Remont - jak się za niego zabrać?

Skarbiec informacji i porad odnośnie obrotu nieruchomościami, architektura, nieruchomości komercyjne, architektura wnętrz, wystrój oraz inspirujące pomysły aranżacji ogrodów, balkonów, tarasów, ciekawe informacje z branży budowlanej, projekty domów.
orzech
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 13 sie 2019, 19:48

Re: Remont - jak się za niego zabrać?

Postautor: orzech » 17 gru 2019, 19:48

Remont należy rozpocząć od wymiany okien. To przez nie ucieka dużo ciepła. Myślę, że warto zapoznać się z ofertą: http://noweokna.pl/profil-okienny/duoline-sosna-88. Na ich stronie można przeczytać, że sposób montażu należy dostosować do rodzaju okien oraz do konstrukcji muru i materiałów, z jakich jest on wykonany. Najważniejsze jest poprawne usytuowanie okna w grubości ściany, aby zapewnić jak najmniejsze straty ciepła przez strefę wokół okien.Wykonanie prawidłowego montażu rozpoczyna się już na etapie dokonywania pomiarów z natury, ponieważ ta czynność ma również wpłym na późniejsze, szczelne umocowanie okien. Widać, że mają duże doświadczenie. Moim zdaniem warto skorzystać z ich usług.
anika40
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26 sty 2018, 09:04

Re: Remont - jak się za niego zabrać?

Postautor: anika40 » 20 gru 2019, 11:42

My przy generalnym remoncie domu zabraliśmy się na początek za wymianę okien, głównym problemem było to, że stare okna PCV nie były już szczelne, przez co w okresie zimowym uciekało z domu sporo ciepła. Długo zastanawialiśmy się nad wyborem okien, przede wszystkich takich które będą trwałe i na lata - zdecydowaliśmy się wybrać okiennice drewniane oraz okna drewniane. Jesteśmy pewni, że był to dobry wybór. Dużo osób korzysta teraz z rozwiązań stolarki okiennej oraz drzwiowej.
Justyna Bara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 12 wrz 2019, 14:29

Re: Remont - jak się za niego zabrać?

Postautor: Justyna Bara » 23 gru 2019, 10:47

Pamiętajcie o wymianie akcesoriów elektroinstalacyjnych, których szeroką ofertę oferuje firma Ospel.
willms.emie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2019, 12:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Remont - jak się za niego zabrać?

Postautor: willms.emie » 30 gru 2019, 13:02

Najlepiej będzie zatrudnić ekipę remontową, która uwinie się z tym sprawniej i w szybszym czasie.
Awatar użytkownika
oharber
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2020, 22:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont - jak się za niego zabrać?

Postautor: oharber » 07 sty 2020, 22:23

Mnie akurat nie trzeba było dużo czasu. Zdecydowałam się na nowe panele i już!
hirthe.edwardo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2020, 15:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Remont - jak się za niego zabrać?

Postautor: hirthe.edwardo » 15 sty 2020, 15:39

Można rozważyć wybór farby do ścian firmy Baumit https://materialybudowlane.cieszyn.pl/m ... -i-tynkow/. Składy budowlane, które prowadzą profesjonalną mieszalnię farb i tynków są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla klientów, bo mogą oni dobrać najbardziej odpowiadający im kolor, którym chcieliby wykończyć swoje wnętrza.
elda.frami
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2020, 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Remont - jak się za niego zabrać?

Postautor: elda.frami » 25 sty 2020, 12:19

Trzeba zrobić wstępny plan, który umożliwi dobrą organizację podczas kupowania materiałów budowlanych.
wschodnia5
Level 2
Level 2
Posty: 602
Rejestracja: 19 paź 2017, 12:32

Re: Remont - jak się za niego zabrać?

Postautor: wschodnia5 » 30 sty 2020, 22:56

Na pewno powoli uda się samodzielnie skończyć remont w swoim domu. Warto zwrócić uwagę też na detale takie jak włączniki i przełączniki. Muszą one być dobrane kolorystycznie, by wszystko do siebie pasowało. Tutaj https://www.ospel.pl/ jest ich mnóstwo i uda się takie wybrać.
Dino90
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2020, 22:33

Re: Remont - jak się za niego zabrać?

Postautor: Dino90 » 10 lut 2020, 02:57

Z odwagą w sercu i sprytem w umyśle :D A tak serio, to teraz jest tyle fajnych rozwiązań, które mogą nam ułatwić życie, że aż głupio nie korzystać. Ja ostatnio odkryłem takie sprytne maskownice do kabli http://www.toplistwy.pl/category/maskownice-do-kabli i dzięki nim mam spokój z walającymi się wszędzie kablami.
nitokita
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 24 maja 2018, 10:48

Re: Remont - jak się za niego zabrać?

Postautor: nitokita » 10 lut 2020, 13:33

Na pewno jedną z najważniejszych rzeczy będzie odpowiednie planowanie potrzebnych narzędzi. Jak budowałem swój dom to wiele narzędzi zamawiałem ze sklepu ARAD we Wrocławiu. Mają ogromny asortyment narzędzi budowlanych, więc na pewno znajdziesz tam wszystko czego możesz potrzebować
Awatar użytkownika
triston.roberts
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 17 lut 2020, 01:24
Lokalizacja: Brześć Kujawski

Re: Remont - jak się za niego zabrać?

Postautor: triston.roberts » 17 lut 2020, 01:40

Przy remoncie jest naprawdę mnóstwo pracy. Ja ostatnio robiłem elewację i ciągnęło się to dłuższy czas. W dużej mierze zawiniła pogoda. Jeżeli ktoś szuka dobrej farby elewacyjnej to małopolskie ma kilka sklepów gdzie się można zaopatrzyć - https://www.kleib.pl/kleib-procolor/ Najważniejsze jest, by zacząć, a potem to już jest z górki. Szkoda że z tymi remontami jest tak, że zawsze wychodzi drożej.
Kloss
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2020, 15:27

Re: Remont - jak się za niego zabrać?

Postautor: Kloss » 18 lut 2020, 01:16

Ja tam wolę robić metodą gospodarczą, wiele się nauczyłem przez lata poprawiania po fachowcach i po prostu tak mi się bardziej opłaca. Jedyne w co inwestuje, to materiały i ewentualnie sprzęt, ostatnio np. kupiłem sobie lepsze ciuchy robocze ze strony https://www.robartbhp.pl/ i bardzo polecam taki model działania
Awatar użytkownika
Kario
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 13 lut 2017, 09:26

Re: Remont - jak się za niego zabrać?

Postautor: Kario » 18 lut 2020, 14:45

Wydaje mi się że w przygotowaniach do remontu najważniejszy jest odpowiedni plan i przygotowanie narzędzi. Każde narzędzie pomiarowe jak poziomica powinny zostać poddane wzorcowaniu przyrządów pomiarowych, które sprawdza czy odczyty są dobre.
malwinkapl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2020, 11:17

Re: Remont - jak się za niego zabrać?

Postautor: malwinkapl » 20 lut 2020, 11:19

też robię remont i już na całe szczęście jestem daleko bo szukam dzwonek do drzwi :D
polina7
Level 1
Level 1
Posty: 471
Rejestracja: 17 mar 2018, 23:24

Re: Remont - jak się za niego zabrać?

Postautor: polina7 » 29 lut 2020, 12:12

A tutaj http://fitout.warszawa.pl już zaglądaliście? Jeśli nie, to myślę, że warto, bo oni specjalizują się w remontach biur. Mają bardzo profesjonalne podejście do tematu. Potrafią doradzić, zaproponować najlepsze rozwiązanie i przede wszystkim stawiają na jakość. Ważne jest bowiem to, aby takie remont przebiegł szybko i sprawnie. Właśnie dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na fit out biura.

Wróć do „NIERUCHOMOŚCI I BUDOWNICTWO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość