Tradycje ślubne

Forum Ślub i Wesele: zespół na wesele, fotograf, kamerzysta, hotele, sale, torty, placki, jedzenie, zasady. Opinie i dyskusje.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Tradycje ślubne

Postautor: abrakadabra » 10 sty 2013, 16:45

Tradycje ślubne

Nieodzownym fragmentem naszego życia w społeczeństwie jest scalanie się ludzi w pary. Każdy człowiek wypatruje na świecie własnej tak zwanej drugiej połówki. Inaczej osoby, która będzie miała pokrewne zamiłowania, potrzeby, cele, będzie rozumiała nasze potrzeby oraz będzie pragnęła stworzyć wspólny dom.

Ludzie spotykają się, zakochają się w sobie, a z prawidła kolejnością tego jest wspólne gniazdko, ślub i rodzina. Jedną z obyczajów, od lat scementowaną ze ślubem jest wesele. W minionych epokach wystarczyła szopa, drewniane stoliki i ławki, dziczyzna oraz ogromna ilość alkoholu. W aktualnych czasach zmieniło się to radykalnie. W tej chwili wesele jest bardzo często ikoną bogactwa pary młodej lub ich rodziców, bo to oni często są zaangażowani uczuciowo i finansowo w organizację imprezy.

Obrazek

Przyszli małżonkowie wraz z rodziną inwestują dużo trudu w przygotowanie ślubu i wesela. Miesiącami wybierają właściwą ich gustom salę restauracyjną, kościół, zespół muzyczny, który umili gościom zabawę, dobry catering z wyszukanym lub tradycyjnym weselnym lokalnym menu oraz wielopiętrowy tort ślubny. Wyszukują jak najlepszego kamerzysty i fotografa, który uwieczni tak znaczący w ich życiu dzień. Wybierają obrączki, które będą ikoną ich miłości oraz zaproszenia ślubne, które roześlą gościom. Kolejnym potrzebnym elementem tej uroczystości jest sama kreacja pary młodej. Nieszablonowy garnitur dla pana młodego i najpiękniejsze, najoryginalniejsze suknie ślubne dla panny młodej. Dobór właściwej fryzury na wesele, akcesoriów, w tym bukiety ślubne.

W dzisiejszych czasach nierzadko uważa się, że wesele musi być zauważalne. Im bardziej spektakularne wesele tym milsza opinia na temat pary młodej. Zatem korzysta się z dodatkowych gadżetów takich jak:
fikuśne ozdoby, puszczanie lampionów, baniek mydlanych, wypuszczenie przez gości i młodą parę gołębi, motyli, balonów,a także fontanny czekoladowe, fontanny z szampanem, pokazy fajerwerków, pokazy taneczne i wiele wiele innych atrakcji.

Po weselu przeważnie odbywają się poprawiny. Jest to już krótsza impreza, na którą poproszeni są głównie najbliżsi z rodziny.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/tradycje-slubne/">Tradycje ślubne</a> - netprofiseo
tomk1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:58
Lokalizacja: Łódź

Postautor: tomk1 » 19 sty 2013, 18:01

Ja uwielbiam tradycję ślubne myślę że to fajna sprawa:0
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 21 sty 2013, 10:38

mnie to akurat przeraża, bo nie znam zbyt tych wszystkich tradycji, czasem jak jestem na jakiś ślubie to nawet zastanawiam się jak udało im się to ogarnąć
frys1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2013, 02:21
Lokalizacja: Ustka

Postautor: frys1 » 24 sty 2013, 02:23

trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 13 mar 2013, 08:37

Są tradycje fajne, ale są też takie, które w obecnych czasach oderwane są od pierwotnego kontekstu i zupełnie straciły sens. U nas niektóre tradycje będą, z innych zrezygnujemy - przecież nie można nic na siłę robić :)
Metaliga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 13 mar 2012, 09:41
Lokalizacja: Silesia

Postautor: Metaliga » 25 mar 2013, 09:21

A co będzie i Was - macie już jakieś pomysły?
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 26 mar 2013, 13:10

Będzie błogosławieństwo udzielane przez rodziców przed wyjściem do kościoła, będą tradycyjne oczepiny, będzie przenoszenie przez próg i witanie na sali chlebem i solą, będzie rzucanie kieliszków po toaście i tradycyjny pierwszy taniec.

Nie będzie tłuczenia szkła, rozwożenia ciasta przed weselem, podziękowań dla rodziców na sali (to ostatnie to z różnych powodów).
Benetta123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2013, 15:30
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Benetta123 » 24 wrz 2013, 15:34

Oby mi nikt nie zafundował tłuczenia szkła - w bloku to trochę wiocha. Zwłaszcza że nie jestem ze Śląska, i u mnie są nieco inne tradycje.
malpit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2013, 14:33
Lokalizacja: gdynia

Postautor: malpit » 04 paź 2013, 14:42

verdina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 21 gru 2013, 14:38

Re: Tradycje ślubne

Postautor: verdina » 21 gru 2013, 18:17

Połowy z tych tradycji nie znam....mam nadzieję, że zdąrzę to ogarnąć wszystko:)
Accerka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2015, 16:45

Re: Tradycje ślubne

Postautor: Accerka » 06 wrz 2015, 17:59

Byłam niedawno na weselu na którym jedzenie było serwowane przez taki catering http://scandale-catering.pl/ . Na początku myslałam, że nie bedzie to smaczne ale okazało się, że jedzenie jest naprawde bardzo dobre.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Tradycje ślubne

Postautor: Arkadiusz1 » 22 sty 2017, 18:53

A czemu nie? Jeśli ktoś lubi takie imprezy, to niech na nie chodzi ;) Teraz bardzo popularne stają się firmy takie jak http://krajowy.biz/firma,piknik-eventpl które zajmują się organizacją wesel. To na pewno duże ułatwienie, ale też spora nowość, a to może niepokoić wiele osób.
sulwisia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 27 wrz 2016, 19:42

Re: Tradycje ślubne

Postautor: sulwisia » 29 sty 2017, 08:42

Większości z tych tradycji nie znam:) Ale uważam że trzeba do wszystkiego podchodzic po prostu z rozsądkiem i nie ma co na siłę trzymać się pewnych zasad itp.
bartez86
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2017, 16:06

Re: Tradycje ślubne

Postautor: bartez86 » 03 lut 2017, 16:11

tradycje ślubne są fajne, ale prawda jest taka, że czasami to robi się juz nudne. Wszelkie nowe pomysł są wg mnie jak najbardziej wskazane
karlajna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 09 lut 2017, 15:16

Re: Tradycje ślubne

Postautor: karlajna » 09 lut 2017, 15:37

Jak tradycja to od lat, a nie że nową sie wprowadza, to wtedy już nie jest tradycja ;p o tym tłuczeniu szkła to nie słyszałam i nie spotkalam sie nigdy, pewnie to w konkretnych rejonach

Wróć do „Ślub i Wesele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość