Drewniany stół do ogrodu

Informacje o roślinach, kwiatach, drzewkach owocowych, pomysły na aranżacje ogrodów, balkonów, tarasów, ogrodnictwo, działka, ogrody zimowe, projekty ogrodów, balkonów, tarasów.
zaton
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:17

Drewniany stół do ogrodu

Postautor: zaton » 11 maja 2017, 15:20

WItajcie.
Chcemy kupić drewniany stół do ogrodu. Na co powinniśmy zwracać uwagę?
Wiadomo - zależy nam na stabilności, trwałości, niezawodności. Co ma największe znaczenie?
U nas w sezonie grillowanie to codzienność ;-)
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Drewniany stół do ogrodu

Postautor: miracle » 13 maja 2017, 23:11

Zależy jakie chcesz te meble, w sklepach budowlanych jest spory wybór.
Ekspert_Bondex
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2017, 14:42

Re: Drewniany stół do ogrodu

Postautor: Ekspert_Bondex » 25 maja 2017, 14:44

Witam.

Meble ogrodowe są szczególnie narażone na działanie zmiennych czynników atmosferycznych, dlatego wybór odpowiedniego drewna i impregnacji jest bardzo ważny.

1. Na co warto zwracać uwagę: z jakiego drewna wykonane są meble (opisane w punkcie poniżej), i czy były wcześniej impregnowane – jeśli to jak i czym?

2. Świetną propozycją na meble ogrodowe jest – teak lub merbau. Nie należą one co prawda do najtańszych, jednak wytrzymują naprawdę długie lata. Jeżeli chodzi o nasze rodzime drzewa, to warto brać pod uwagę: dąb, buk, olchę lub sosnę.

3. Do impregnacji stołu mam dwie propozycje, już je przedstawiam. Możesz go pomalować olejem Bondex Extreme Oil. Chroni on powierzchnię przed uszkodzeniami, słońcem oraz działaniem wody. Uzyskasz wtedy matowe wykończenie. Stosując olej musisz się jednak liczyć z tym, że min. co dwa lata musisz stół odmalować, gdyż oleje nie są tak trwałe jak np. lakierobejce.
Pamiętaj też, ze jeśli raz zastosujesz olej, ciężko go będzie potem przemalować innym produktem pozostawiającym powłokę typu lakierobejca. Jeśli wolisz bardziej błyszczące wykończenie zastosuj np. lakierobejcę Bondex Satin Finish. Uzyskasz elegancką satynową powłokę, która ochroni Twój stół na długie lata (8 lat ochrony).

4. Istotne jest to, aby o drewno dbać. Meble ogrodowe poza sezonem powinny być schowane do suchego pomieszczenia, okryte odpowiednią płachtą, lub folią oraz odnawiane co jakiś czas. Jeżeli będziesz dbać o stół w ten sposób, to gwarantuję że posłuży Ci przez długie lata.

Pozdrawiam serdecznie,
Ekspert Bondex
kaszka6
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 19 paź 2016, 15:01

Re: Drewniany stół do ogrodu

Postautor: kaszka6 » 26 maja 2017, 10:04

A może zajrzeć na tego typu nowoczesne meble z Krakowa, Tarnowa, Kielc czy wielu innych miast.
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Drewniany stół do ogrodu

Postautor: jjusti18 » 28 maja 2017, 16:07

Co do mebli na ogrodzie to ja mam nietypowe, może nawet troszkę staroświeckie- ale mają swój uroki i są naprawdę solidne, mimo upływu lat. Póki co mam do nich sentyment i nie chce ich wyrzucać czy też sprzedawać. Postanowiłam więc, że je odnowie i bardzo się cieszę ponieważ trafiłam na doskonały produkt jakim jest szpachla do drewna https://www.castorama.pl/produkty/wykon ... rewna.html . Zamierzam ją kupić ponieważ, pozwoli mi to zniwelować rysy i wszelkie niedoskonałości moich mebli. Czytałam, że jest to naprawdę solidny produkt i przynosi fajne efekty po zakończeniu pracy.
Lucjan21
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 12 cze 2017, 10:13

Re: Drewniany stół do ogrodu

Postautor: Lucjan21 » 12 cze 2017, 11:09

A może stół z palet? Ostatnio takie są popularne, dostępne cenowo i nie powinno być problemu ze znalezieniem firmy która takie robi.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2
Posty: 891
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02

Re: Drewniany stół do ogrodu

Postautor: jenny1 » 23 cze 2017, 13:40

Proponuję Ci zajrzeć na stronę sklepu http://www.polifarb-gliwice.pl/dla-domu/dla-domu/dla-domu, gdzie znajdziesz środki do konserwacji oraz pielęgnacji drewna w bardzo dobrych cenach. Takie produkty zawsze mają wysoką cenę ale jeśli umie się szukać, to znajdzie się wartościowe oferty i zaoszczędzi się trochę pieniędzy.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Drewniany stół do ogrodu

Postautor: Manuela » 15 lis 2018, 10:10

W sklepach z wyposażeniem ogrodowym można znaleźć szeroki wybór mebli ogrodowych, stołów pewnie też nie powinno tam brakować.
Mada666
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:31

Re: Drewniany stół do ogrodu

Postautor: Mada666 » 14 gru 2018, 11:36

Wszelkie sklepy z ogrodowymi produktami będą miały wszystko czego potrzebujesz aby zabezpieczyć stół na lata... Zresztą najlepiej stosować impregnaty olejowe ze względu na efektywność i ekologię (a nawet zdrowie nasze).
juolczak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 01 gru 2017, 15:23

Re: Drewniany stół do ogrodu

Postautor: juolczak » 13 maja 2019, 08:50

Zauważyłam, że takie rzeczy warto kupować po sezonie, ponieważ wtedy zdarzają się najlepsze promocje i meble ogrodowe można kupić za niewielkie pieniądze. Możliwe, że poza sezonem wybór mebli będzie mniejszy, ale warto wtedy poszukać i znaleźć coś ciekawego.
DanielaMT77
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 10 kwie 2017, 08:59

Re: Drewniany stół do ogrodu

Postautor: DanielaMT77 » 14 maja 2019, 16:46

Jeżeli postawicie na drewno w ogrodzie to na pewno trzeba będzie je dobrze zaimpregnować i przechowywać w odpowiednich warunkach. Nie będą one mogły przezimować w ogrodzie i leżeć cały czas na deszczu, wiadomo, że też dla innych mebli nie będzie to wskazane. Jeżeli urządzacie ogród to zajrzyjcie na http://www.gorzow24.pl/news/1/z-miasta/ ... -6201.html Myślę że zawarte tu wskazówki sporo wyjaśnią w kwestii wyboru mebli ogrodowych
luśka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 194
Rejestracja: 25 gru 2018, 21:58

Re: Drewniany stół do ogrodu

Postautor: luśka » 08 cze 2019, 16:03

Ja już nic nie potrzebuję. Ogród mam od zeszłego roku, a meble właśnie pod koniec sezonu udało nam się w dobrej cenie kupić. Taki był tamten rok, że nawet nie miałam kiedy nacieszyć się tym moim ogrodem, porządnie odpocząć. W tym to nadrobię ;) Nie ma to jak firma taki ogród założy wam powiem, widać fachową rękę. U mnie Gardenon z Suwałk zajął się projektem i założeniem ogrodu. Wyszło nawet lepiej niż myślałam. Tak jest wszystko idealnie na swoim miejscu.
Matylda
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 25 sie 2017, 13:02

Re: Drewniany stół do ogrodu

Postautor: Matylda » 08 cze 2019, 20:38

Piękny, drewniany stół znajdziesz ws sklepie https://www.edinos.pl/legionowo Duży wybór. Rożne wzory i kolory. Wszystko czego szukasz w jednym miejscu.
uleczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 15 cze 2019, 06:51

Re: Drewniany stół do ogrodu

Postautor: uleczka » 22 cze 2019, 19:50

Poza meblami ogrodowymi, sprzętem np kosiarką, trzeba pomyśleć o dobrych środkach chroniących nasze uprawy przed szkodnikami np ślimakami. Warto zobaczyć do tego sklepu http://www.substral.pl/ Jest on świetnie zaopatrzony w środki ochrony, odżywki, nawozy itp. Jak bedziecie mieli wątpliwości jak co stosować i na co, to zerknijcie w zakładkę porady. Tam znajdziecie wiele dobrych wskazówek.
koliszka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2018, 11:41

Re: Drewniany stół do ogrodu

Postautor: koliszka » 05 lip 2019, 10:04

Pięknie wyglądają drewniane stoły, ale wydaje mi się, że trzeba o nie dobrze dbać, aby długo służyły.

Wróć do „OGRÓD, BALKON, TARAS, LOGGIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość