Problemy z kręgosłupem w ciąży

Forum SPA - Pielęgnacja Ciała. Opinie i porady: hotele SPA, wczasy SPA, zabiegi SPA, SPA w Polsce.
kaminska123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2013, 08:58
Lokalizacja: Warszawa

Problemy z kręgosłupem w ciąży

Postautor: kaminska123 » 21 paź 2013, 08:06

Hej, nie bardzo wiedziałam, gdzie ten wątek umieścić, a to wydawało się najlepszym miejscem. Chciałam zapytać, czy któraś z Was miała problemy z bólem pleców w czasie ciąży i jak sobie poradziła? Muszę przyznać, że dla mnie to była prawdziwa udręka. Szukałam najróżniejszych sposobów, aby choć trochę sobie ulżyć. W końcu trafiłam na http://www.profizjo.pl/fizjoterapia-w-ciazy/. To było wspaniałe znowu nie czuć bólu. A jakie są Wasze doświadczenia z okresu ciąży?
janka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2012, 14:57
Lokalizacja: stara maszyna

Postautor: janka » 12 lis 2013, 18:23

Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Problemy z kręgosłupem w ciąży

Postautor: Arkadiusz1 » 13 kwie 2016, 23:44

Niestety, nie to miejsce na takie pytania. Takie informacje uzyskasz raczej na forum specjalistycznym jak http://www.forumginekologiczne.pl/dzial ... 221/1.html zamiast tutaj. Takich ważnych porad lepiej szukać od specjalistów w danej dziedzinie, a tutaj raczej ginekologów nie znajdziesz, więc przykro mi.
kubel.kasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2017, 09:43

Re: Problemy z kręgosłupem w ciąży

Postautor: kubel.kasia » 03 sty 2017, 09:59

moj kręgosłup w ciąży i po ciązy jest w tragicznym stanie, ciągle chodzę na masaże i rehabilitacje
kamai
Level 2
Level 2
Posty: 567
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: Problemy z kręgosłupem w ciąży

Postautor: kamai » 29 cze 2017, 08:03

U mnie właśnie w ciąży się ujawniły wszystkie problemu i ból był straszny, po ciąży też nie lepiej bo trzeba było czasem ponosić maleństwo. Chodziłam na rehabilitację bardzo długo, dokupiłam nawet prywatnie w Natural Medical masaże lecznicze i poszłam na zabiegi magnetoterapii, dopiero to mi pomogło na tyle żeby normalnie funkcjonować.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Problemy z kręgosłupem w ciąży

Postautor: szyna » 19 lip 2017, 13:11

Moim zdaniem takie problemy z kręgosłupem w ciąży to norma, ale warto poradzić się lekarza co tu można zrobić żeby sobie przynieść ulgę.
Blanca
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2017, 12:52

Re: Problemy z kręgosłupem w ciąży

Postautor: Blanca » 07 sie 2017, 12:59

Jak byłam w ciąży, w pierwszej i w drugiej przytyłam po około 20 kg i chyba przez to miałam bóle pleców. A podczas porodu to masakra, bóle z krzyża, ale nie o tym chciałam napisać. Czytałam ostatnio o amerykańskiej metodzie na usuwanie bólu, oglądałam filmy na you tubie o FLOATINGU i nawet poszłam na taką sesję:)
Floating to takie unoszenie się w wodzie z solą, dryfowanie, uczucie niesamowite. Ja akurat byłam zmęczona, przemęczona, a nic mnie nie bolało. Natomiast wyszłam baaardzo zrelaksowana, jakby ktoś nacisnął reset w moim organiźmie.
Super relaks, tylko szkoda, że nie mam tego blisko miejsca zamieszkania. Polecam, poczytajcie, pooglądajcie na yt. Fajna sprawa, tylko niestety nierozpromowana, trzeba sie przekopać przez internet żeby coś znaleźć.
FraniaKo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 03 sie 2017, 15:29

Re: Problemy z kręgosłupem w ciąży

Postautor: FraniaKo » 19 sie 2017, 14:17

Ja mam duże problemy z odcinkiem lędźwiowym, ciągły ból narasta a ja do tego pracuje przed komputerem :( Na szczęście udało mi siś znaleźć opcję pożyczek bez zaświadczeń https://www.credy.pl/pozyczki-bez-zaswiadczen/ i wykupiłąm cały pakiet masaży na kręgosłup dla kobiet w ciąży. Muszę przynzać że jestem bardzo zadowolona z tego posunięcia!
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Problemy z kręgosłupem w ciąży

Postautor: dusia » 24 sie 2017, 07:42

Znam doskonale ten problem. Zaczął się już w ciąży a po porodzie było tylko gorzej, szczególnie jeśli chodzi o odcinek lędźwiowy. Chodziłam na rehabilitację i przynosiło to efekty. Ale żeby zadbać jeszcze lepiej o kondycję kręgosłupa zaczęłam szukać zajęć sportowych przeznaczonych dla osób z podobnymi schorzeniami i trafiłam do https://atlanticsports.pl/zajecia/zdrowy-kregoslup/. Super atmosfera, doświadczeni i profesjonalni trenerzy. Szybko można zauważyć znaczną poprawę :)
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Problemy z kręgosłupem w ciąży

Postautor: Manuela » 30 sie 2017, 13:07

To raczej normalne, że problemy z kręgosłupem w ciąży się pojawiają, przecież ciało jest obciążone, dlatego też trzeba uważać i ćwiczyć
wschodnia5
Level 2
Level 2
Posty: 602
Rejestracja: 19 paź 2017, 12:32

Re: Problemy z kręgosłupem w ciąży

Postautor: wschodnia5 » 29 mar 2018, 22:32

Może odpowiednie zabiegi by pomogły w takich problemach z kręgosłupem. Takie gabinety G&R Więcków mają dobrych specjalistów. Można zapisać się na zabiegi i odciążyć sobie kręgosłup. Warto o czymś takim pomyśleć.
mrowka123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2018, 14:56

Re: Problemy z kręgosłupem w ciąży

Postautor: mrowka123 » 21 cze 2018, 15:04

U mnie niestety problem z kregosłupem też pojawił się w trakcie ciąży, dlatego współczuję Ci i znam ten ból
Marek87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 16 gru 2016, 15:21

Re: Problemy z kręgosłupem w ciąży

Postautor: Marek87 » 30 lip 2018, 09:38

A moja znajoma mówiła mi, że w Krakowie świetnie leczą kręgosłup tutaj. Sama miała duże problemy, chociaż nie od ciąży tylko od siedzącej pracy.
podroznik.23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2018, 23:25

Re: Problemy z kręgosłupem w ciąży

Postautor: podroznik.23 » 30 lis 2018, 23:33

Moja żona też miała problemy, lecz zainwestowaliśmy w stół do masażu od juventas.pl i z racji ze robiłem kiedyś kursy trochę jej te masaże pomagały :) pozdrawiam!
Justyna Bara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 12 wrz 2019, 14:29

Re: Problemy z kręgosłupem w ciąży

Postautor: Justyna Bara » 29 paź 2019, 12:55

A może zabiegi rehabilitacyjne pomogłyby na ten kręgosłup? W Krakowie mają świetną sieć gabinetów, możesz się umówić do wybranego pod adresem: www.rehabilitacje.org

Wróć do „SPA - Pielęgnacja Ciała”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość