Jakie buty wybrać do sukni ślubnej?

Forum Ślub i Wesele: zespół na wesele, fotograf, kamerzysta, hotele, sale, torty, placki, jedzenie, zasady. Opinie i dyskusje.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Jakie buty wybrać do sukni ślubnej?

Postautor: abrakadabra » 19 gru 2012, 13:56

Jakie buty wybrać do sukni ślubnej?

Ślub to niezwykłe wydarzenie w życiu każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że przyszłym Pannom Młodym sen z oczu spędza taki szczegół, jak pantofle. Klasyczne ślubne czy może fikuśne, kolorowe? Na wysokim obcasie czy jednak bezpieczniejsze, niższe – trzeba przecież przetańczyć w nich całą noc. Przyozdobione wzorkami lub innymi elementami zdobniczymi czy gładkie, proste? Wybór jest ogromny – istnieje także możliwość samodzielnego zaprojektowania własnych butów ślubnych.

Jeśli jednak nie mamy umiejętności projektowania, lepiej zdać się na gotowe rozwiązania. Ostatnio coraz modniejsze stają się buty kolorowe. Czerwone, niebieskie, żółte, zielone – świetnie łamią biel sukienki. Buty komponujące się z jasnym kolorem sukni zaczynają nudzić bardziej wybredne przedstawicielki płci pięknej, które szukają coraz to nowszych pomysłów i inspiracji. Jedną z takich idei jest wybranie pantofli o kolorze ubioru druhien lub świadków – wówczas Para Młoda wraz z całym orszakiem wystylizowana jest w podobny sposób, według jednej przewodniej barwy.

Obrazek

Innym rozwiązaniem jest dobór do sukni dodatków w tym samym kolorze: jeśli zdecydujemy się na czerwone buty, warto wpiąć we włosy czerwonego kwiatka, pomalować paznokcie na czerwono, wybrać biżuterię z czerwonymi akcentami. Nie wolno oczywiście przesadzać – co za dużo to niezdrowo – umiar w ślubnych stylizacjach jest wskazany. Równie ważną kwestią co wygląd butów, jest ich wygoda oraz komfort chodzenia w pantoflach. Każda Panna Młoda powinna pamiętać, że aby but dostosował się do stopy, należy chodzić w nim przynajmniej pół godziny przez kilka dni.

Nie zostawiajmy więc zakupu trzewików na dzień przed ślubem… Miękka skóra łatwiej daje się rozchodzić niż inne tworzywa, jednak atłas i satyna także cieszą się popularnością wśród materiałów obówniczych. Dylematem bywają często odkryte lub zakryte palce, buty pełne albo sandały – najlepiej jednak wybrać takie buty, które są po prostu wygodne i pozwolą nam przez długie godziny szaleć na parkiecie.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że ślubne buty damskie nie muszą być wcale przeznaczone na jeden dzień czy wieczór. Jeśli zdecydujemy się bowiem na fasony odbiegające od typowo weselnego wyglądu, możemy nosić owe trzewiki także na inne okazje. W takim przypadku obuwie kolorowe zyskuje sporą przewagę nad białym – istnieje szansa, że fioletowe czy zielone buty założymy nie tylko w dzień ślubu, ale i na mniej uroczystą okoliczność.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/jakie-buty-wybrac-do-sukni-slubnej/">Jakie buty wybrać do sukni ślubnej?</a> - apgreff

Autor: apgreff
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 28 gru 2012, 08:38

Stwierdziłam, że kupię buty ślubne albo na posezonowych przecenach, albo używane. Bo białe buty i tak założę tylko raz, a nie będą się już nadawać na sprzedaż, bo mam taki chód, że po całym dniu chodzenia w nich na pewno nadadzą się już tylko do wyrzucenia :P Niestety, albo są za drogie, albo mi nie pasują, albo mało wygodne, a jak już znalazłam idealne, to mają za niski obcas w stosunku do mojej sukni :-/ Odgrażam się, że założę moje czerwone buciki, ale akurat do mojej sukni i jej stylu średnio by pasowały takie kolorowe buciki, tym bardziej, że dodatki chciałabym mieć raczej pastelowe a nie krwistoczerwone... Masakra z tymi butami :P
frys1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2013, 02:21
Lokalizacja: Ustka

Postautor: frys1 » 24 sty 2013, 02:28

trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 29 sty 2013, 19:47

lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 04 lut 2013, 15:27

szynszyla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 19 lut 2013, 10:15
Lokalizacja: Bytom

Postautor: szynszyla » 19 lut 2013, 11:06

Strasznie nie podobają mi się typowo ślubne białe buty w szpic! Nie rozumiem dlaczego moda na te buty nie przemija.
lajlab
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 22 lut 2013, 00:16
Lokalizacja: Puławy

Postautor: lajlab » 22 lut 2013, 00:19

Moim zdaniem do sukni białej powinny być białe buty
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 08 mar 2013, 15:34

E, nabijanie kieszeni producentom. Byłam ostatnio w salonie obuwniczym, bo akurat mieli wyprzedaż. Buty ślubne, białe, z materiału, kosztowały co najmniej 170 zł. A wyszukałam buty delikatnie kremowe, skórzane, takie, które będę mogła jeszcze do czegoś założyć i dałam za nie tylko 100 zł :D I co z tego, że suknia jest śnieżnobiała, a buty ecri? Przez 90% imprezy i tak ich nie będzie widać, a przynajmniej pasują mi też do sukienki na poprawiny :)
Metaliga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 13 mar 2012, 09:41
Lokalizacja: Silesia

Postautor: Metaliga » 25 mar 2013, 09:35

Białe tradycyjne też fajne, ale ja poważnie zastanowiłabym się nad jakimiś kolorowymi, takie fajne, te buty też są super. Chyba bardziej te drugie przypadły mi do gustu.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 26 mar 2013, 13:12

Eee do mnie takie różowe nie pasują, jak już kolor, to musiały by być błękitne, albo beżowe. Ale te moje kremowe też mogą być, ważne że nie białe i nie na jeden raz :)
rejczel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 04 lut 2013, 08:55
Lokalizacja: dolny śląsk

Postautor: rejczel » 03 kwie 2013, 13:41

trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 23 lip 2013, 11:19

Ja miałam buty nie-ślubne (kremowe) na wysokim obcasie i to były moje buty właściwe, a na przebranie miałam buty typowo ślubne, białe, które pożyczyła mi koleżanka. W moich wytrzymałam do oczepin, ale później musiałam się przebrać, bo myślałam, że mi nogi odpadną! :P
Awatar użytkownika
Gaal
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 05 sie 2013, 13:00
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Gaal » 05 sie 2013, 13:29

trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 14 sie 2013, 14:52

Ja się ostatnio wpatrywałam w te moje ślubne buciki na fotach i w ogóle nie widać, że one białe nie były. Kolor był tak subtelny, że w ogóle się nie rzucało w oczy, że to nie są typowe buty ślubne, a jednocześnie są na tyle uniwersalne, że ostatnio idealnie mi pasowały do brązowej bluzeczki i jasnych spodni :D :D
Benetta123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2013, 15:30
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Benetta123 » 24 wrz 2013, 15:32

Ja jednak wybiorę klasycznie - białe buty. Chociaż nie jestem przeciwna tym kolorowym :)

Wróć do „Ślub i Wesele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość