Powoli płacący kontrahenci - jak temu zaradzić ?

Tu można promować swoje strony
Awatar użytkownika
Jacek99
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 14 cze 2018, 11:42

Powoli płacący kontrahenci - jak temu zaradzić ?

Postautor: Jacek99 » 12 lip 2018, 13:05

Witajcie mam pewien problem otóż klienci którzy u mnie zamawiają usługi niestety ale ociągają się z wpłatami w jaki sposób mogę pozyskać od nich pieniądze naprawdę zależy mi na czasie...
Monter
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2018, 12:42

Re: Powoli płacący kontrahenci - jak temu zaradzić ?

Postautor: Monter » 12 lip 2018, 13:08

Awatar użytkownika
Jacek99
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 14 cze 2018, 11:42

Re: Powoli płacący kontrahenci - jak temu zaradzić ?

Postautor: Jacek99 » 12 lip 2018, 13:11

Super !
Zdaję się być super inicjatywą dla mnie znasz może stronę dzięki które można skorzystać z faktoringu i skonsultować się z osobami które się na tym dobrze znają ?
Monter
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2018, 12:42

Re: Powoli płacący kontrahenci - jak temu zaradzić ?

Postautor: Monter » 12 lip 2018, 13:19

Awatar użytkownika
Henioo71
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 14 cze 2018, 13:29

Re: Powoli płacący kontrahenci - jak temu zaradzić ?

Postautor: Henioo71 » 12 lip 2018, 13:35

Również korzystałem z tej strony fajnie bo mają bezpłatną konsultację i wszystko doradzą co i jak naprawdę strona jest na wysokim poziomie a ich pracownicy starają się dopasować rodzaj fakturingu do naszych potrzeb.
Polecam.
karolina1918
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 03 lut 2018, 13:53

Re: Powoli płacący kontrahenci - jak temu zaradzić ?

Postautor: karolina1918 » 11 gru 2018, 18:06

A zastanawiałeś się nad usługą faktoringu? Sama z niej korzystam i przyznam szczerze, że jest niezastąpiona w utrzymaniu płynności finansowej. Warto poczytać i zainteresować się tematem. Wiele osób ma wątpliwości, hmm… faktoring dla mikrofirm, czy warto z niego skorzystać? Otóż faktoring to idealne rozwiązanie nie tylko dla dużych przedsiębiorstw, ale też małych firm, które potrzebują pieniędzy na bieżące wydatki, a klientom nie spieszy się z płatnością.
niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: Powoli płacący kontrahenci - jak temu zaradzić ?

Postautor: niebieskiorzel » 15 gru 2018, 19:48

A nie myślałaś może właśnie o faktoringu? Wtedy nie musiałabyś się martwić rozliczeniami z klientami, bo robiłaby to osoba trzecia, na przykład instytucja finansowa :) Trochę o faktoringu możesz przeczytać na http://szybkafaktura.pl/blog/faktoring-czym-polega/ , ja właśnie tam znalazłam informacje, które pozwoliły mi na zrozumienie tego rozwiązania. Spodobało mi się na tyle, że już nie wyobrażam sobie prowadzenia firmy bez faktoringu!
niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: Powoli płacący kontrahenci - jak temu zaradzić ?

Postautor: niebieskiorzel » 23 gru 2018, 22:46

Przy powoli płacących kontrahentach jest jedno dobre wyjście- faktoring :) Nie wiem czy o nim już słyszałaś, ale jeśli nie, to zajrzyj sobie koniecznie na https://www.monevia.pl/faktoring-to-nie-windykacja/ . Ja właśnie stamtąd dowiedziałam się o tym sposobie finansowania biznesu i poznałam wszystkie jego wady i zalety. A tych drugich jest znacznie więcej :D Ja również stosuję w swojej firmie odroczone terminy płatności, co sprawia, że mam dużo "zamrożonej" gotówki. Faktoring pomaga więc w upłynnianiu tych zamrożonych środków. Osobiście lubię sięgać po faktoring zaraz po wystawieniu faktury z odroczonym terminem płatności i nie martwić się już o ewentualne trudności w odzyskaniu tych należności. Jeśli nie miałabym dodatkowego finansowania w postaci faktoringu, to moja firma w ogóle nie mogłaby się rozwijać... no bo za co? Dlatego uważam, że faktoring to genialne rozwiązanie :) Mogę dalej stosować tak lubiane przez kontrahentów odroczone terminy płatności a przy tym nie muszę się martwić o to, że całkowicie stracę płynność finansową.
Ruben
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2019, 11:42

Re: Powoli płacący kontrahenci - jak temu zaradzić ?

Postautor: Ruben » 04 sty 2019, 11:48

Warto pomyśleć o faktoringu i sprawdzić oferty. Na tym blogu znajdziesz sporo przydatnych informacji: https://smeo.pl/blog/ :)
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Powoli płacący kontrahenci - jak temu zaradzić ?

Postautor: Arkadiusz1 » 27 mar 2019, 12:57

To nigdy nie jest prosty temat. Jeśli nie chcecie zepsuć sobie wizerunku, to najlepiej skorzystajcie ze wsparcia firm zewnętrznych. Dzięki takim usługom jak https://www.straetus.pl/obsluga-wierzytelnosci/ będziecie w stanie najszybciej poradzić sobie z windykacją należności. Warto mieć to na uwadze.

Wróć do „Reklama”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość