Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Forum Prawne: bezpłatne porady prawne, pomoc prawna.
graka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2017, 14:29

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: graka » 02 gru 2017, 14:34

Ja znam się bardzo, bo moja córka studiuje ten kierunek właśnie :)
costa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:00

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: costa » 05 gru 2017, 11:51

korzystaliście może już z https://faktura.pl/ ? bardzo fajna aplikacja do wystawiania faktur, prosta i naprawdę tania, dla osób które niewiele wystawiają w całości darmowa. według mnie warto przetestować.
opatka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 05 paź 2017, 18:13

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: opatka » 12 gru 2017, 21:02

teraz coraz więcej osób korzysta z samodzielnej księgowości np https://wfirma.pl/ mają najlepsze ceny w porównaniu do innych firm PLUS zaoszczędzają czas który musiałbyś poświęcić choćby na dojazd do księgowej a z doświadczenia wiem że ta kosztuje ok 200zł miesięcznie więc bardziej moim zdaniem opłaca się samodzielnie
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: ewelina8393 » 16 gru 2017, 23:29

Potwierdzę opinie, że najlepsza jest księgowość online, którą robimy sami. Warto też podkreślić, że od stycznia 2018, każdy będzie musiał przesyłać jednolity plik kontrolny, a do tego jest już potrzebny całkiem inny problem. W księgowości https://wfirma.pl mamy wszystko zawarte w jednym miejscu, za jedną kwotę.
Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Mateo 77 » 21 gru 2017, 14:38

Jeśli nie macie dużego doświadczenia w księgowości, to jednak lepiej nie ryzykować. Chodzi przecież o kwestie podatkowe, które niosą za sobą konsekwencje prawne. Najlepiej znaleźć dla siebie odpowiednie biuro rachunkowe warszawa, takie jak MDDP i im powierzyć wszystkie kwestie księgowe. Myśle, że w ten sposób lepiej na tym wyjdziecie.
socha_nina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 21 gru 2017, 15:27

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: socha_nina » 21 gru 2017, 15:45

Samodzielna księgowość to moim zdaniem duże ryzyko. Do tego jeżeli robimy coś zupełnie innego, to czas tracony na prowadzenie księgowości można spożytkować zupełnie inaczej i lepiej na tym wyjść. Najlepszym wyborem jest zewnętrzne biuro księgowe. Zatrudnienie własnej księgowej to za duży koszt. No chyba, że firma jest już odpowiednio duża i to jej się opłaca. Ale małe firmy raczej prowadzą działalność poprzez właśnie zewnętrzne biura księgowe. Tak prowadzi firmę mój facet. Zanosi wszystkie dokumenty do księgowości i oni się tym zajmują. Ostatnio wprowadzili u siebie rozwiązanie InvoiceDigitizer - to skaner faktur. Mąż opowiadał, że wszystkie faktury zostały zaksięgowane podczas jego wizyty. A wcześniej ręczne wprowadzanie trwało na tyle długo, że księgowa jak miała swoje uwagi do nich to dzwoniła dopiero na następny dzień. A teraz wszystko jest załatwiane od ręki.
Lilka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 09 lis 2017, 10:44

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Lilka » 22 gru 2017, 10:14

Kiedyś myślałam podobnymi kategoriami - samemu będzie taniej. Znam się trochę na tym, nic skomplikowanego. Ale jak 6 miesiącach okazało się, że zajmuje mi to już zgoła 1/3 czasu przeznaczonego na pracę i muszę siedzieć nocami i szukać odpowiedniego komentarza - to podziękowałam. Zaczęłam współpracę z warszawskim biurem Gama - nie dość, że robią mi to szybciej i lepiej, płacę mało to do tego mam ubezpieczenie.
huteran
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:54

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: huteran » 23 gru 2017, 19:25

Wedug mnie warto zwrócić uwagę na biura rachunkowe online. Korzystanie z nich jest znacznie wygodniejsze. Dodatkowo np. oferat http://wfirma.pl/ jest znacznie korzystniejsza cenowo niż oferta wielu firm stacjonarnych. Dlatego według mnie lepiej wybrać księgowość online.
Desdemona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 16 paź 2016, 22:54

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Desdemona » 29 gru 2017, 09:22

Właśnie zastanawiam się nad otworzeniem własnej działalności, ale temat księgowości mnie męczy, bo albo siedzenie w papierkach, albo zajmowanie się tematami firmowymi. Jednak jakoś księgowość online do mnie nie przemawia taka bezosobowa i nie wiadomo kto się tym zajmuje, a z drugiej strony zatrudnienie księgowej odpada. Macie jakieś inne pomysły?
jasiek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:02

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: jasiek » 29 gru 2017, 10:53

Ja jestem za tym aby jednak kogoś do tego zatrudnić czy to księgowego na etat czy jakieś biuro rachunkowe. Samodzielnie także można robić księgowość, ale po co tracić czas i nerwy. Na przykład jakbyśmy należeli do osób wymienionych w https://www.monevia.pl/dla-kogo-sprzedaz-faktur/ to zaksięgowanie takiej rzeczy zajęło by nam 2 jak nie i 3 razy dłużej niż wykwalifikowanemu księgowemu. Bo jednak to by była jakaś nowa rzecz i pewnie za każdym razem szło by lepiej. A też jako szef ma się dużo pracy, więc po co się jeszcze obciążać księgowością.
Grig
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 20 gru 2017, 10:55

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Grig » 29 gru 2017, 13:26

Zdecydowanie lepiej kogos zatrudnić do księgowości. Ja korzystałem z biura rachunkowe gdańsk
Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Mateo 77 » 30 gru 2017, 10:47

Samodzielne prowadzenie księgowości wymaga nie tylko dużej wiedzy, ale też niesamowitej dokładności. Właśnie dlatego lepiej powierzyć takie zadania do sprawdzonego biura rachunkowego. Dobrym wyborem będzie MDDP. W http://www.mddp-outsourcing.pl/uslugi/kadry-place/ znajdziecie informacje na temat świadczonych przez nich usług. Ja powiem Wam tylko tyle, że ponad setka specjalistów odpowiednio zadba tam o Wasze finanse.
Awatar użytkownika
Wesoły żniwiarz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:28
Lokalizacja: Górny śląsk

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Wesoły żniwiarz » 31 gru 2017, 00:24

Desdemona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 16 paź 2016, 22:54

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Desdemona » 31 gru 2017, 00:38

quadrat
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 19 maja 2017, 12:46

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: quadrat » 31 gru 2017, 13:49

Jeżeli zdecydujesz się na biuro w firmie, to tutaj widziałam ciekawy artykuł na temat odpowiedniego komputera http://techfresh.pl/jaki-komputer-do-bi ... ch-modeli/ Porządny sprzęt to podstawa, dlatego narzędzia pracy powinny być rozważnie dobierane do naszych potrzeb oraz umiejętności.

Wróć do „Forum Prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość