podobne zamontowaliśmy w zeszłym roku poręcze nierdzewne łódzkie i nie spodziewałem sie że tak zmieni wygląd korytarzu :zdziwko:
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Jakie balustrady są teraz w modzie?

Postautor: Manuela » 12 mar 2019, 07:59

Ja bym tam modą się nie kierowała, a tym, by pasowały one ogólnie do wystroju domu
felicja44
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 28 lis 2016, 12:16

Re: Jakie balustrady są teraz w modzie?

Postautor: felicja44 » 14 mar 2019, 22:57

Najważniejsze aby tobie się podobało. Ja bym większą uwagę zwróciła na to aby wykonawca był odpowiedni. Naszą balustradę w nowym sączu zrobili nam oni http://www.inoxal.pl/balustrady . Super fachowcy a materiał bardzo dobry. Nie będziecie żałować
kreatywny
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 14 lip 2016, 09:59

Re: Jakie balustrady są teraz w modzie?

Postautor: kreatywny » 14 wrz 2019, 17:16

Może się nie znam, ale wydaje mi się, że najbardziej popularne są szklane balustrady. Swego czasu czytałem o nich na https://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/122074/uchwyty_do_szkla_hartowanego_-_zastosowanie i mnie temat zainteresował. Okazuje się, że takie balustrady szklane to naprawdę świetna i co najważniejsze - bezpieczna rzecz.

Wróć do „WNĘTRZE- ARANŻACJA I WYSTRÓJ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość