dbanie o wzrok

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
Wroneq
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 19 wrz 2017, 22:05

Re: dbanie o wzrok

Postautor: Wroneq » 11 maja 2018, 22:21

Warto dbac o wzrok - nawet nie majac wady wzroku - nasze oczy sa narazone na ciezka prace dzien w dzien - szczegolnie, jesli pracujemy przed komputerem, czy spedzamy sporo czasu przed tv/smartfonem. Mozna profilaktycznie zakrapiac sobie oczy kroplami, np: https://optiland.pl/krople-nawilzajace - jak widac - wybor jest duzy. Warto spojrzec, czy krople zawieraja witamine B5 - regeneruje rogowke oka, nawilza oko, usuwa oznaki zmeczenia.
Awatar użytkownika
Gloomy87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2018, 12:45

Re: dbanie o wzrok

Postautor: Gloomy87 » 14 maja 2018, 12:49

Z grubsza jestem tego samego zdania co mój poprzednik... Nic dodać i nic ująć ;)
Awatar użytkownika
apocalyptic
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2018, 12:54

Re: dbanie o wzrok

Postautor: apocalyptic » 27 cze 2018, 13:38

Moim zdaniem to jest zadanie dla specjalisty z tej dziedziny. Dzięki temu można sobie oszczędzić wielu trudności i czasu.
gormack
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2018, 12:49

Re: dbanie o wzrok

Postautor: gormack » 29 cze 2018, 13:27

Wizyta u okulisty kilka razy do roku to nie jest jakiś kosmiczny wydatek, a nawet jednorazowy zakup okularów można jakoś przełknąć. Ja wolę wiedzieć, co jest nie tak z moim najważniejszym narządem i jak mu pomóc, gdy nie pracuje, jak powinien. Nie noszę soczewek, robię sobie przerwy od komputera, noszę w słońcu okulary przeciwsłoneczne i zmieniam okulary co kilka lat. Miałam już robione wszystkie możliwe badania, jakie można zrobić w gabinecie okulistycznym, i nie mam z nimi niemiłych wspomnień.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: dbanie o wzrok

Postautor: trylogia » 12 lip 2018, 13:45

Najważniejsze, by chodzić regularnie do okulisty. Jak trzeba nosić okulary - to to robić.
Kasiaaa
Level 1
Level 1
Posty: 287
Rejestracja: 29 sie 2016, 23:45

Re: dbanie o wzrok

Postautor: Kasiaaa » 23 lip 2018, 22:55

Ja bardzo staram się dbać o wzrok. Nie siedzę zbyt blisko monitora czy telewizora, stosuję nie za ostre oświetlenie, noszę okulary przeciwsłoneczne. No i też biorę tabletki, suplement na oczy https://www.allecco.pl/1150,doppelherz- ... -kaps.html i rzeczywiście jest trochę lepiej. Liczę na lepsze skutki. Na infolinii mi polecili i ciesze sie że zadzwoniłam :)
Vectra34
Level 1
Level 1
Posty: 362
Rejestracja: 19 lis 2017, 15:00

Re: dbanie o wzrok

Postautor: Vectra34 » 24 lip 2018, 10:50

Dbajcie o oczy, nawet jesli sie Wam wydaje, że jeszcze macie na to czas. Zróbcie badanie wzroku i jesli trzeba zamówcie okulary korekcyjne. Jestem zywym przykładem na to, jak szybko moze sie posypać wzrok. Wystarczy praca przy komputerze i po roku dwóch mozecie mieć niezłe problemy. Fajne okulary zamówicie tutaj https://iokulary.pl/pol_m_Okulary-Korekcyjne_Okulary-Korekcyjne-Bvlgari_Okulary-Korekcyjne-Bvlgari-Damskie-1126.html Markowe, a co za tym idzie w bardzo dobrej jakości i przynajmniej z odpowiednia gwarancją.
mikolajkowa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2018, 14:00

Re: dbanie o wzrok

Postautor: mikolajkowa » 31 lip 2018, 14:03

Ja stosuję kropelki ochronne, dodatkowo staram się nie przemęczać oczu, w pracy często robię sobie przerwy od monitora i wychodzę na świeże powietrze :)
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: dbanie o wzrok

Postautor: Pestka » 06 sie 2018, 08:55

Przede wszystkim raz na jakiś czas warto udać się na badania wzroku. Nawet jeśli widzicie dobrze to można iść na takie badanie po prostu w ramach profilaktyki. Obecnie nawet nie trzeba zapisywać się do okulisty - w dobrych salonach optycznych takich jak Optiland https://optiland.pl/badanie-wzroku możecie wykonać szybko i profesjonalnie badanie wzroku. Badania takie sa bezbolesne a wynik otrzymuje się od razu. O wzrok naprawdę trzeba dbać aby nie nabawić się jakiś poważnych chorób oczu.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: dbanie o wzrok

Postautor: AinEingarp » 09 sie 2018, 10:02

Ja regularnie robię takie badania. I już na szczęście wada wzroku mi się nie pogłębia.
iza_kolek77
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:10

Re: dbanie o wzrok

Postautor: iza_kolek77 » 10 sie 2018, 10:52

Na Krowoderskiej chodzę do optyka, salon nazywa się Oko Design (http://www.oko-design.com/). Mają kompleksową ofertę, od badań, przez robienie okularów na zamówienie po naprawy, szlifowanie, można u nich załatwić wszystko, bez potrzeby jeżdżenia po mieście i tracenia czasu.
Maro99
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2018, 13:55

Re: dbanie o wzrok

Postautor: Maro99 » 23 sie 2018, 23:20

Najtrafniejszym wyborem dla ludzi posiadających trudy ze wzrokiem, według mnie są soczewki kontaktowe. Oczywiście okulary korekcyjne także są słusznym rozwiązaniem ale soczewki są nadzwyczaj praktyczne i mają niemało właściwości. Jakiś czas temu zakupiłam soczewki w sklepie, który przetestował się idealnie. Soczewki są miękkie oraz nie drapią oczu. Rekomenduję ten portal optykbiela.pl.
Strelka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 29 kwie 2018, 10:07

Re: dbanie o wzrok

Postautor: Strelka » 06 paź 2018, 12:35

Wiele osób wie czego się nie powinno robić, a co powinno żeby odpowiednio dbać o wzrok. Jednak sama wiem jak to jest, nie zawsze się o tym pamięta i nie zawsze się chce to robić. A o własny wzrok oczywiście trzeba dbać. Może tez ciekawym rozwiązaniem jest laserowa korekcja wzroku. Zainteresujcie się tym tematem, poczytajcie opinie na https://blikpol.pl/opinie o klinica Blikpol i tym zabiegu. Myślę, że jest to świetny zabieg.
daria12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 25 lis 2010, 07:23

Re: dbanie o wzrok

Postautor: daria12 » 17 paź 2018, 12:10

Pracuję trochę przy komputerze i teraz, kiedy dzień jest krótki oczy najbardziej dostają popalić. Ważne są dobre krople do oczu. Może być starazolin. Od środka też się wspomagam Luteiną Pro z doz.pl Bez tego byłoby ciężko. Kropelki do oczu oczywiście najlepiej brać profilaktycznie, a nie dopiero jak oczy zaczynają piec i pogarsza się ostrość widzenia.
gregorekrk
Level 1
Level 1
Posty: 210
Rejestracja: 11 paź 2018, 13:15

Re: dbanie o wzrok

Postautor: gregorekrk » 23 paź 2018, 13:57

Też mam problemy ze wzrokiem i przez to niestety spowodowałem ostatnio kolizję. Znajomy polecił mi wybranie się na badania okresowe kierowców konin i pewnie skorzystam żeby nie tworzyć jeszcze większego niebezpieczeństwa :ok:

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość