Pasożyt w oku po stosowaniu soczewek

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
kowanka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 09 wrz 2015, 12:29

Pasożyt w oku po stosowaniu soczewek

Postautor: kowanka » 09 wrz 2015, 12:47

Dużo się ostatnio słyszy o przypadkach osób, u których wystąpiły problemy z soczewkami kontaktowymi. Pod soczewkę dostają się pasożyty i powodują uszkodzenie narządu wzroku. Należy jednak podkreślić, że są to przypadki indydentalne i w większości przypadków wiążą się z nieprawidłową higieną, zasypianiem w soczewkach lub zbyt długim ich noszeniu.
O tym jak prawidłowo zakładać soczewki kontaktowe przeczytacie w http://soczewki-korekcyjne.pl/porady/za ... ntaktowych.
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Pasożyt w oku po stosowaniu soczewek

Postautor: miracle » 22 wrz 2015, 11:02

Tak to jest jak się nie przestrzega podstawowych zasad...
DominikaSika
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:07

Re: Pasożyt w oku po stosowaniu soczewek

Postautor: DominikaSika » 09 mar 2017, 12:27

To fakt, ludzie bardzo często bagatelizują sobie tę sprawę. Niejednokrotnie widzę, jak zakładają soczewki np. w autobusie, co w moich oczach rodzi przerażenie. Ciężko powiedzieć, czy jest to głupota, czy niewiedza. Moim zdaniem przez takie zachowania ludzi, ktoś, kto kupi soczewki na własną rękę - może zrobić sobie krzywdę, bo będzie kojarzył tylko te złe wzorce. Na temat dbania o wzrok sporo napisano na stronie acuvue - https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/w-tr ... rowie-oczu - myślę, że każdy powinien to przeczytać.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Pasożyt w oku po stosowaniu soczewek

Postautor: ewelina8393 » 24 sty 2018, 02:08

Wiem co to znaczy pasożyt, ponieważ złapałam jakiś czas temu nużeńca. Na szczęście jest on na skórze, a nie w oku, co mogłoby być straszne. Jednym objawem tego pasożyta było swędzenie i pieczenie skóry. Radziłam sobie świetnie z pomocą informacji na stronie nuzeniec.com.pl.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość