Jak często chodzicie do dentysty?

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
martyna36
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 26 sty 2016, 16:21

Re: Jak często chodzicie do dentysty?

Postautor: martyna36 » 02 lut 2016, 19:39

Co miesiąc - bo moja stomatolog jest również ortodontą - a właśnie jestem w trakcie leczenia ortodontycznego. A przedtem chodziłam minimum dwa razy do roku - kontrola i ew.leczenie - w zależności co tam trzeba było.
absolu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2015, 17:12

Re: Jak często chodzicie do dentysty?

Postautor: absolu » 06 lut 2016, 18:19

ostatnio to co tydzień, bo postanowiłam w koncu ogarnąć swoje zęby. Przed tą serią miałam chyba z 4 lata przerwy
magda060
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 29 lut 2016, 14:15

Re: Jak często chodzicie do dentysty?

Postautor: magda060 » 29 lut 2016, 14:25

Ja się zawsze bałam dentystów szczególnie po kilku przykrych sytuacjach dlatego unikałam chodzenia do niego jak diabeł święconej wody ;) Dopóki nie trafiłam na http://dentysta-wrzesnia.pl/. Pan doktor zaproponował plan leczenia, który na początku zwalił mnie z nóg i bynajmniej nie chodziło o cenę ;) Bałam się bólu podczas kanałowego leczenia, które mnie czekało, ale okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Dr Jacek wszystko mi wytłumaczył praktycznie każdy etap co mnie trochę uspokoiło a ostatecznie okazało się, że bólu nie czułam wcale. Dziś mam zdrowy i piękny uśmiech :) A na wizytach spotykamy się średnio co pół roku ;)
Awatar użytkownika
yaska
Level 1
Level 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:34

Re: Jak często chodzicie do dentysty?

Postautor: yaska » 12 mar 2016, 14:49

co pół roku na kontrole
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Jak często chodzicie do dentysty?

Postautor: szyna » 29 mar 2016, 12:32

Ja chodzę często do dentysty, ale kosztuje mnie to bardzo wiele. Ostatnio tutaj http://mangopress.pl/jak-nie-bac-sie-dentysty/ znalazłam ciekawe porady na ten temat. nie tylko liczy się profilaktyka, ale także odpowiednie zachowanie, kiedy już znajdziemy się na fotelu.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Jak często chodzicie do dentysty?

Postautor: AinEingarp » 30 mar 2016, 11:04

Staram się raz na pół roku chodzić na kontrolę. A czy ktoś z Was miał wstawiane implanty stomatologiczne u Barbary Śmigiel? Koleżanka wybiera się do tej kliniki. Opinie o niej są bardzo dobre, dlatego właśnie na nią się zdecydowała.
Marko33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 20 gru 2015, 14:59

Re: Jak często chodzicie do dentysty?

Postautor: Marko33 » 19 kwie 2016, 23:22

Ja niestety przez pewien czas miałem kompletny uraz do dentystów przez co nabawiłem się wielu poważnych problemów, na których leczenie wydałem majątek. Teraz już nieco mądrzejszy staram się chodzić przynajmniej co kilka miesięcy, chociażby na przegląd i konsultacje, zdecydowanie też mogę polecić ten gabinet http://dentamed.lublin.pl/ , bo wiem, jak trudno jest znaleźć dobrego stomatologa.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Jak często chodzicie do dentysty?

Postautor: Manuela » 22 cze 2016, 13:23

Ja chodzę co najmniej dwa razy w roku, ale ostatnio zaczęła mi się wyżynać ósemka, więc chodzę częściej, żeby kontrolować sytuację :P niedługo pewnie będzie mnie czekało wyrywanie, chyba że jednak mój głupi ząb mądrości jednak nie wyjdzie całkiem.
Awatar użytkownika
sowbar81
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 07 sty 2014, 14:00

Re: Jak często chodzicie do dentysty?

Postautor: sowbar81 » 15 lip 2016, 11:36

Ja niestety trochę zaniedbałam dentystę i teraz czeka mnie leczenie kanałowe :( Czytam wiele na ten temat tu, aby trochę się uspokoić, ale niewiele to pomaga. Błagam, napiszcie, że to nie boli!
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Jak często chodzicie do dentysty?

Postautor: trylogia » 24 sie 2016, 20:02

Leczenie kanałowe? Nic przyjemnego. Jeśli chcesz się do tego przygotować, to koniecznie przeczytaj, czym jest endodoncja na toczytam.pl. Jestem pewna, że ten artykuł nieco Ci przybliży problem i będziesz spokojniejsza. Powodzenia!
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Jak często chodzicie do dentysty?

Postautor: AinEingarp » 15 wrz 2016, 08:42

Ja chodzę kontrolnie, raz do roku i potem w miarę potrzeb. Bardzo ważne są takie regularne wizyty, bo jak coś się dzieje z ząbkami, to zazwyczaj jest jeszcze szansa na ich uratowanie. Moje koleżanka musiała skorzystać z pomocy tego specjalisty: http://implantmasterspoland.pl/o-nas/kliniki-master/cegielski-tomasz-msc-implantologia-szczecin, ponieważ straciła jednego z przednich zębów,co było bardzo widoczne. I choć ten implant wygląda jak prawdziwy ząb, to chyba lepiej jest zapobiegać takim sytuacjom.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Jak często chodzicie do dentysty?

Postautor: dyskutantka » 15 wrz 2016, 11:32

Do dentysty,jak i do każdego innego lekarza należy chodzić przynajmniej raz w roku - to tak profilaktycznie, ja chodzę wtedy kiedy zajdzie taka potrzeba. ;)
Awatar użytkownika
m_michalsky
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2016, 14:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak często chodzicie do dentysty?

Postautor: m_michalsky » 24 wrz 2016, 14:19

Standardowo powinno się chodzić co pół roku - ja jednak wolę chodzić co 4 miesiące, przezorny zawsze ubezpieczony. ;)
nemon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 19 wrz 2016, 12:50

Re: Jak często chodzicie do dentysty?

Postautor: nemon » 23 lis 2016, 11:27

Polecam Firmę, zajmującą się sprzedażą implantów stomatologicznych w kraju. Jest to polski oddział firmy mającej siedzibę w Grecji. Jeżeli ktoś potrzebuje zakupić produkty tego rodzaju to warto odwiedzić implanty Jeszcze raz polecam.
rafaal091
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 20 wrz 2016, 10:16

Re: Jak często chodzicie do dentysty?

Postautor: rafaal091 » 13 gru 2016, 11:13

Do dentysty powinno się chodzić profilaktycznie co najmniej raz do roku - nie warto ryzykować, niewielki ubytek jest o wiele łatwiej wyleczyć, niż większą dziurę. W Katowicach zerknijcie do gabinetu dr Borczyka http://www.borczyk.pl - mają tam wielu miłych, doświadczonych specjalistów, a sam gabinet jest dość nowoczesny.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość