Parkiet z drewna krajowego czy egzotycznego na podłogę?

Aranżacja wnętrz, wystrój wnętrz, ciekawe pomysły na aranżacje, dekoracje, inspiracje, galeria jak urządzić wnętrza, porady, farby, kolorystyka kuchni, pomysły na aranżację łazienki.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Parkiet z drewna krajowego czy egzotycznego na podłogę?

Postautor: abrakadabra » 05 lut 2013, 11:11

Parkiet z drewna krajowego czy egzotycznego na podłogę?

Projektując wnętrza często stajemy przed wyborem jaki materiał zastosować na podłodze. Istnieje wiele praktycznych i mniej funkcjonalnych rozwiązań tego typu powierzchni. Jednym z nich jest parkiet drewniany z krajowych bądź egzotycznych gatunków drzew.

Decyzja nad wyborem rodzaju drewna nie dotyczy tylko estetyki samej podłogi, głównym argumentem jest jej trwałości. Powinniśmy zwrócić uwagę na charakter pomieszczenia w którym będzie układana nasza przyszła posadzka , a przy tym starać się przewidzieć intensywność na jaką będzie narażona. Pomieszczenia o większym natężeniu ruchu takie jak pokoje dzienne, korytarze, zaleca się projektować podłogi z gatunków drzew egzotycznych merbau, badi, palisander. lub krajowych – jesion, dąb.

Dzięki swojej twardości z pewnością będą nam służyły przez długie lata. Podobnie jest w pomieszczeniach mokrych jak łazienki. W tych przestrzeniach zaleca się stosowanie głównie drewna egzotycznego z uwagi na duże nasycenie naturalnymi olejami. Są one doskonałym impregnatem , a w połączeniu z olejem zewnętrznym stajemy się posiadaczami idealnie zabezpieczonej podłogi drewnianej w łazience. Jeżeli chcemy mieć drewno w sypialni lub w pokojach dziecięcych, można użyć gatunków tańszych :brzoza, olcha, klon.

Z pewnością spełnia one swoja rolę, a przy okazji nie nadwyrężą naszego domowego budżetu. Jeżeli już zdecydowaliśmy się na zastosowanie konkretnego materiału, następnym krokiem będzie wybór chemii do zabezpieczenia naszego drewna.

Obrazek

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/parkiet-z-drewna-krajowego-czy-egzotycznego-na-podloge/">Parkiet z drewna krajowego czy egzotycznego na podłogę?</a> - zlyadres
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 05 lut 2013, 12:17

takie drewno egzotycznie jest niestety bardzo drogie i nie wiem czy opłaca się w ogóle inwestowanie w coś takiego, chyba że ktoś ma nadmiar gotówki i nie wie co z tym zrobić to wtedy co za różnica :P ja chyba jednak zostałabym przy krajowym
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 18 lut 2013, 11:22

Ja też myślę, że takie parkiety zarezerwowane są jedynie dla bogaczy. Sama póki co zainwestowałam w panele, więc nie mi się w takich tematach wypowiadać ;)
blasfargrup
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 27 paź 2016, 21:11

Re: Parkiet z drewna krajowego czy egzotycznego na podłogę?

Postautor: blasfargrup » 29 gru 2016, 11:53

Przepiękny parkiet, ale musisz uważać żeby go nie zniszczyć! Polecam wyposażyć się w maty albo wycieraczki (nawet systemowe) http://www.techem-wycieraczki.com.pl/pl/, które pomogą Ci uniknąć zniszczeń!
Radkalor
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 08 kwie 2016, 20:07

Re: Parkiet z drewna krajowego czy egzotycznego na podłogę?

Postautor: Radkalor » 26 sty 2017, 13:49

Pamiętaj, że o drewno trzeba dbać, bo tylko chwilę nacieszysz się tym pięknem. Najlepiej od razu dobrze zabezpiecz, to będziesz się cieszyć lata. Mnóstwo środków do ochrony drewna mają w http://www.altax.pl/ Tylko nie wiem na co się zdecydujesz, to nie wiem co Ci doradzić.
Awatar użytkownika
Direll3
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2017, 12:40

Re: Parkiet z drewna krajowego czy egzotycznego na podłogę?

Postautor: Direll3 » 17 lut 2017, 22:23

Moim zdaniem parkiety są mistrzowskie, ale warto zafundować im cyklinowanie :) Np. coś ciekawe cyklinowanie parkietu Kraków jest tutaj :)
rybka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:12

Re: Parkiet z drewna krajowego czy egzotycznego na podłogę?

Postautor: rybka » 23 lut 2017, 20:37

Podłogi drewniane są bardzo klimatyczne i ciepłe. Wcale nie trzeba na nie wydawać fortuny. Wystarczy dobrze poszukać. Ja tak właśnie zrobiłam i znalazłam producenta wyrobów z drewna Drew-Lux, który oprócz desek podłogowych ma spory wybór listw przypodłogowych. Oferowany materiał jest wysokiej klasy, w atrakcyjnej cenie. Zamówienia można realizować przez internet, a dostawa realizowana bardzo szybko.
zilion
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 27 paź 2016, 13:39

Re: Parkiet z drewna krajowego czy egzotycznego na podłogę?

Postautor: zilion » 30 sie 2017, 14:06

Raczej chodzi o to, w jaki sposób podłoga jest „hartowana” i potem pielęgnowana. Wiadomo że inaczej się woskowane traktuje, a inaczej olejowane. Tutaj właśnie są takie różne http://kunszt.wroclaw.pl oni mają tego trochę i też pomagają, doradzają jak to zrobić, żeby podłogi nie zajechać.
Marek87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 16 gru 2016, 15:21

Re: Parkiet z drewna krajowego czy egzotycznego na podłogę?

Postautor: Marek87 » 26 wrz 2017, 15:15

Myślę, że o takie rzezy najlepiej zapytać w tej firmie wykańczającej wnętrza. To specjaliści jeśli chodzi o parkiety.
Michauuu337
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2017, 08:06

Re: Parkiet z drewna krajowego czy egzotycznego na podłogę?

Postautor: Michauuu337 » 16 paź 2017, 08:29

Parkiet bardzo fajna sprawa, porządnie położony i dobrze dopasowany model do mieszkania może zmienić oblicze wnętrza twojego domu także jak najbardziej jestem za. Cóż z mojej strony mogę dodać, że jeżeli decydujecie się na parkiet to warto dowiedzieć się o nim kilku rzeczy ponieważ później może okazać się to dla was zaskoczeniem i zniechęcić do niego.
kamnow684
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 04 kwie 2018, 13:59

Re: Parkiet z drewna krajowego czy egzotycznego na podłogę?

Postautor: kamnow684 » 24 kwie 2018, 15:35

Ja bym się zdecydowała na krajowe. Tańsze, łatwiej dostępne, a po czasie mozna takiej podłodze zafundować cyklinowanie i będzie piękna :) Zobacz tutaj więcej na ten temat: http://piwocka.pl/jak-odnowic-stara-podloge/
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Parkiet z drewna krajowego czy egzotycznego na podłogę?

Postautor: jjusti18 » 08 sie 2018, 11:44

No więc właśnie wszystko zależy od twojego budżetu i od tego na czym Ci bardziej zależy. Ja mam u siebie parkiet z tradycyjnego drewna, krajowego i jestem zadowolona. Teraz jedynie planuje się zgłosić do firmy http://www.cyklinujemyparkiety.pl żeby zajęła się jego renowacją. Z tego co wiem to oni również układają podłogę drewnianą także w razie czego możesz się zgłosić do nich, bo mają atrakcyjne ceny swoich usług i działają w pełni profesjonalnie. Super, że działają też w okolicach Świętochłowic to nie będą mieć do mnie daleko.
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: Parkiet z drewna krajowego czy egzotycznego na podłogę?

Postautor: Pestka » 16 sie 2018, 16:53

hmm moim zdaniem wszystko zależy od tego kto co lubi i jakie może przeznaczyć fundusze na podłogę. Ja zdecydowałam się na podłogi trójwarstwowe w całym domu. Podłogi takie oferuje firma Baltic Wood. Wykonane są z trzech warstw - warstwy drewna szlachetnego, warstwy środkowej oraz spodniej. Najbardziej zewnętrzna warstwa zabezpieczona jest lakierem (malowana jest siedmiokrotnie) lun jest dwukrotnie olejowana. Podłoga taka jest bardzo wytrzymała i wyjątkowo elegancka.
huteran
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:54

Re: Parkiet z drewna krajowego czy egzotycznego na podłogę?

Postautor: huteran » 21 paź 2018, 13:43

Ja jak wybierałem drewno na podłogę, to trafiłem na https://profi-parkiet.com.pl/porady/ - jest tu wiele praktycznych porad ;) Jeżeli wahasz się nad tym jaki gatunek drewna wybrać, to koniecznie przeczytaj te porady ;)
nujiczek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 24 maja 2019, 17:05

Re: Parkiet z drewna krajowego czy egzotycznego na podłogę?

Postautor: nujiczek » 27 sie 2019, 15:53

Pamiętajcie, żeby wybrać odpowiedni grunt. Moim zdaniem warto zakupić najlepszy grunt pod klej do parkietu cieszę się, że to zrobiłam przy remoncie.

Wróć do „WNĘTRZE- ARANŻACJA I WYSTRÓJ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość