Cała prawda o hemoroidach

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
powerba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: 02 gru 2017, 16:55

Cała prawda o hemoroidach

Postautor: powerba » 18 cze 2018, 14:25

Czy ktoś z was cierpi na hemoroidy? Jak sobie z nimi radzicie, jak zapobiegacie?
barbab
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 24 paź 2017, 22:53

Re: Cała prawda o hemoroidach

Postautor: barbab » 24 cze 2018, 21:46

Jedną z ważnych, jak nie najważniejszych kwestii przy problemach z hemoroidami (a także w celach zapobiegawczych), jest higiena odbytu. Jednak, mimo wszystko, nie jest to tak oczywista rzecz, jakby mogło się każdemu wydawać. Tutaj http://www.hemoroidy.expert/higiena-odb ... intymnych/ znajdziecie artykuł, w którym bardzo szczegółowo opisana i wyjaśniona jest kwestia higieny odbytu. Dowiecie się, jakich produktów używać do mycia i pielęgnacji odbytu, a także jaką nosić bieliznę.
Kuba.K
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:06

Re: Cała prawda o hemoroidach

Postautor: Kuba.K » 31 paź 2018, 02:22

Hemoroidy, to bardzo bolesna przypadłość. Mnie niestety pierwszy raz przytrafiło się 14 lat temu. Pierwsze objawy były straszne, później nawroty choroby coraz boleśniejsze. Rózne preparaty były u mnie w zastosowaniu, większość działała z bardzo marnym skutkiem. Teraz staram się codziennie wypróżniać, jak coś się opóźnia, od razu stosuję czopki Eva/Qu, działają do kilkunastu minut po aplikacji. Rozmiękczają masy kałowe, przez co łatwiej się można wypróznić.
morelka34
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:32

Re: Cała prawda o hemoroidach

Postautor: morelka34 » 16 gru 2018, 15:37

Nieprzyjemna przypadłość a przez nasz tryb życia coraz cześciej się pojawiająca niestety. Tutaj masz opisane jakie są przyczyny i jak można sobie z nimi radzić - https://www.wonga.pl/zaradnik/hemoroidy ... y-leczenia Mam nadzieje, że Ci pomoże bo wiem jakie to może być uciążliwie :( daj znać jak tam się czujesz i w ogóle
animalinstinct
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 04 lip 2019, 11:46

Re: Cała prawda o hemoroidach

Postautor: animalinstinct » 11 sty 2020, 17:12

też się z tym niestety męczyłam, najgorszy ten ból i pieczenie, najlepsze według mnie na takie dolegliwości posterisan. Można go kupić bez recepty i jest lekiem.
Iris
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 05 lis 2020, 18:20

Re: Cała prawda o hemoroidach

Postautor: Iris » 18 gru 2020, 22:28

Jeśli chodzi o Siemianowice Śląskie to ja miałam laserowe usuwanie hemoroidów w NZOZ Euro-Klinika https://www.euro-klinika.pl/uslugi/proktologia i bardzo dobrze zabieg się sprawdził, był bezbolesny a ja szybko wróciłam po nim do formy, także cieszę się, ze się na niego zdecydowałam, bo wreszcie skończył się mój krępujący problem.
west.rickey
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2020, 14:35
Lokalizacja: Przeciszów

Re: Cała prawda o hemoroidach

Postautor: west.rickey » 19 gru 2020, 19:40

To nieprzyjemny problem, który dotyka osoby przebywające przez większość czasu w pozycji siedzącej.
kiffi
Level 1
Level 1
Posty: 348
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:37

Re: Cała prawda o hemoroidach

Postautor: kiffi » 22 sty 2021, 13:22

Niestety to nieprzyjemna ale coraz częstsza przypadłość. U mnie pomógł na szczescie taki środek jak Proktis. Nie wiem czy znacie, jest w formie czopków i maści i też takiej pianki czyszczącej
kamai
Level 2
Level 2
Posty: 567
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: Cała prawda o hemoroidach

Postautor: kamai » 03 lut 2021, 08:10

Nie słyszałam o takim środku ale kupiłam ostatnio za namową lekarza Proctolact-M i faktycznie mimo że nie stosuję tego długo to już czuję poprawę jeśli chodzi o jelita i regularne wypróżnianie się a to bardzo pomaga przy hemoroidach

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość