Fakty i mity o antykoncepcji

Forum Antykoncepcji: prezerwatywa, pigułka, plaster, spirala - Twoja metoda antykoncepcji.
Winnin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 28 gru 2017, 21:52

Re: Fakty i mity o antykoncepcji

Postautor: Winnin » 20 lip 2018, 17:36

Nie no, taka metoda antykoncepcji to prawie zadna antykoncepcja. Ciekawe ile takich par po stosowaniu takiej formy 'antykoncepcji' szukaly potem informacji w internecie odnosnie tabletki po ? Bez sensu taki stosunek przerywany - nie dosc, ze nie chroni przed ciaza, to jeszcze nie dochodzi do 'spelnienia'.
Wg mnie najlepsza forma antykoncepcji, w stalym zwiazku, to wkladka i to taka zwykla - a nie hormonalna.
Dolka920
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 26 lip 2018, 12:15

Re: Fakty i mity o antykoncepcji

Postautor: Dolka920 » 24 sie 2018, 20:29

Przepraszam,ale stosunek przerywany to nie jest dla mnie metoda antykoncepcji. Stosuję belarę i czuję się po niej dobrze.Co znaczy dobrze? Może od początku ,gdy używaliśmy z mężem prezerwatyw, to zawsze miałam stres ze pęknie.Potem zaczęło mnie wszystko swędzieć,okazało się że mam alergię na lateks i na nikiel.Więc siła rzeczy nie mogłam stosować ani prezerwatyw ani założyć sobie wkładki,bo to groziło krwotokiem.Nie bardzo wiedziałam co zacząć brać. A że należę do tych kobiet,które łykają całe opakowania tabletek podczas miesiączki i okres trwa 7 dni ,to w końcu poszłam do ginekologa po jakieś tabletki. Przepisał mi właśnie belarę. Która daje mi pewność ze nie zajdę w niechcianą ciążę,ale przede wszystkim moje miesiączki trwają 3 dni ,są krótkie,bezbolesne i nie zjadam już dwóch opakowań tabletek przeciwbólowych.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Fakty i mity o antykoncepcji

Postautor: ewelina8393 » 21 wrz 2018, 15:10

Jeśli chcecie poznać więcej na temat tego, czy antykoncepcja powoduje zanik płodności (bo i takie opinie się pojawiały), to polecam zajrzeć sobie na stronę https://plodnosc.pl/starania/ Tam macie dokładnie wszystko opisane i tam możecie poznać wiele ciekawych informacji, jeśli wchodzi na etap starania się o dziecko. Nie traćcie nadziei - to najważniejsze.
kamai
Level 2
Level 2
Posty: 567
Rejestracja: 05 maja 2016, 10:02

Re: Fakty i mity o antykoncepcji

Postautor: kamai » 25 wrz 2018, 15:31

Nie wierz w te bajki, to jest oczywiście stary powtarzany mit! Poczytaj sobie na ten temat też na tej stronie http://antykoncepcjanamiare.pl/jak-szybko-po-odstawieniu-tabletek-mozna-zajsc-w-ciaze/ żeby się przekonać że antykoncepcja hormonalna w żaden sposób nie obniża płodności a ro bi to po prostu wiek, im później decydujesz się na ciążę tym trudniej w nią zajść
orator
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 10 gru 2017, 22:05

Re: Fakty i mity o antykoncepcji

Postautor: orator » 29 paź 2018, 20:47

Antykoncepcja jest bardziej lub mniej skuteczna w zależności od specjalisty, który nam ją zleca i jakości stosowanego produktu. Pójdę ciut dalej, ciąża nie jest czasami procesem chcianym przez obie strony, lecz to kobieta zostaje z problemem a panowie często pragną uciec od niego jak najdalej. W takim przypadku konieczna jest ingerencja sądu, który zleca badanie DNA potencjalnego tatusia. Znajomy w podobnej sytuacji skorzystał z https://centrumdna.pl/cena-testu-na-ojcostwo/, która niestety pozbawiła go złudzeń. Nie chwalił wprawdzie wyniku, lecz pełny profesjonalizm personelu
lenka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 04 lis 2018, 16:45

Re: Fakty i mity o antykoncepcji

Postautor: lenka » 08 lis 2018, 18:00

Każda dobrze dobrana antykoncepcja nie szkodzi, dlatego zawsze trzeba skonsultować to z ginekologiem .Dobrze dobrana antykoncepcja jest skuteczna prawie 100% http://antykoncepcjanamiare.pl/jak-skut ... ncepcyjne/ Ale wiadomo że każda kobieta jest inna i każda tez potrzebuje innej antykoncepcji.
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Fakty i mity o antykoncepcji

Postautor: pawi » 27 lis 2018, 19:07

Mnie jakiś czas temu bardzo zainteresował blog http://www.mamopedia.pl/goraczke-u-niemowlaka/ dowiedziałam się dzięki niemu, jak przygotować się prawidłowo do dziecka.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Fakty i mity o antykoncepcji

Postautor: Arkadiusz1 » 17 mar 2019, 15:15

To temat bardziej skomplikowany, więc raczej bym nie generalizował. Jeśli chodzi o moje zdanie, to powinniście po prostu skorzystać badania w takich miejscach jak https://gameta.pl/leczenie-nieplodnosci ... -dawczyni/ To najwięcej Wam powie na temat Waszej sytuacji. Wszystko inne będzie tylko domysłami.
Nesi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 29 mar 2019, 20:59

Re: Fakty i mity o antykoncepcji

Postautor: Nesi » 29 mar 2019, 21:18

Zastanawiam się czy ktoś z Was używa krążka dopochwowego? Zastanawiam się, jak się to sprawdza, czytałam ostatnio, że jest krążek Pola Ring - polskiego producenta, ciekawa jestem, bo wydaje się to wygodną opcją.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Fakty i mity o antykoncepcji

Postautor: szyna » 12 kwie 2019, 10:57

Prawda jest taka, że nawet dobra antykoncepcja obciąża wątrobę.
marekk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:00

Re: Fakty i mity o antykoncepcji

Postautor: marekk » 26 kwie 2019, 09:55

Na pewno nie bardziej niż tabletki przeciwbólowe, wiem bo moja dziewczyna miała bardzo bolesne miesiączki i takie tabletki brała garściami a teraz odkąd ginekolog zapisała jej tabletki antykoncepcyjne vines wcale ich nie bierze, mówi nawet że bóle brzucha (pewnie spowodowane dużą ilością środków przeciwbólowych) minęły
Awatar użytkownika
yaska
Level 1
Level 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:34

Re: Fakty i mity o antykoncepcji

Postautor: yaska » 01 lip 2019, 00:54

A co to ma wspólnego z antykoncepcją?
A ginekologa mam od 13 lat tego samego, zna mnie doskonale, wie jak toleruję rózne leki, w tym pigułki i wie jak i co mnie dobrać. Tak więc na vibinie nie mam żadnych skutków ubocznych i świetnie się czuję.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Fakty i mity o antykoncepcji

Postautor: trylogia » 06 sie 2019, 13:06

Niestety wiele osób w ogóle nie wie, jak przebiega cykl miesięczny kobiety.
Nesi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 29 mar 2019, 20:59

Re: Fakty i mity o antykoncepcji

Postautor: Nesi » 29 sie 2019, 19:42

A ja zastanawiam się już od jakiegoś czasu nad zmianą tabletek na krążek Pola Ring, może któraś z Was go używa? Jak się sprawdza, jesteście zadowolone?
lenka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 04 lis 2018, 16:45

Re: Fakty i mity o antykoncepcji

Postautor: lenka » 12 wrz 2019, 07:21

Antykoncepcję zawsze dobiera lekarz i on wie najlepiej jaka będzie dla nas odpowiednia. Ważne aby szczerze porozmawiać z lekarzem o swoich dolegliwościach http://antykoncepcjanamiare.pl/jak-rozm ... koncepcji/ a wtedy on z pewnoscią zrobi odpowiednie badania i będzie wiedziął jaka anty jest dla nas najlepsza.

Wróć do „Antykoncepcja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość