Samochód hybrydowy - opinie

forum motoryzacyjne
barbab
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 24 paź 2017, 22:53

Samochód hybrydowy - opinie

Postautor: barbab » 10 cze 2020, 08:37

Co sądzicie na temat samochodów hybrydowych? Warto czy niekoniecznie? Może ktoś z was jest właścicielem takiego samochodu i może nieco szerzej wypowiedzieć się na ten temat?
powerba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: 02 gru 2017, 16:55

Re: Samochód hybrydowy - opinie

Postautor: powerba » 10 cze 2020, 08:39

Każdy samochód ma swoje wady jak i zalety. Na pewno samochody hybrydowe mają ten plus, że mają możliwość jazdy w trybie elektrycznym bez użycia silnika spalinowego. Natomiast ogromną wadą są spore wymiary i masa napędu. Warto poczytać na ten temat, jeszcze przed zakupem.
barbab
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 24 paź 2017, 22:53

Re: Samochód hybrydowy - opinie

Postautor: barbab » 10 cze 2020, 08:40

Ok, rozumiem. A jesteś w stanie polecić mi jakiś rzetelny artykuł na ten temat?
powerba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: 02 gru 2017, 16:55

Re: Samochód hybrydowy - opinie

Postautor: powerba » 10 cze 2020, 08:41

Prawdę mówiąc to w sieci znajdziesz całe mnóstwo artykułów na temat samochodów hybrydowych. Wydaje mi się, że lepiej informacji szukać na forach branżowych, stricte motoryzacyjnych. Na przykład tutaj: https://pl.letsrepairsmart.com/topic/41-hybryda/ był poruszony temat hybrydy. Dyskusja bardzo ciekawa, między właścicielem takiego samochodu - także warto zajrzeć i poczytać.
barbab
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 24 paź 2017, 22:53

Re: Samochód hybrydowy - opinie

Postautor: barbab » 10 cze 2020, 10:49

Dzięki! Właśnie takich informacji szukałam :) Po dłuższym namyślę jednak odpuszczę sobie samochód hybrydowy i zdecyduję się na coś, co jest tańsze w utrzymaniu. A potem zobaczymy, może kolejny samochód kupię w hybrydzie.
powerba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: 02 gru 2017, 16:55

Re: Samochód hybrydowy - opinie

Postautor: powerba » 10 cze 2020, 11:11

Cieszę się, że mogłam Ci chociaż troszkę pomóc :) Mam nadzieję, że tak czy siak - będziesz zadowolona z wyboru samochodu i będzie ci służył jak najdłużej.
gardenia
Level 1
Level 1
Posty: 326
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:09

Re: Samochód hybrydowy - opinie

Postautor: gardenia » 12 cze 2020, 17:29

Mamy z mężem Peugeot 3008 Hibrid. Nie jest to taka pełna hybryda z wtyczką do prądu, ale jeździ również na silniku elektrycznym, o ile mi wiadomo ;) a nie bardzo się tym interesowałam. Mąż powiada, że żadnym autem tak dobrze mu się nie jeździło. Po prostu same ochy i achy. Do tego stopnia zakochał się w tym samochodzie, że chce teraz położyć powłokę ceramiczną. Wyszukałam sobie dziś artykuł https://premiummoto.pl/powloka-ceramiczna-porady-eksperta/ , bo jak dotąd to nie wiedziałam dokładnie co to jest. Koniecznie poczytajcie.
Unika
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Re: Samochód hybrydowy - opinie

Postautor: Unika » 21 cze 2020, 11:54

Ja tam jestem chętna na taką oszczędną i wydajną technologię mild hybrid, jaką oferuje właśnie salon Germaz Suzuki we Wrocławiu. Zaletami takich modeli hybrydowych jest to, że gwarantują dynamiczną i oszczędną jazdę bez konieczności ładowania z gniazdka. Akurat dealer ma ciekawe modele do dyspozycji, z których mnie najbardziej zainteresował SX4 S-cross hybrid. Przy zakupie można zyskać nawet do 9000 zł.
Awatar użytkownika
Kario
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 13 lut 2017, 09:26

Re: Samochód hybrydowy - opinie

Postautor: Kario » 22 cze 2020, 07:46

Samochody hybrydowe to stosunkowo coś nowego na rynku motoryzacyjnym, jednak mimo krótkiego stażu na rynku świetnie się odnalazły. To oczywiście spora oszczędność dla kogoś kto dużo jeździ, jednak takie auta są zdecydowanie za drogie. Osobiście wolałbym założyć instalację gazową do samochodu, która jest tańsza a równie oszczędna a sprawdza się nawet w nowych samochodach https://www.katalizatory-warszawa.pl/in ... e-silniki/
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Samochód hybrydowy - opinie

Postautor: ewelina8393 » 22 wrz 2020, 23:53

Samochody hybrydowe na pewno są dobre, ale wszystko zależy też od tego jaki ostatecznie wybierzesz. Na stronie: https://nawrot.hyundai.pl/Samochod/Ekol ... na_hybrid/ delaer marki samochodowej hyundai przygotował fajną ofertę. Warto zdecydować się na nią, bo marka hyundai słynie ze swojej niezawodności i dobrej jakości.
mateusz666
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2020, 15:04

Re: Samochód hybrydowy - opinie

Postautor: mateusz666 » 28 wrz 2020, 15:07

moim zdaniem warto, świetne rozwiązanie :)
________________
miernik lakieru
exii90
Level 1
Level 1
Posty: 201
Rejestracja: 10 kwie 2019, 08:00

Re: Samochód hybrydowy - opinie

Postautor: exii90 » 11 gru 2020, 23:21

A słyszeliście o czymś takim, jak Stacje ładowania samochodów elektrycznych? Jest to obowiązkowe, aby wygodnie korzystać z takich samochodów, a takie stacje dostępne są w różnych miejscach. Na stronie https://moto-hobby.pl/10-stacje-ladowan ... ktrycznych znajdziecie sobie szczegółowe informacje, produkty i zerkniecie na ceny.

Wróć do „Motoryzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość