Jak nosić długie spódnice

Moda Damska Forum: odzież, moda ślubna, bielizna damska. Buty damskie. Biżuteria i Zegarki. Sukienki, spodnie, spódnice, żakiety. Moja szafa.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Jak nosić długie spódnice

Postautor: abrakadabra » 03 wrz 2012, 19:29

Długie spódnice w tym sezonie wróciły do łask!
Oto kilka rad jak je nosić:

Jeżeli kupiłaś już nową, długą spódnicę z pewnością pojawia się pytanie: do czego ją nosić?
Maxi spódnicę możesz założyć praktycznie do wszystkiego - do t-shirta, eleganckiej koszuli czy swetra. Jeżeli chodzi o buty z pewnością odpowiednie będą szpilki, ale nie tylko. Sandały również będą pasować idealnie! Może wybierzesz sandały typu rzymianki?

Przy wyborze obuwia należy pamiętać o tym, by nie skracać optycznie nóg. Jak zapewne wiesz założenie butów na wysokiej platformie lub szpilce w sposób znaczący wydłuży Twoje nogi. Jeżeli chcesz by były długie zastosuj mały trick i załóż buty w kolorze beżu lub nude (cielisty). Pamiętaj o tym, by zrezygnować z butów zapinanych w rejonie kostki!

Jeżeli chcesz, aby Twoja sylwetka wydawała się być bardziej smukła załóż spódnicę aż do ziemi (a nie sięgającą do kostki lub łydki). Nie zapomnij również o długim naszyjniku, np. z drobnych koralików sięgających do pasa - to również ma znaczenie!

Zapewne zastanawiasz się jaką bluzkę zakładać do długich spódnic, aby wyglądać na szczuplejszą... Tak jak pisałam wcześniej możesz wybrać koszulę lub t-shirt. Jednak pamiętaj o tym, aby nie była zbyt obcisła lub luźna. Najlepszym rozwiązaniem będzie bluzka dopasowana, jednak odrobinę luźniejsza w rejonie brzucha.

A Wy jakie macie propozycje jeżeli chodzi o stylizacje, w których główną rolę gra właśnie długa spódnica?
sulwisia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 27 wrz 2016, 19:42

Re: Jak nosić długie spódnice

Postautor: sulwisia » 29 sty 2017, 08:18

Moim zdaniem jak komuś już coś nie pasuje to po prostu trzeba zrezygnować, nie ma co na siłę kupować czegoś co jest modne albo niedrogie....
karlajna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 09 lut 2017, 15:16

Re: Jak nosić długie spódnice

Postautor: karlajna » 09 lut 2017, 15:30

Wolę długie spódnice niz krótkie, bo krótkie mi przewaznie stercza na wydatnym tyłku ;p a dluga faktycznie wysmulka bardziej, kupiłam sobie pare miesięcy temu dresową, strasznie fajna też, no ale w zimie długiej nie ponosi
kinganowak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 10 mar 2017, 14:21

Re: Jak nosić długie spódnice

Postautor: kinganowak » 10 mar 2017, 14:34

mi się nie podobają długie spodnice.. Mam tylko jedną, taka bardzo przewiewną i noszę ją latem
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Jak nosić długie spódnice

Postautor: Manuela » 05 cze 2017, 11:11

Zależy co komu się podoba, a długie spódnice też nie są dl każdego
adaxx123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 01 cze 2017, 12:31

Re: Jak nosić długie spódnice

Postautor: adaxx123 » 06 cze 2017, 13:51

długa spódnica (taka jak tutaj: http://sukienkichichilondon.pl/c/spodnice/) to nie jest za dobry pomysł szczególnie dla osoby młodej. Ponieważ, no nie ma co ukrywać że osoby młode powinny odrywać swoje walory.
Awatar użytkownika
modnababka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2018, 09:48

Re: Jak nosić długie spódnice

Postautor: modnababka » 08 maja 2018, 10:09

Mi spódnice maxi idealnie sprawdzają się podczas wakacji nad morzem. Według mnie w kurortach można sobie pozwolić na to żeby założyć takie przewiewne spódnice zakładać na stroje kąpielowe jednoczęściowe. Moim zdaniem jest to fajna, letnia stylizacja, idealna na przejście od hotelu do plaży :D
anitaw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2018, 13:20

Re: Jak nosić długie spódnice

Postautor: anitaw » 10 maja 2018, 13:35

dokładnie - nad morzem, jak najbardziej :) chociaż też nie dla wszystkich - jak masz odpowiedni wzrost, to w porządku, jeśli nie, to można narazić się na co najmniej dziwne wyglądanie :p dla niższych osób polecam krótsze rzeczy, fajnie wyglądają ubrania cotton club, sukienki szczególnie :)
Zuzanno
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 13 maja 2018, 10:11

Re: Jak nosić długie spódnice

Postautor: Zuzanno » 21 maja 2018, 10:17

Mam kilka takich spódnic zamawianych tutaj https://ekskluzywna.pl/spodnice chodze w nich głównie do pracy do tego elegancka koszula lub inna bluzka i kompozycja gotowa. Zwykle kupując wybieram te co są nad kolano jakoś po prostu wygodniej mi w takich chodzić.
PaulinkaMik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 04 lip 2017, 12:05

Re: Jak nosić długie spódnice

Postautor: PaulinkaMik » 28 cze 2018, 13:33

Ja mam tak że na https://bialcon.pl/odziez/spodnice/czarne-spodnice.html zamówiłam sobie kilka długich spódnic i się miło zaskoczyłam bo wyglądają pięknie a martwiłam się że nie będą ładnie się układać. Ale polecam zamówić sobie chociaż 1 i sprawdzić bo możecie się zaskoczyć tak jak i ja
nataliakozera
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2018, 15:18

Re: Jak nosić długie spódnice

Postautor: nataliakozera » 02 lip 2018, 15:57

To prawda, też zakupiłam dwie i bardzo lubię je nosić. :) Na co dzień zakładam do nich sandałki, a na większe wyjścia koturny.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Jak nosić długie spódnice

Postautor: monikabert90 » 11 lip 2018, 11:53

Ja również jestem fanką długich spódnic ;) Najczęściej nosze do nich jakieś klapki na obcasie, ewentualnie płaskie. Spory wybór spódnic "maxi" jest na https://born2be.pl/odziez-damska/spodnice?categories=95 - na pewno kojarzycie ten sklep, bo jest bardzo popularny wśród internetowych sklepów z odzieżą. Teraz jednak tym bardziej warto tam zajrzeć, bo jest sporo fajnych wyprzedaży :) A dodatkowo trwa promocja "kup 4 w cenie 3", co też się bardzo opłaca ;)
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Jak nosić długie spódnice

Postautor: trylogia » 11 lip 2018, 13:54

Ja źle wyglądam w takich spódnicach. Staram się, że ubierać obcisłą górę.
Meteora
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 08 sty 2018, 10:31

Re: Jak nosić długie spódnice

Postautor: Meteora » 13 sie 2018, 13:02

Długie spódnice są ok, gorzej z tymi o długości midi. Bardo mi się podobają, ale skracają optycznie sylwetkę i ubieram je wyłącznie do obcasów.
Awatar użytkownika
sowbar81
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 07 sty 2014, 14:00

Re: Jak nosić długie spódnice

Postautor: sowbar81 » 24 wrz 2018, 12:49

Ja ostatnio zakochałam się w tych spódnicach od projektanta :) Dlatego dzięki za wszelkie sugestie, bo nie ukrywam, że z noszeniem spódnic i dopasowaniem ich do mojej sylwetki zawsze mam duży problem.

Wróć do „Moda Damska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość