Alergia na kurz i roztocza u dziecka

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
Awatar użytkownika
kuczewsp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2017, 15:07

Re: Alergia na kurz i roztocza u dziecka

Postautor: kuczewsp » 25 sie 2017, 19:25

Moim zdaniem warto odwiedzić te blogi o dzieciach. Jestem pewien, że będą tam odpowiedzi na te pytania :)
Awatar użytkownika
DorisAxline
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:56

Re: Alergia na kurz i roztocza u dziecka

Postautor: DorisAxline » 26 sie 2017, 12:04

polecam farby higieniczne https://farbyspecjalistyczne.pl/kategor ... a-zdrowia/ do pokrycia np mebli w pokoju dziecka, może cos pomoże
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Alergia na kurz i roztocza u dziecka

Postautor: Ela78 » 29 wrz 2017, 09:59

A może warto zainwestować w oczyszczacz powietrza dobrej marki :) Nie jest to łatwe zadanie, bo wybór jest ogromny, a ceny skrajnie różne. Po kilku tygodniach czytania recenzji, opinii i komentarzy wiem już, że warto kupić oczyszczacz powietrza - https://www.philips.pl/c-m-ho/oczyszcza ... -grid-icon Dzięki temu pozbędziesz się w domu kurzu, zanieczyszczonego powietrza.
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Alergia na kurz i roztocza u dziecka

Postautor: innocent » 30 wrz 2017, 16:44

Tak dokładnie oczyszczacz, ale przydałby się też nawilżacz. Śluzówka podczas pylenia jest zawsze przesuszona, przez co objawy sie nasilają. Ja kupiłam nawilżacz powietrza w castoramie https://www.castorama.pl/produkty/insta ... etrza.html . Drogi nie był, a naprawdę pomaga
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Alergia na kurz i roztocza u dziecka

Postautor: monikabert90 » 06 paź 2017, 15:29

Ja ostatnio dowiedziałam się o specyfiku o nazwie Allergoff . Jest to podobno bardzo skuteczny neutralizator alergenów kurzu domowego. Występuje on w dwóch postaciach - sprayu do rozpylania oraz płynu do płukania tkanin, o różnych pojemnościach. Sprayem można pryskać na przykład materace, firany czy też dziecięce pluszaki, a w płynie wypłukać na przykład pościel. Preparat jest całkowicie bezpieczny, więc można go stosować również w przypadku dzieci. A cena, moim zdaniem, śmiesznie niska ;)
Pelikan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2017, 11:05

Re: Alergia na kurz i roztocza u dziecka

Postautor: Pelikan » 06 paź 2017, 23:21

Roztocza to chyba najgorsza alergia.. Bo mogą być one dosłownie wszędzie
koja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:25

Re: Alergia na kurz i roztocza u dziecka

Postautor: koja » 28 sty 2018, 22:23

Oczyszczacz to dobry pomysł, najlepiej z nawilżaczem od razu. Polecam ten model http://ranking-oczyszczaczy.pl/recenzje/sharp-kc-d40euw/ , w dobrej cenie (ok. 1600zł) z wszystkim co może mieć oczyszczacz (nawilżacz, jonizator), wysoka wydajność (do 306m3 na godzinę), zadziwiająco cichy i bardzo oszczędny - pracując na najwolniejszym trybie 26 zł rocznie, tyle co nic. Filtry wymieniane nawet co 10 lat. Przy alergiach będzie się sprawdzał super, z resztą przy wszystkich zanieczyszczeniach, smogu przede wszystkim.
powerba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: 02 gru 2017, 16:55

Re: Alergia na kurz i roztocza u dziecka

Postautor: powerba » 08 lut 2018, 14:24

Nigdy nie sądziłam, że alergia dotknie i mnie. Tym bardziej, alergia wziewna gdzie trudno jest unikać alergenów wywołujących te wszystkie objawy. Przeczytałam na ten temat bardzo ciekawy artykuł https://www.medicover.pl/dla-pacjentow/ ... a-wziewna/ . Może was zainteresuje? Wszystko dokładnie opisane i wytłumaczone, nawet podane są sposoby leczenia alergii. Co o tym sądzicie?
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Alergia na kurz i roztocza u dziecka

Postautor: ewelina8393 » 14 mar 2018, 12:02

Alergia na kurz i roztocza jest najgorsza, ponieważ przez cały rok człowiek czuje się wszędzie. Kurz niestety jest każdego dnia, obojętnie w jakim miejscu będziemy. Alergicy naprawdę nie mają łatwo.
asella
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 15 mar 2018, 10:29

Re: Alergia na kurz i roztocza u dziecka

Postautor: asella » 15 mar 2018, 10:47

Od dziecka się z tym zmagam :/ roztocza są chyba najgorsze, bo są wszędzie i nawet jak często się sprząta to i tak trudno je usunąć... U mnie pomogło ozonowanie, parę godzin to potrwało, wyszłam z mieszkania i jak wróciłam to oddychało mi się lepiej :) robiła mi to firma Airozone.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Alergia na kurz i roztocza u dziecka

Postautor: dyskutantka » 15 mar 2018, 20:13

Kiedy jest w domu małe dziecko i często ma problemy zdrowotne takie jak alergie,należy przede wszystkim pozbyć się z mieszkań wszystkich dywanów, wykładzin dywanowych czy chodników, jeśli takie są. Koce również nie są wskazane na wersalkach,podobnie mają się ochronne pokrowce na fotelach czy stołkach,ale o tym chyba doskonale wie każda matka i każda gospodyni domowa. :)
polina7
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 17 mar 2018, 23:24

Re: Alergia na kurz i roztocza u dziecka

Postautor: polina7 » 01 lis 2018, 00:21

Niezbędny jest w takim przypadku zakup oczyszczacza powietrza. To jest podstawa. W ten sposób można wyeliminować kurz i roztocza z powietrza. Poszukajcie sobie informacji na temat marki Alfda . Ten niemiecki producent oferuje dobrej jakości sprzęt dopasowany do rożnych potrzeb. Poza tym ich oczyszczacze ładnie się prezentują i są wydajne.
asella
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 15 mar 2018, 10:29

Re: Alergia na kurz i roztocza u dziecka

Postautor: asella » 20 gru 2018, 12:49

I jak te oczyszczacze, dają radę? U mnie nadal jednak najlepiej to działa ozonowanie, robiłam już dwa razy, drugi głównie dlatego, że wylazła jeszcze pleśń. Pomogło i na to :) także jak dla mnie ozonowanie to super sprawa :) ale stawiam na fachowców, bo sama jednak bałabym się, że coś nie tak zrobię.
AirDog
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 24 gru 2018, 16:58

Re: Alergia na kurz i roztocza u dziecka

Postautor: AirDog » 24 gru 2018, 21:57

Dlatego przynajmniej w domu warto go na to nie narażać wykorzystując dobrej jakości oczyszczacz powietrza jak nasz model AIRDOG X5 który jest w stanie oczyścić powietrze z kurzu, pyłków oraz innych domowych alergenów, które mogą powodować problemy z oddychaniem. A jest w stanie wyłapać cząsteczki nawet do 0.0145 μm. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem to zapraszamy również na naszą stronę https://airdog.pl/ gdzie dokładnie dowiesz się jak działa :)
Gostek18
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 02 lis 2018, 13:47

Re: Alergia na kurz i roztocza u dziecka

Postautor: Gostek18 » 27 gru 2018, 15:21

Przede wszystkim należy zacząć od wizyty u alergologa - oczywiście jeżeli jej jeszcze nie było.
Co do samego oczyszczacza to bardzo fajne rozwiązanie, które na pewno sprawdzi się nie tylko ze względu na alergię dziecka.
https://loveair.pl/oczyszczacz-powietrza-na-alergie
Tutaj jest dość fajny artykuł, warto przeczytać, nieco się doinformować przed samym zakupem na co należy zwrócić uwagę. :)

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość