Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Forum Prawne: bezpłatne porady prawne, pomoc prawna.
Ryniem
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 21 mar 2017, 09:03

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Ryniem » 23 sie 2017, 09:09

Powtarzam to wielokrotnie - biura pozostaja najlepsza opcją. Nie ma co marnować czasu na zbędne czynności które można zlecić zewnętrznie. Dobrym wyborem jeśli chodzi o biuro rachunkowe będzie tez http://numeratis.eu/ z Torunia
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: danielozzo » 08 wrz 2017, 08:14

Odradzałbym grzebania w księgowości samemu. Kosztuje to dużo czasu a mały błąd może mieć niezbyt dobre konsekwencje dla firmy. Natomiast przed samym rozpoczęciem działalności poszedłbym do doradztwa podatkowego, żeby już na samym początku nie wkopać się z podatkami. Rozwaga w tym przypadku może być ratująca. :)
maqs
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 18 lis 2016, 16:02

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: maqs » 11 wrz 2017, 10:07

Ja przed podjęciem decyzji o sposobie prowadzenia księgowości przeczytałam sporo tego typu artykułów http://www.aktyw.opole.pl/uslugi/rozliczenia-ryczaltowe.html. Patrząc na ilość zmian w prawie dziś wydaje mi się, że osoba prowadząca samodzielnie księgowość jest co najmniej odważna.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: dusia » 13 wrz 2017, 18:29

Wszystko zależy od tego jak duża jest firma :) Jeśli czujesz się na siłach by samodzielnie prowadzić księgowość ( a wcale nie jest to takie trudne ) to czemu nie ?
Jest teraz wiele przydatnych narzędzi, które ułatwiają prowadzenie takiej księgowości samodzielnie. Zerknij sobie na ofertę serwisu https://wfirma.pl/. Można wystawiać faktury a nawet zarządzać magazynem. Do dyspozycji klientów usługi są też eksperci od spraw podatkowych, księgowych czy prawa pracy. Plus za niski koszt usługi, to świetna alternatywa dla typowego biura podatkowego.
Roxi
Level 2
Level 2
Posty: 837
Rejestracja: 29 maja 2017, 11:17

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Roxi » 02 paź 2017, 16:00

Jesli ma się dużą formę to postawiłabym na biuro rachunkowe. Mniej grzebania. Moja znajoma korzysta z usług biuro rachunkowe gdańsk i jeszcze nigdy na nich nie narzekała. Zawsze wszystko profesjonalnie zrobione.
monetay
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2017, 12:59

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: monetay » 10 paź 2017, 14:45

Ja nie odważył bym się sam prowadzić księgowości i ogólnie spraw "papierkowych". Poszukał bym jakiegoś biura rachunkowego najlepiej z dużą liczbą poleceń, jednak oddajesz w ich ręce firmę w pewnym stopniu. Planuje otworzyć społkę komandytową co wg jest dodatkowym utrudnieniem. Dodatkowo należy pamiętać że nie wystarczy nauczyć się raz prawa i przepisów. Zmieniają się co roku i to w znacznym stopniu, a dobrze wiemy jakie potrafią być koszty niedociągnięć, błędów i opóźnień. Urzędy nie wybaczają.
archiwald
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 17 paź 2017, 12:02

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: archiwald » 20 paź 2017, 15:40

Przyznam się szczerze, że bałem się samemu podejmować takiej odpowiedzialnej funkcji. Wolałem zatrudnić kogoś z doświadczeniem, kto już się na tym zna i wie na czym to polega.
kaska2909
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:16

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: kaska2909 » 24 paź 2017, 14:46

Po co wydawać aż tyle na księgową skoro są o wiele tańsze opcje. Chociażby tu https://wfirma.pl/ . Każdy pakiet możesz wypróbować za darmo i potem zdecydować. Najtańszy to miesięczny koszt 8,99 wiec sama widzisz że to są grosze.
rucek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2017, 19:05

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: rucek » 24 paź 2017, 19:10

lepiej przez biuro, samemu można sobie narobić porblemów jaksię na tym nie znamy
rafaal091
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 20 wrz 2016, 10:16

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: rafaal091 » 25 paź 2017, 11:11

Awatar użytkownika
yaska
Level 1
Level 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:34

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: yaska » 26 paź 2017, 11:32

Ja bym się sama nie podjęła. Za mało czasu i wiedzy, a za duża odpowiedzialność. Ja mam ksiegowość w tax care. Cenowo jest ok, no i duża wygoda, bo większość spraw załatwiam przez telefon i internet.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Arkadiusz1 » 09 lis 2017, 09:38

Jeśli Wasza firma prowadzi samodzielną księgowość, to musicie zadbać o to, by osoby za nią odpowiedzialne, były na takich wydarzeniach jak Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy. Tam będą w stanie zdobyć najnowszą wiedzę w temacie księgowości i prawa pracy. Najlepiej wybierzcie się na najbliższy kongres do Poznania 16-17 listopada. To pozwoli Wam na sprawne bilansowanie księgowości.
Kopiko90
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 19 mar 2016, 13:06

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Kopiko90 » 14 lis 2017, 18:03

Ja zdecydowanie odradzam samodzielną ksiegowość jak nie ma się o niej zielonego pojęcia. Znam świetne biuro rachunkowe http://jezak.pl/en/about-me/ naprawdę warto się nimi zainteresować, ludzie z doświadczeniem, bardzo profesjonalni i rzetelni ciągle podnoszą swoje kwalifikacje i wiedzę.
Palawak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2017, 01:53

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Palawak » 30 lis 2017, 02:16

O ból głowy przyprawiają mnie ceny transferowe. Z tego co wiem to problematykę cen transferowych reguluje prawo a dokładniej art. 9a oraz art. 11 i art. 19 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Samo przygotowywanie dokumentacji i dokonywanie rozliczeń jest żmudnym zadaniem, wymagających ze strony przedsiębiorcy sporych nakładów czasowych i kompetencji. Jeżeli chce się to robić samemu to można poczytać trochę na http://www.cenytransferowe.pro/
matijuszczyk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 01 gru 2017, 15:41

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: matijuszczyk » 01 gru 2017, 15:52

zależy jak bardzo znasz się na rachunkowości, ja nie za bardzo, więc wolałem to przekazać specjalistce

Wróć do „Forum Prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość