Sklep internetowy - start

Wszystko na temat zarabiania
SaraLarson
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2017, 13:33

Sklep internetowy - start

Postautor: SaraLarson » 15 wrz 2017, 12:55

Czy jest to ktoś, kto prowadzi sklep internetowy, zajmuje się sprzedażą produktów przez internet?

Mam w planach uruchomienie takiego biznesu i chcę chwile podyskutować z kimś już doświadczonym. Podzielić się wątpliwościami:
- jaki sklep macie? czy to gotowy szablon czy ktoś Wam go postawił pod początku?
- z jakich szablonów warto korzystać?
- ile pieniędzy przeznaczyć na reklamę na start i jakie narzędzia do reklamy wybrać?
- co Was najbardziej zaskoczyło po uruchomieniu sklepu?
- ile czasu poświęcacie na prace średnio codziennie?
- jak organizujecie wysyłkę produktów? ile razy w tyg? poczta? kurier?

z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie
michal78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2017, 14:14

Re: Sklep internetowy - start

Postautor: michal78 » 22 wrz 2017, 15:01

Sam nie prowadzę e-sklepu, ale mam wgląd w te klimaty, gdyż znajomy posiada swój sklep. Wszystko zależy od Twojego podejścia - jeśli sklep będzie Twoim jedynym zajęciem - to świetnie. Ustal sobie godziny/dni kiedy będziesz skupiać się na danej czynności - marketing, odpowiadanie na maile, wysyłka. W zależności od branży w jakiej będziesz działać i 'rozmiaru przedsięwzięcia' suma potrzebna na start będzie się wahała. Ja mimo wszystko polecam zlecić stworzenie własnej platformy - będzie miała oprogramowanie, szatę graficzną i inne funkcjonalności dopasowane pod Ciebie. Wsparcie techniczne i opieka nad produktem to też ważna rzecz. Generalnie warto podzwonić, popytać, przemyśleć. Co do samej platformy mogę akurat pomóc - firma która stworzyła platformę mojemu znajomemu, ma duże doświadczenie w pomocy przedsiębiorcom- również tym z krótszym stażem :) Polecam http://www.interfeo.com
SaraLarson
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2017, 13:33

Re: Sklep internetowy - start

Postautor: SaraLarson » 27 wrz 2017, 12:13

Bardzo wszystkim dziękuję za opinie i rekomendacje. W międzyczasie już posprawdzałam różne opcje i głównie ze względów finansowych zdecydowałam się na darmową platformę (przynajmniej na początku) z gotowymi szablonami. Nie widzę również sensu stawiania sklepu od początku i inwestowania w to kapitału. Oczywiście jestem teraz o tym przekonana ale doszłam do tego po konsultacji i lekturze wielu wpisów na blogach i wypowiedziach ludzi którzy e-biznesy prowadzą od lat.
Będę testować kilka rozwiązań gotowych i na pierwszy rzut idzie Click Shop od Home.pl potem może Presta Shop. Click Shop jest o tyle korzystniejszy na tą chwilę, że mogę mieć kilka usług w jednym miejscu: domenę, serwer itp.
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Sklep internetowy - start

Postautor: jjusti18 » 03 paź 2017, 23:33

Skoro planujesz założyć swój sklep internetowy to na pewno będziesz potrzebować dobrych usług kurierskich. Według mnie najlepsze opcje znajdziesz tutaj - https://www.e-speedpak.net/porownaj-palety . Nie tylko znajdziesz tanie usługi transportowania przesyłki, ale również będziesz mieć możliwość zakup palet przy większej ilości zamówienia. Słyszałam, że ceny mają tutaj niezwykle korzystne, dlatego sądzę że się opłaca skorzystać z ich oferty.
ryjek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2017, 11:57

Re: Sklep internetowy - start

Postautor: ryjek » 05 paź 2017, 11:54

kaajt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:10

Re: Sklep internetowy - start

Postautor: kaajt » 05 paź 2017, 15:11

Polecam przyjechać na Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2017, które odbywa się w dniach 16-17 października w łodzi w Hotelu Andel’s. Więcej szczegółów http://forum.lodzkie.pl/
Można dokształcić się w dziedzinie biznesu. Udział w wydarzeniu całkowicie za darmo, a można dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy.
SaraLarson
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2017, 13:33

Re: Sklep internetowy - start

Postautor: SaraLarson » 05 paź 2017, 21:46

Dziękuję za wszystkie sugestie. Sugerowałam się m.in takimi recenzjami -> http://jakzalozycstrone.info/click-shop-test.html gdzie o click shop pisze się jako platformie tak prostej że dobrej nawet dla amatorów. I pozostanę przy tym. Póki co się poznajemy podczas testów.
BrandonFlex
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2017, 12:53

Re: Sklep internetowy - start

Postautor: BrandonFlex » 12 paź 2017, 15:21

Najlepszą firmą do pozycjonowania naszej strony internetowej jest firm PIKSEO, polecam serdecznie. Pamiętam jak jeszcze do niedawna moja strona siedziała na ostatnich pozycjach w google, a dzięki firmie pikseo, moja strona jest teraz na pierwszym miejscu w przeglądarce google gdy wyszukuje się dane frazy. Także ogromny podziw dla tej firmy i polecam każdemu.
daniellozo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 30 wrz 2017, 19:41

Re: Sklep internetowy - start

Postautor: daniellozo » 16 paź 2017, 08:09

Nie wiem czy jest sens stawiać od zera taką stronę, skoro jest wiele gotowych rozwiązań. Wystarczy wybrać odpowiedni cms, tzn taki, który najbardziej by nam leżał pod względem użytkowania, a potem to już są gotowe wtyczki i szablony, które ułatwiają nam zrobienie z tego sklepu.
costa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:00

Re: Sklep internetowy - start

Postautor: costa » 16 paź 2017, 20:25

Chyba najtrudniejsza sprawa przy własnym esklepie to ogarnięcie transportu intermodalnego. Chodzi o to, że czasami wykorzystuje się więcej niż jeden środek transportu do dostarczenia produktu. Taki przykład: Alieexpress najpierw wysyła towar z azji samolotem do Europy, a dopiero potem z centrum dystrybucji towary jada już autami do poczt :) Ciężkie to logistycznie, ale nie niemożliwe do wykonania.
kushi9
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 12 lip 2017, 09:53

Re: Sklep internetowy - start

Postautor: kushi9 » 18 paź 2017, 16:25

Powiem Wam, że jeżeli pozycjonowanie jest wykonywane dobrze i przez profesjonalistów to opłaca się i to bardzo! W moim przypadku było to https://wezom.pl/services/pozycjonowanie i dzięki Wezom mój blog znacznie wzmocnił swoją pozycję w wyszukiwarkach co przełożyło się na liczbę odsłon bloga... jak macie zaoszczędzone kilka groszy to warto inwestować :P
wiosenna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 23 paź 2017, 14:51

Re: Sklep internetowy - start

Postautor: wiosenna » 23 paź 2017, 14:57

ciężki biznes, bo konkurencja jest w tym kierunku ogromna.
sklepów internetowych od metra, usług online itp
trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia żeby zrobić na tym interes.
teraz wszyscy by chcieli zarabiać bez wychodzenia z domu :)
koontownik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 23 paź 2017, 08:10

Re: Sklep internetowy - start

Postautor: koontownik » 24 paź 2017, 15:24

I jak, wystartowałaś? Rzeczywiście jest tak ciężko na początku w prowadzeniu sklepu internetowego? Sam nie wiem czy warto mi w ogóle zaczynać myśleć nad takim projektem.
monetay
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2017, 12:59

Re: Sklep internetowy - start

Postautor: monetay » 25 paź 2017, 14:20

Pozycjonowanie jest bardzo ważne w takim przypadku. Nie wiem czy nawet nie najważniejsze. Według mnie powinno iść jeszcze w parze z Adwordsami, choć na start koszty będą pewnie za duże. A co sądzicie o mojej stronie: devnet.gorlice.pl, daje radę?
Wiktoria
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 04 gru 2016, 23:12

Re: Sklep internetowy - start

Postautor: Wiktoria » 29 paź 2017, 20:36

Najpierw trzeba wybrać dobrą platformę a dopiero później myśleć o pozycjonowaniu. Największą popularnością cieszą się sklepy na platformie magento. I nie bez powodu. Panel zarządzania jest untuicyjny, dzięki temu sklep jest prosty w obsłudze. Masz pełną kontrolę nad wyglądem i funkcjonalnością sklepu. Do tego masz duży wybór modułów usprawniających funkcjonowanie. Sklep dzięki temu ciągle się rozwija i ulepsza.

Wróć do „Zarabianie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość