Jak samodzielnie wykonać altankę?

Informacje o roślinach, kwiatach, drzewkach owocowych, pomysły na aranżacje ogrodów, balkonów, tarasów, ogrodnictwo, działka, ogrody zimowe, projekty ogrodów, balkonów, tarasów.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Jak samodzielnie wykonać altankę?

Postautor: abrakadabra » 28 mar 2013, 16:38

Jak samodzielnie wykonać altankę?

Działka to wspaniała alternatywa na wiosenne i letnie spotkania z przyjaciółmi oraz wieczorne i popołudniowe grillowanie. Szczególnie przydaje się tym osobom, które nie posiadają własnego ogródka. Niestety co raz więcej młodych ludzi skazanych jest na zakup mieszkania w bloku niż wybudowanie domku jednorodzinnego. Problem leży oczywiście w funduszach dostępnych na ich kontach bankowych.

Obrazek

Aby jednak nie popadać w rozterki wystarczy zakupić niewielki kawałek ziemi w postaci działki i urządzić go w taki sposób by poczuć choć odrobinę natury. Działki nie są ani drogie ani trudno dostępne wystarczy dobrze rozejrzeć się w swojej okolicy a z pewnością znajdziemy odpowiednią właśnie dla siebie i swojej rodziny.

Aranżacja takiej działki powinna zakładać miejsce przeznaczone na relaks oraz funkcjonalne pomieszczenie gdzie schowamy sprzęt ogrodowy oraz meble ogrodowe. W tej kwestii najlepiej sprawdza się zabudowana altanka.

Można ja wykonać z drewna lub innych materiałów. Ważne żeby nie była trudna w konstrukcji i mieściła wszystko to co chcemy w niech przechowywać.

Altanka ponad to będzie bardzo dobrym schronieniem dla naszych gości podczas deszczu oraz dla najmłodszych szczególnie w bardzo upalne dni.

Kiedy na naszej działce powstanie już przepiękna altanka koniecznie powinniśmy rozpocząć pracę nad upiększaniem naszego terenu. Najlepiej w tej kwestii sprawdza się trawnik oraz klomby kwiatów i drobne krzewy lub drzewka owocowe.

Im więcej roślinności tym lepiej, w końcu to ona powoduje że czujemy się zrelaksowani i odprężeni.

Dla amatorów ogrodnictwa warto także wyznaczyć mały kawałek ziemi na posadzenie ogródka warzywnego. Nic bowiem nie smakuje lepiej jak warzywa ze swojego ogródka. Tym bardziej jeśli zostały one wypielęgnowane naszymi rękami.

www.webshock.com

autor: Natalia123
paluch686
Level 1
Level 1
Posty: 296
Rejestracja: 18 sty 2016, 17:24

Re: Jak samodzielnie wykonać altankę?

Postautor: paluch686 » 25 sty 2016, 19:09

Ja też miałem takie plany żeby samemu postawić sobie altankę :) Ostatecznie skorzystałem z oferty ogrodolandia.pl :-)
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Jak samodzielnie wykonać altankę?

Postautor: trylogia » 26 sty 2016, 14:46

I wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie. Samodzielnie długo ją można robić.
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Jak samodzielnie wykonać altankę?

Postautor: miracle » 03 lut 2016, 13:14

Lepiej to zlecić. Zresztą poczytajcie o tym: http://faar.pl/zbudowac-samemu-drewnian ... fachowcom/ . Przed podjęciem decyzji trzeba się dobrze zastanowić.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Jak samodzielnie wykonać altankę?

Postautor: Manuela » 10 mar 2017, 09:37

Z pewnością przydatne będą takie fachowe porady, które można znaleźć w sieci
kaszka6
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 19 paź 2016, 15:01

Re: Jak samodzielnie wykonać altankę?

Postautor: kaszka6 » 28 lis 2017, 14:16

Ja również chyba zleciłabym tego rodzaju zadanie fachowej firmie. Co więcej, dowiedziałabym się u jakiegoś fachowego geodety o zasady i przepisy w usytuowaniu takiej altanki. Nie wiem, czy altanki podlegają jakimś ścisłym przepisom prawa budowlanego, ale lepiej dmuchać na zimne, niż wpędzić się potem w kłopoty.
Maxym1991
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 kwie 2017, 14:07

Re: Jak samodzielnie wykonać altankę?

Postautor: Maxym1991 » 28 lis 2017, 14:45

Pozwolenia na budowę altanki to chyba raczej nie trzeba, ale faktem jest, że dobrze jest konsultować z geodetą sprawy budowlane. A piszę to niejako z doświadczenia - znajomy mojej znajomej dzięki konsultacji z tym geodetą z Wadowic uniknął postawienia wiaty na nie swoim gruncie ;)
Awatar użytkownika
kordiancc
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 01 sie 2018, 15:18

Re: Jak samodzielnie wykonać altankę?

Postautor: kordiancc » 03 sie 2018, 12:34

Do samodzielnej budowy altany potrzeba fachowca. Samemu lepiej tego nie robić, chyba że ma się odpowiednie doświadczenie. Ja skorzystałem z ich oferty - http://exilis.olsztyn.pl/zakup-oriental ... -z-drewna/ i teraz mam ładną drewnianą altankę na działce. :)
eryk78
Level 1
Level 1
Posty: 288
Rejestracja: 28 maja 2019, 11:09

Re: Jak samodzielnie wykonać altankę?

Postautor: eryk78 » 05 cze 2019, 13:14

Na chłodne wieczory w naszej altance w ogrodzie mamy zamontowaną folie okienne od https://www.pcv-tech.com która chroni od chłodu a także zabezpiecza przed owadami, które pojawiają się coraz liczniej a dzięki foli nie wpadają do pomieszczenia.
niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: Jak samodzielnie wykonać altankę?

Postautor: niebieskiorzel » 29 lip 2019, 19:46

Wykonanie altanki to według mnie dość spory wyczyn, który zajmuje na pewno bardzo wiele czasu. Wiele osób po prostu nie może sobie pozwolić na taki ruch i ja należę do takiej grupy osób, dlatego podczas urządzania mojego ogrodu działkowego zdecydowałem się na zakup domku ogrodowego z oferty na stronie https://www.domki-sodas.pl/15-domki-ogrodowe . Z perspektywy czasu była to według mnie jedna z lepszych decyzji, bo obecnie w letnie miesiące spędzam nawet kilka dni na działce w pobliżu natury i przede wszystkim ciszy. Jest to dla mnie idealny odpoczynek od hałasu i korków miejskich. Dodatkowo podczas organizowania małych imprez ze znajomymi nie muszę się już martwić o wiele rzeczy. Szczerze polecam takie rozwiązanie, bo może będzie ono trochę droższe, aczkolwiek zaoszczędzicie naprawdę sporo czasu, który często w dzisiejszych czasach jest na wagę złota :D W tym okresie co będziecie budować altankę można już spokojnie odpoczywać w zakupionym domku ;)
Awatar użytkownika
Kubalek3
Level 1
Level 1
Posty: 306
Rejestracja: 10 lis 2016, 14:29

Re: Jak samodzielnie wykonać altankę?

Postautor: Kubalek3 » 30 lip 2019, 17:06

Co fakt to fakt, ale jak się zrobi w końcu tą altanę to naprawdę fajnie się człowiek czuje. Mo po całym dniu w biurze taka praca fizyczna jest wręcz na rękę. Czuję potem, że żyję.
Greysowa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 29 kwie 2018, 08:35

Re: Jak samodzielnie wykonać altankę?

Postautor: Greysowa » 05 sie 2019, 20:55

Można zamówić drewno na wymiar w tartaku i samodzielnie sobie zrobić altankę. Tak samo w sumie popularne są meble z palet, które można sobie samodzielnie zrobić. Mi jednak te nie za bardzo się podobają. Na moim tarasie znajdą się na pewno bardziej nowoczesne meble ogrodowe, tak żeby te pasowały do całego domu, tarasu i ogrodu. Kilka fajnych propozycji znalazłam już na stronie https://doramdesign.pl/meble-ogrodowe/m ... owoczesne/ Jeśli będziecie szukać mebli do ogrodu to zerknijcie sobie na ich ofertę.
wawr0
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 03 sty 2019, 15:39

Re: Jak samodzielnie wykonać altankę?

Postautor: wawr0 » 19 sie 2019, 10:47

Spodziewam się, że w internecie znajdziesz jakiś filmik z instrukcją jak wykonać altankę.
wschodnia5
Level 2
Level 2
Posty: 602
Rejestracja: 19 paź 2017, 12:32

Re: Jak samodzielnie wykonać altankę?

Postautor: wschodnia5 » 20 sie 2019, 18:48

Altanka to fajne miejsce i w ogóle w ogrodzie miło jest spędzić czas, jak jest ciepło. Trzeba ładnie sobie urządzić ogród. Meble popularne są bardzo różne, ale też te meble do ogrodu https://www.ogrodowysalon.pl pasują do różnych aranżacji i przede wszystkim są solidnie wykonane.
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak samodzielnie wykonać altankę?

Postautor: bella3 » 03 mar 2020, 23:30

Altanka samodzielnie? to nie jest wcale takie łatwe zadanie. Potrzeba nie tylko wiedzy i dobrego drzewa, także urządzeń i maszyn profesjonalnych. Jeśli je zakupimy czy wynajmiemy, doliczymy swoją pracę, wszystkie materiały to szczerze wcale drożej nie wyjdzie zakup gotowej altanki. A zobaczcie na drewnolandia.pl jak takie altanki idealnie wyglądają. Mało kto bez doświadczenia zbliży się chociaż z wykonaniem tej swojej własnej i samodzielnej.

Wróć do „OGRÓD, BALKON, TARAS, LOGGIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość