Życiowe priorytety

Filozofia Forum: dyskusje, Wasze opinie.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Życiowe priorytety

Postautor: abrakadabra » 18 paź 2012, 10:13

Co się dla nas liczy najbardziej w życiu? Co stanowi główny priorytet? miłość, rodzina, zdrowie, wiara, pieniądze? Czy naprawdę żyjesz zgodnie z deklarowanym systemem wartości? Dzieci, praca, hobby? Co tak naprawdę daje nam szczęście?
drzemka17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2013, 17:58
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: drzemka17 » 12 sty 2013, 18:15

Każdy kieruje się czymś innym w życiu.
Miłość? - Dla nie wielu osób to jeajważniejsze.
Rodzina? - Matka. Dla niej jest ona najważniejsza. Zawsze.
Zdrowie? - Skoro tyle osób pali, pije to nie sądzę, żeby kierowało się zdrowiem.
Wiara? - Zanika.
Pieniądze?- Główna motywacja. I to jest smutne....
Dzieci?- Dla matki to najważniejsze istoty.
praca?- Nie tylko pracą powinien żyć człowiek! Ale większość gania za tym do utraty tchu...
Hobby? - Tak powinno być i dużo osób tak robi, ale trzeba odnaleźć pasje, co jest trudne..
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 23 kwie 2013, 11:42

dla mnie najbardziej w życiu liczą się ludzie, którzy mnie otaczają, potem zdrowie i pieniądze, hobby tez jest ważne, ale jeśli pracuję to nie mam na to zbyt wiele czasu, uważam też, że warto pomagać innym, dlatego często dołączam do takich akcji jak w$p1erajmy hosp1cja bo nie trudno się nie zgodzić, że dobro powraca
firespark
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2013, 18:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: firespark » 15 cze 2013, 08:56

Awatar użytkownika
Raider
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2016, 15:51

Re: Życiowe priorytety

Postautor: Raider » 30 wrz 2016, 13:34

Nieźle :) Przyda mi się :) Dzięki wielkie :)
Quark
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 16 paź 2020, 10:38

Re: Życiowe priorytety

Postautor: Quark » 22 maja 2021, 19:20

Najważniejszą rzeczą w życiu jest umiejętność bycia szczęśliwym , święty spokój - gdy nic nam nie przeszkadza , a potem jest już z górki !
Dla mnie osobiście celem życia jest osiągnięcie oświecenia , transcendencji stanu bezcielesnej egzystencji i mądrości ostatecznej.
Ludzie żyją w taki sposób na jaki pozwala im stan rozwoju świadomości jaką dysponują .. a życie trwa by ją w sobie "rozwijać" - poszerzać o kolejne poziomy aż do samego szczytu. Można przeżyć swoje życie rodząc się , dorastając , pracując , rozmnażając i trwając a potem umrzeć i co z tego ?
Żyjąc w ten sposób ani my nic nie zyskujemy ani świat nie staje się lepszy . Priorytetem życia jest rozwój ale nie fizyczny , materialny itd. ale rozwój świadomości czyli stopnia rozumienia siebie i świata. Jak powiedział mędrzec : gromadźcie skarby tam gdzie mól nie niszczy i złodziej nie ma wstępu !

Wróć do „Filozofia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości