Dieta niskocholesterolowa na cholesterol

Zdrowie i Uroda Forum: forum medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki. Porady lekarskie, zdrowie, choroby, uroda, piękno.
halipot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2017, 21:23

Dieta niskocholesterolowa na cholesterol

Postautor: halipot » 17 sty 2017, 09:36

Czy dieta niskocholesterolowa to najlepsze wyjście na zbicie cholesterolu? Pytam ponieważ mam 266 jednostek na 200 normy… więc nadto dużo i zacząłem szukać porad na necie co z tym zrobić…
aporan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:37

Re: Dieta niskocholesterolowa na cholesterol

Postautor: aporan » 17 sty 2017, 19:11

Nie jest to oczywiście jedyna opcja jaką można zastosować, na pewno warto zadbać o lepsze odżywianie, czyli między innymi zaprzestania jedzenie tłustych potraw, odstawienia alkoholu…
batoniak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2017, 21:54

Re: Dieta niskocholesterolowa na cholesterol

Postautor: batoniak » 17 sty 2017, 22:22

No ładnie się kolega zaniedbał :) też przez to przechodziłem, byłem u lekarza to polecił tak jak piszą wyżej odstawienie tłustego jedzenia, jak również zainteresowania się jakimś sportem
cartok
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:40

Re: Dieta niskocholesterolowa na cholesterol

Postautor: cartok » 18 sty 2017, 22:33

Ja obecnie stosuje leki na cholesterol, bo niestety nie chciał mi się zbić mimo innego jedzenia itd. potem Ci podrzucę nazwę, bo aktualnie nie pamiętam…
doreka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2017, 10:58

Re: Dieta niskocholesterolowa na cholesterol

Postautor: doreka » 21 sty 2017, 11:52

Jest możliwe oczywiście zbicie cholesterolu bez leków, trzeba jednak z tym dłużej walczyć. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia, ja stosowałem leki przez tylko 2 tygodnie i miałem poprawę, potem je odstawiłem i zostałem przy samej diecie i na razie mam problem z głowy.
esana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2017, 11:11

Re: Dieta niskocholesterolowa na cholesterol

Postautor: esana » 21 sty 2017, 20:45

Z tego co wiem bardzo dobry jest grapefruit (raczej nie sok który ma dodatki cukru ) Tylko trzeba uważać jak się bierze jakieś leki. Grapefruita nie można łączyć z lekami na nadciśnienie, psychotropami i chyba jeszcze paroma.
fabiko
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2017, 12:54

Re: Dieta niskocholesterolowa na cholesterol

Postautor: fabiko » 22 sty 2017, 16:19

Odnośnie brania leków to tak naprawdę najlepiej spytać lekarza, nikt na forum tego Ci nie powie, ale interesując się medycyną (jestem na studiach medycznych) to wiem, że sporo lekarzy radzi brać jednak leki, przyspieszają one na pewno zbicie cholesterolu
angelika9022
Level 1
Level 1
Posty: 264
Rejestracja: 24 maja 2018, 13:47

Re: Dieta niskocholesterolowa na cholesterol

Postautor: angelika9022 » 22 sie 2018, 23:22

A czy na nadciśnienie są również jakieś specjalny diety? Moja mama ma objawy nadciśnienia tętniczego. Sprawdziłam to, czytając informacje na stronie https://portaldlazdrowia.pl/nadcisnienie-tetnicze/ Muszę przyznać, że troszkę się przeraziłam, ale i tak mieliśmy zaplanowaną wizytę w lekarza. Dajcie znać, jeśli jesteście osobami, które się z tym zmagają.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, 06:19 przez angelika9022, łącznie zmieniany 1 raz.
kreo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2017, 18:34

Re: Dieta niskocholesterolowa na cholesterol

Postautor: kreo » 24 sie 2018, 10:47

Najczęściej problemy wynikają z tego powodu, że dobieramy złe "przekąski". Naprawdę nie powinniśmy jeść takich rzeczy jak chipsy, orzeszki itd. Można je zastąpić zdrowymi przekąskami, takimi jak np. jagody goi - https://sklepagnex.pl/pl/c/Jagody-goji/64 - fajne, tanie, smaczne. W ten sposób naprawdę będziemy w stanie w końcu normalnie funkcjonować - cholesterol wróci do normy, kiedy będziesz mieć normalne nawyki żywieniowe. To wymaga czasu, ale jest jak najbardziej realne.
gabi55
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 20 gru 2018, 11:55

Re: Dieta niskocholesterolowa na cholesterol

Postautor: gabi55 » 20 gru 2018, 12:01

wysoki cholesterol to niestety nie żart. Dowiedziałem się o tym na własnej skórze. niewiele brakowało do choroby miażdżycowej. Zaopatrzyłem sie w odpowiednie środki tego typu http://infocukrzyca.pl/ravestin-w-walce-z-miazdzyca/ i jakoś lepiej się ostatnio czuje. Może warto się tym zainteresować?
kajetan24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:33

Re: Dieta niskocholesterolowa na cholesterol

Postautor: kajetan24 » 21 gru 2018, 21:22

Takich problemów nie wolno lekceważyć. Nie ma na co czekać i najlepiej wybrać się do dietetyka, który odpowiednio dobierze dietę. Znalazłem pewną wyszukiwarkę - https://adconnect.pl/dietetycy, gdzie z pewnością znajdziecie takiego specjalistę.
marriola
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2019, 20:45

Re: Dieta niskocholesterolowa na cholesterol

Postautor: marriola » 03 kwie 2019, 20:51

Ja dowiedziałem się ostatnio od lekarza, że mam podwyższony cholesterol i muszę lepiej o siebie zadbać. Zacząłem więc o tym czytać i w oko wpadł mi super artykuł na stronie http://www.digest.com.pl/problemy-z-cholesterolem by wiedzieć jak dbać i nie pogorszyć swojego stanu.
babydajna
Level 1
Level 1
Posty: 240
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:28

Re: Dieta niskocholesterolowa na cholesterol

Postautor: babydajna » 12 lis 2019, 12:51

Dużo warzyw, owoców, chudego mięsa i nabiału. Wywalić z diety margaryny, oleje słonecznikowe i śmieciowe jedzenie. Włączyć do codziennej suplementacji olej z wiesiołka np. polski Gal w kapsułkach, bo obniża cholesterol.
Unika
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Re: Dieta niskocholesterolowa na cholesterol

Postautor: Unika » 07 cze 2021, 16:47

Nie tylko ze względu na dolegliwości trzeba się dobrze odżywiać. W naszej rodzinie nie ma problemów ze zdrowiem, a i tak pomyślałam, że zacznę kupować produkty bio w sklepie BioBabalscy . Producenci prowadzą ekologiczne gospodarstwo, w którym spotkać można stare rasy rodzimych zwierząt oraz pradawne odmiany zbóż.

Wróć do „Zdrowie i Uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość