Budujemy dom!

Skarbiec zdjęć oraz projektów ciekawych domów, informacje z branży budowlanej, materiały wykończeniowe, najlepsze firmy produkujące drzwi, okna, dachy, pomysły na elewację domu.
Kostia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 31 sie 2017, 10:56

Re: Budujemy dom!

Postautor: Kostia » 01 wrz 2017, 12:13

Budowa domu to bardzo duża inwestycja, warto pamiętać o zainstalowaniu jakiś ekologicznych i oszczędnych mechanizmów jak np. tych do ogrzewania. Coraz popularnieszy staje się teraz pellet, nowoczesne i alternatywne paliwo http://www.pellet-lava.pl/. Warto rzucić okiem na jakieś informacje w tym temacie, ja jestem na etapie cały czas szukania takich właśnie rzeczy bo zastanawiam się nad przerobieniem swojego systemu ogrzewania na bardziej oszczędny
mari75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 22 maja 2016, 14:56

Re: Budujemy dom!

Postautor: mari75 » 04 wrz 2017, 07:01

Budowa domu jest żmudnym procesem, poza tym zazwyczaj bez kredytu hipotecznego się nie obejdzie. Jakbyście potrzebowali takiego wsparcia finansowego, to sprawdźcie http://plbank.pl/wyszukiwarka-finansow/ ... hipoteczn/ znajdziecie tam porównywarkę finansową, dzięki które można znaleźć naprawdę dobrą ofertę kredytową. Kredyt hipoteczny to duża sprawa, także warto dobrze przemyśleć sprawę.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Budujemy dom!

Postautor: danielozzo » 07 wrz 2017, 14:17

Może przy budowie domu warto by pomyśleć o dźwiękoszczelności i akustyce? Całkiem ciekawe efekty możemy uzyskać. Sprawdźcie sami! :luka:
Awatar użytkownika
KowalM2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 31 lip 2017, 08:52

Re: Budujemy dom!

Postautor: KowalM2 » 08 wrz 2017, 08:33

Ważne jest w budowie domu zwrócić uwagę na montaż okien, jeżeli robimy to własnoręcznie to musimy to zrobić dokładnie ponieważ może to później skutkować utratą ciepła lub uszkodzeniem okna.
Bazylia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 03 sie 2017, 17:45

Re: Budujemy dom!

Postautor: Bazylia » 11 wrz 2017, 04:37

Ja na szczęście budowę domu mam już za sobą. Przeprowadziliśmy się miesiąc temu i od razu spotkała nas nieciekawa niespodzianka. Okazało się, że nasz kocioł co szwankuje i nie podgrzewa wody. Na szczęście po długich perypetiach w końcu okazało się, że piec miał wadę fabryczną i nie zostaliśmy obciążeni żadnymi kosztami.
Agronauta
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 12 wrz 2017, 08:54

Re: Budujemy dom!

Postautor: Agronauta » 12 wrz 2017, 14:22

Przy budowaniu własnego domu trzeba zwrócić uwagę aby dokładnie wykonać fundament, ponieważ błędy popełnione w tym etapie budowy mogą spowodować ogromne szkody gdy dom będzie już w fazie końcowej.
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Budujemy dom!

Postautor: Ela78 » 14 wrz 2017, 16:11

Ja dodam też od siebie żeby nie zapomnieć o wizytówce na drzwi z własnym imieniem i nazwiskiem oraz numerek- Ja ostatnio zamawiałam dla siebie bo tamto było stare i nieładne a teraz kupiłam elegancki komplet numerek i wizytówkę z jednego wzoru :D sami zobaczcie jaki spory wybór- http://www.grawernia.pl/k36,szyldy-tabl ... drzwi.html
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2017, 11:29 przez Ela78, łącznie zmieniany 1 raz.
FraniaKo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 03 sie 2017, 15:29

Re: Budujemy dom!

Postautor: FraniaKo » 18 wrz 2017, 15:19

Hej! Mieszkam na parterze w centrum Wrocławia w starym bloku, mąż będzie robił remont i tak się zastanawiamy, bo bardzo ciągnie nam od podłogi, pod nami są piwnice, do tego ciągle sąsiedzi otwierają w nich okna. Dostaliśmy taką radę żeby wypróbować styropian odpowiedni do podłogi i położyć go pod panele, czy ktoś się orientuje czy taki zabieg dużo da i czy jest sens się w to bawić?
msmikos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2017, 12:57

Re: Budujemy dom!

Postautor: msmikos » 18 wrz 2017, 15:49

Zazwyczaj trudno jest wybudować dom bez wsparcia finansowego w formie kredytu. Jakbyście szukali kredytu mieszkaniowego, to na stronie http://najlepszeporownanie.pl/kalkulato ... aniowe.php można porównać sobie poszczególne oferty kredytów hipotecznych. W tym wypadku warto zdecydować się na wsparcie specjalisty - doradcy finansowego, w końcu to duże obciążenie finansowe, także decyzja musi być bardzo dobrze przemyślana.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Budujemy dom!

Postautor: AinEingarp » 22 wrz 2017, 14:20

Jeśli budujecie dom, to sprawdźcie jakie są zamocowania: kotwy, kołki, mocowania ramowe opisane na podpowiadamy.pl. Jest tu wytłumaczone, jaki rodzaj zamocowania stosuje się podczas konkretnych prac z wybranym podłożem. Myślę, że to ułatwi Wam remont.
kreatywny
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 14 lip 2016, 09:59

Re: Budujemy dom!

Postautor: kreatywny » 29 wrz 2017, 11:53

Ja wolę zdecydowanie kupić dom już gotowy, może być nawet od dewelopera, i wykończyć go sobie wedle swojego widzimisię. Mój dom jest już prawie na ukończeniu i zostały teraz do kupienia takie detale jak elementy balustrad ze stali nierdzewnej z firmy gigastal.pl, drzwi wewnętrzne oraz umeblowanie kuchni. Do kuchni mamy już stolarza zamówionego i tylko czekać, kiedy zacnie to ogarniać.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2
Posty: 891
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02

Re: Budujemy dom!

Postautor: jenny1 » 30 wrz 2017, 12:24

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie i wymaga odpowiedniego przygotowania. Najważniejsze są wysokiej jakości materiały i narzędzia za pomocą których, wykonamy dany projekt. Mniej doświadczonym proponuję zajrzeć do https://toczytam.pl/podstawowe-narzedzia-do-prac-domowych-i-malych-remontow/ gdzie znajdziecie opis najważniejszych narzędzi bez których nie obejdzie się żadna budowa i gdzie możecie je kupić w rozsądnych cenach.
daniellozo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 30 wrz 2017, 19:41

Re: Budujemy dom!

Postautor: daniellozo » 09 paź 2017, 10:45

Basen w ogrodzie jest osiągalny dla każdego nie tylko dla najbogatszych, dlatego fajnie by było o czymś takim pomyśleć. Dobra forma relaksu dla całej rodziny.
BrandonFlex
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2017, 12:53

Re: Budujemy dom!

Postautor: BrandonFlex » 11 paź 2017, 13:50

Dach stanowi zwieńczenie konstrukcji budynku – każdy właściciel nowo powstającego domu chce, aby pokrycie dachowe było nie tylko solidne, ale i estetyczne. To dlatego na rynku dostępny jest szeroki wybór dachówek. Wśród tych najpopularniejszych wymienia się dachówkę ceramiczną, która wyróżnia się elegancją i długą żywotnością.
BrandonFlex
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2017, 12:53

Re: Budujemy dom!

Postautor: BrandonFlex » 11 paź 2017, 14:47

Najlepszy materiał budowlany to beton uniwersalny, który jest wart uwagi każdego człowieka, który stara się coś zbudować z betonu czy to dom czy inne obiekty. Wielu specjalistów używa tego materiału budowlanego i darzy go ogromnym zaufaniem.

Wróć do „PROJEKTY DOMÓW, MATERIAŁY BUDOWLANE, MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość