Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Forum Prawne: bezpłatne porady prawne, pomoc prawna.
izabelaa93
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 28 paź 2015, 10:46

Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: izabelaa93 » 23 kwie 2016, 10:34

Prowadzić księgowość swojej firmy samemu, czy zlecić to biurowi rachunkowemu? Co jest waszym zdaniem lepszym rozwiązaniem?
ignacyy91
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 07 paź 2015, 12:38

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe

Postautor: ignacyy91 » 23 kwie 2016, 12:08

Prowadzenie księgowości samemu polecam jedynie w przypadku małych firm - w większych firmach lepiej zlecić to profesjonalistom. Do samodzielnego prowadzenia księgowości potrzebne są odpowiednie narzędzia, w tym program do faktur, a jeśli w firmie jest samochód, to także taki program do przebiegu pojazdu https://wfirma.pl/kilometrowka-online - koszty takich narzędzi są znikome, także polecam.
mershuna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2016, 15:14

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe

Postautor: mershuna » 25 kwie 2016, 15:18

Dokładnie. Jeśli masz większą firmę, to lepiej zlecić księgowość na zewnątrz. Mamy wtedy pewność, że wszystko zostanie wykonane tak jak należy. Warto np zwrócić uwagę na ten program kadrowo-płacowy http://www.unit4.com/pl/produkty/hr/teta-hr od Unit4, dzięki któremu mamy zapewnianą profesjonalną obsługę kadrowo-płacową.
kornel78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 23 lut 2016, 12:08

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe

Postautor: kornel78 » 27 kwie 2016, 19:27

Jeśli prowadzisz firmę jednoosobową to możesz jak najbardziej skorzystać z programu online na przykład do wystawiania faktur, po co masz płacić księgowej spore pieniądze jak możesz samemu wystawiać faktury przez internet bez żadnego problemu a w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz śmiało dzwonić i o wszystko zapytać. https://wfirma.pl/program-do-faktur-online to jest sprawdzona platforma przeze mnie z której korzystam już jakiś czas i jestem bardzo zadowolony.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe

Postautor: trylogia » 11 maja 2016, 10:00

Samodzielne prowadzenie księgowości moim zdaniem nie jest zbyt łatwe. Uważam, że lepiej zlecić to specjalistom. Bowiem co wiemy o podatku vat adwords na Maxmag, czy innych - nowych, ważnych zmianach. Z tym trzeba być na bieżąco, by nie popełnić błędów.
Awatar użytkownika
bandrzej85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 07 sty 2016, 12:30

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe

Postautor: bandrzej85 » 11 maja 2016, 14:28

ja samemu za pomocą ifirma.pl, zależy w sumie od tego jak dużą ma się firmę, gdybym mieł dużą to bym tego sam nie ogarniał
Antek80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 23 maja 2016, 20:17

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Antek80 » 23 maja 2016, 20:25

Ja tam wolę, żeby ktoś się tym zajął, bo wiem, ze zrobi to lepiej niż ja. Mojej firmie księgowość robi http://www.compo-system.pl/ i jestem zadowolny ze współpracy z nimi. Zdecydowanie fachowo i konkretnie.
Siena
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2016, 21:28

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe

Postautor: Siena » 23 sie 2016, 21:53

Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Arkadiusz1 » 26 wrz 2016, 20:41

Żeby mieć wiedzę, to trzeba przez kilka lat zajmować się księgowością i zdobyć kilkuletnie doświadczenie. Nie chciałbym powierzyć firmowych finansów komuś, kto nie zna się na tym, co robi. Własnie dlatego uważam, że najlepsze są takie biura ksiegowe jak http://amiro.com.pl/kontakt/ Oni mają przede wszystkim doświadczenie, a dla mnie jest to najważniejsze.
Awatar użytkownika
klaudiaa1996
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2016, 14:51

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: klaudiaa1996 » 30 wrz 2016, 12:57

Super :) Wielkie dzięki :) Przyda mi się z całą pewnością :)
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2
Posty: 891
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: jenny1 » 28 paź 2016, 11:34

Ja uważam, że w przypadku księgowości trzeba stawiać na profesjonalistów i im zostawić prowadzenie dokumentacji firmowej. To wbrew pozorom jest ciężkie zadanie i lepiej się za nie nie zabierać, jeśli nie ma się o tym pojęcia. Trzeba wybierać biuro rachunkowe z doświadczeniem, kwalifikacjami i wiedzą, czym zapewnicie sobie spokój i porządek w firmie.
zorba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 maja 2016, 11:14

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: zorba » 13 lis 2016, 10:49

Prowadząc własną firmę najlepiej sprawy związane z działalnością polecić osobom kompetentnym Proponuję dobre biuro rachunkowe które proponuje kompleksową obsługę rozliczeń w obszarze kadry i płace oraz prowadzi usługi księgowe dla osób fizycznych (podatkowa księga przychodów i rozchodów), spółek (z o.o., akcyjnych, jawnych, komandytowych, cywilnych), fundacji, stowarzyszeń, wspólnot mieszkaniowych oraz innych podmiotów zobowiązanych do prowadzenia pełnej księgowości.
Awatar użytkownika
DorisAxline
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:56

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: DorisAxline » 06 gru 2016, 17:31

Witam
Dobre pytanie
W moim przypadku - zdecydowałem sie na biuro rachunkowe częstochowa i jestem bardzo zadowolony i ich pracy. A koszty ich pracy wcale nie są aż tak wysokie jakby się to moglo wydawać na pierwszy rzut oka. Płace niewiele, ale mam pewność że wszystkie sprawy związane z księgowością prowadzone są dobrze i urząd skarbowy sie o nic do mnie nie przyczepi.
aniaola37
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 10 gru 2016, 14:53

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: aniaola37 » 21 gru 2016, 08:47

Moim zdaniem lepszą opcją jest biuro rachunkowe - można lepiej skupić się na firmie, a księgowość prowadzi za Ciebie ktoś inny. Ja mam swoje sprawdzone biuro rachunkowe płock i zawsze mogę na nich liczyć :)
MoniaBest
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 21 gru 2016, 13:46

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: MoniaBest » 22 gru 2016, 12:09

Też uważam, że najlepiej skorzystać z jakiegoś biura rachunkowego. Tak to widzę- outsourcing jest najlepszy.

Wróć do „Forum Prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość