Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Forum Podróży - forum podróżujących po świecie. Wyraź Twoją opinię, przedstaw zdjęcia - zapraszamy do dyskusji.
nwkagnieszka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 14 sie 2019, 10:01

Re: Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Postautor: nwkagnieszka » 04 wrz 2019, 15:01

Ja osobiście kocham podróżować i jak chcę się dowiedzieć czegoś o wakacjach, podróżowaniu etc. to szukam na tej stronie http://jedziemydookola.pl/. Są tam mega interesujące rzeczy.
Awatar użytkownika
saraa
Level 1
Level 1
Posty: 211
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:35
Lokalizacja: Bytom

Re: Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Postautor: saraa » 16 paź 2019, 09:28

Najpiękniejszymi miastami, które widziałam jest zdecydowanie Paryż i Washington D.C, a także San Francisco <3 Uwielbiam klimat każdego z tych miejsc, i mogłabym zamieszkać w jednym z nich.
Jeśli chodzi o najpiękniejsze miejsca to zdecydowanie na pierwszym miejscu Wielki Kanion <3 A zaraz za nim Karphatos (a przynajmniej to jaka ta wyspa była z 7 lat temu..Razz), Abu Simbel i polskie Bieszczady

Noclegów polecam szukac na portalu airbnb - jest wygodniej oraz taniej niż w hotelu Poza tym jeśli wynajmiecie sobie włąsne mieszkanie macie kuchnię do dyspozycji i możecie samodzielnie zrobić sobie śniadanie czy kolację.
Zerknijcie sobie na ten kupon airbnb - obniży Wam znacznie cenę rezerwacji noclegu.
Iwonamalek2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 02 cze 2018, 16:42

Re: Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Postautor: Iwonamalek2 » 28 paź 2019, 21:09

Kto co woli. Na pewno wykupienie wycieczki przez biuro podróży będzie bardziej wygodne, ale samodzielna organizacja wakacji jest coraz łatwiejsza w realizacji. Internet bardzo pomaga więc jak najbardziej zachęcam do spróbowania;) Porozglądajcie się wśród wyszukiwarek lotów, hoteli. Jeżeli uda się wam załatwić w dobrej cenie lot i hotel to reszta to już będzie bułka z masłem:) Dobrą ofertę ma linia Norwegian jeżeli chodzi oczywiście o loty do Norwegii. Myśleliście o takiej bardzo ciekawej wyciecze wakacyjnej?
PatrycjaKupka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 22 lut 2019, 08:40

Re: Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Postautor: PatrycjaKupka » 17 gru 2019, 10:07

To wszystko zależy gdzie, w jakim okresie itd. Z mojej strony na pewno mogę polecić biuro podróży CoralTravel. Bardzo korzystne ceny wycieczek. ja np jechałam do Turcji z nimi w tym roku do hotelu Otium.
mkkubel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 22 sie 2017, 10:11

Re: Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Postautor: mkkubel » 20 gru 2019, 12:31

Jeśli jadę na wakacje za granicę to wybieram zorganizowane wycieczki, ponieważ tak jest dla mnie dużo łatwiej. Nie mam czasu, aby dokładnie planować wyjazd, rezerwować loty i noclegi, dlatego wybieram wyjazdy z oferty biura podróży. Ostatnio na stronie: https://www.europol.com.pl/kierunek,82,Izrael wyczytałam ciekawe informacje o Izraelu i bardzo bym chciała kiedyś tam pojechać. Pewnie wtedy też będę szukała wyjazdów oferowanych przez biuro podróży, aby mieć pewność, że wycieczka będzie wspaniała i dopięta na przysłowiowy ostatni guzik.
AnnaMo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2020, 10:54

Re: Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Postautor: AnnaMo » 08 sty 2020, 11:02

[quote="PatrycjaKupka"]To wszystko zależy gdzie, w jakim okresie itd.

Zgadzam się, że bardzo ważny jest kierunek, bo często o wiele łatwiej jest z biurem podroży. Wiele razy przekonałam się też, że może byc taniej. Warto też pomyśleć o biurze podroży przy okazji organizacji wyjazdów służbowych: proste rozliczenie, faktury, terminy. Z dobrym biurem (poczytajcie o https://bissole.pl/business-travel/) jest łatwiej i w efekcie większa przyjemność z podrózowania :)
Awatar użytkownika
Marta89
Level 1
Level 1
Posty: 301
Rejestracja: 11 lip 2019, 13:12
Lokalizacja: Katowice

Re: Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Postautor: Marta89 » 16 sty 2020, 00:14

Marzą mi się już wakacje. Co myślicie na temat wynajem kamperów? Kampery kojarzą mi się z nieograniczoną wolnością. Bardzo chciałabym podróżować w ten sposób. Czy możecie polecić firmy, które wynajmują kampery w dobrej cenie?
MagdalenaObreczarek89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2019, 12:16

Re: Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Postautor: MagdalenaObreczarek89 » 19 sty 2020, 13:50

Ja wolę przez biuro bo takie wycieczki są najpewniejsze i ja często korzystam z usług biura www.redotravel.pl bo wycieczki z nimi to 100% udanego urlopu. Polecam zapoznać się z ofertą na najbliższe wycieczki.
LaReina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 21 lut 2019, 10:09

Re: Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Postautor: LaReina » 20 sty 2020, 10:35

To wszystko zależy ;) czasami lepiej lecieć na własną rękę a czasami lecieć z biurem podrózy. Wszystko zalezy jaka jest cena samolotu, bo czasami może sie okazać, ze za sam lot nas kupe kasy wyjdzie. Jeżeli chodzi o biura podróży to ja bardzo polecam biuro CoralTravel ;) Super biuro z bardzo fajnymi ofertami ;)
niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Postautor: niebieskiorzel » 27 sty 2020, 14:18

Ja zazwyczaj wszystko organizuję sam, ale w pewnych kwestiach uważam, że warto zdać się na pomoc biura. Przykładowo przy okazji mojej ostatniej wycieczki do Wietnamu zdecydowałem się na ofertę tej firmy: https://wczasywazji.pl/o-wczasywazji/nasz-zespol.html Dzięki nim zapewniłem sobie określone atrakcje i to pod okiem polskiego przewodnika miałem szansę poznać tamtejszą kulturę.
jakobi
Level 1
Level 1
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2019, 13:02

Re: Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Postautor: jakobi » 22 kwie 2020, 23:12

Zwykle korzystamy z biura, bo tak łatwiej. Super biuro podróży to suwalskie http://biuro-eskapada.pl/ Organizują m.in. fantastyczne wyjazdy na wschód. My byliśmy z nimi w Rydze i w Wilnie i były to świetne wyjazdy, dużo zwiedzania, dobre jedzenie, jest co wspominać :)
Iwonka23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:39

Re: Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Postautor: Iwonka23 » 29 cze 2020, 11:23

Ja od lat korzystam z usług biura Itaka. Nawet w tym roku mają świetną ofertę. Nie sądziłam, że podczas pandemii jeszcze uda mi się pojechać na wakacje. A tu takie zaskoczenie. Za miesiąc będę znowu mogła opalać się na pięknej plaży w Grecji. :)
Marek990
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 24 cze 2020, 12:01

Re: Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Postautor: Marek990 » 29 cze 2020, 12:56

Biuro podróży jest zdecydowanie lepszym wyborem, nie musisz się martwić i niepotrzebnie stresować. Ja zawsze korzystam z usług biura podróży Itaka, każde wakacje wspominam wspaniale. Aktualnie myślałem, że nie uda mi się polecieć na wakacje, ale na szczęście Itaka wznawia swoje usługi :)
Milo33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 08 lip 2020, 09:21

Re: Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biuro?

Postautor: Milo33 » 28 lip 2020, 12:04

To zależy od tego gdzie chcemy lecieć. Europa jest łatwa do podróżowania, więc moim zdaniem można spróbować samemu szukać noclegów i przelotów. Jednak jeżeli szukamy wycieczek w dalsze zakątki świata to tutaj polecałbym świetną firmę - Konsorcjum/Trade & Travel Company. Organizują wycieczki na Bali, do Tajlandii, Meksyku itd.
swietlik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 13 kwie 2018, 15:53

Re: Wakacje za granicą- na własną rękę czy przez biurJo?

Postautor: swietlik » 04 wrz 2020, 09:56

Jeżeli chcesz jechać w jakieś cywilizowane miejsce to lepiej samemu - jest taniej i większa niezależność. JEżeli chodzi o jakieś dzikie i ekstremalne wyprawy górskie, polecam jechać z biurem specjalizującym się w tym.

Wróć do „Forum Podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość