Organizacja ślubu

Forum Ślub i Wesele: zespół na wesele, fotograf, kamerzysta, hotele, sale, torty, placki, jedzenie, zasady. Opinie i dyskusje.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Organizacja ślubu

Postautor: abrakadabra » 14 gru 2012, 10:18

Organizacja ślubu

W dzisiejszych czasach organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie. Na rynku nie brak firm, które zajmują się kompleksową organizacją tych uroczystości – można powierzyć im niemal każdy aspekt tego Najważniejszego Dnia – od butów panny młodej po fotografa i kamerzystę.
Nowe agencje wyrastają jak grzyby po deszczu. Czego możemy od nich oczekiwać?

Obrazek

Zakładając, że zdecydowaliśmy się powierzyć firmie organizację uroczystości od A do Z możemy wymagać pomocy w następujących elementach przygotowań:

- Wybór sali weselnej , negocjację ceny z jej właścicielami (firmy takie często mają własne sale lub duże rabaty)

- Wybór i druk zaproszeń na ślub, przyjmowanie potwierdzeń obecności od gości.\

- Polecenie firmy, której Młodzi powierzą naukę tańca.

- Dobór dekoracji na salę, do kościoła, do Urzędu Stanu Cywilnego

- Zorganizowanie środka lokomocji – czy to samochodu czy baśniowej karety.

- Wybór cukierni, która przygotuje tort weselny, wybór samego tortu.

- Zatrudnienie fotografa ślubnego i kamerzysty. Nieraz agencje posiadają bogaty wybór port folio i wskazują najlepszych wg nich specjalistów tej dziedziny.

- Doradztwo w kwestii ślubnych strojów Młodej Pary, drużbów i druhen a nawet rodziców, dziadków czy rodzeństwa Młodych.

- Zakup i dostarczenie kwiatów – począwszy od dekoracji, przez gotowy bukiet Panny Młodej i bukiety druhen po kwiaty do butonierki Pana Młodego.

- Dodatkowe atrakcje dla gości weselnych i niespodzianki dla Młodej Pary (upominki, podziękowania, pokaz fajerwerków, wypuszczenie gołębi czy motyli…)

-Organizacja i wszelkie ustalenia z kapelą weselną i wodzirejem, wyborem muzyki na pierwszy taniec i charakteru oprawy muzycznej całej uroczystości.

- Wybór obrączek i ślubnych dodatków

- Bieżący nadzór nad fotografią i filmowaniem oraz pracą kapeli. Koordynacja pracy kelnerów i innych osób obsługujących w jakiś sposób imprezę.

- Organizacja różnych ważnych elementów wesela, takich jak np. powitanie Pary Młodej na Sali, podziękowanie dla Rodziców, Oczepiny, tort weselny, pożegnanie gości.

- Pilnowanie by wszystko odbywało się zgodnie z harmonogramem imprezy

Jednym słowem wynajmując taką agencję zdejmujemy ze swoich ramion spory ciężar. Jest to idealne rozwiązanie dla tych par, które nie mają czasu, są zabiegane, zapracowane. Pytanie tylko czy chcemy pozbawić siebie radości i uroku przygotowań do tego najważniejszego dnia w życiu.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/organizacja-slubu/">Organizacja ślubu</a> - SimonSays

autor: SimonSays
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 27 gru 2012, 12:18

To rozwiązanie dobre dla osób, które nie czują się organizatorami, nie mają czasu i jest im obojętne, jakie szczegóły będą tworzyć ten wyjątkowy dzień - ważne, by było dobrze ;-)

Dla mnie jest to podejście nie do przyjęcia :P :D Nas cieszy organizacja ślubu i wesela, planowanie wszystkiego, staranie się o to, by i nam i gościom się podobało... Jeśli uznają nasz ślub i wesele za godne wspominania, dla nas będzie to najlepszy prezent ślubny :-) To wszystko przeżywa się tylko raz w życiu, warto się tym delektować, choćby podczas wyboru wzoru zaproszeń ślubnych, czy strojenia sali weselnej :D
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 27 gru 2012, 15:46

każdy musi wybrać coś odpowiedniego dla siebie, jeśli Wam tak pasuje to świetnie, ale ja chyba miałabym cały czas wrażenie, że nie zdążę lub zapomnę o czymś :D więc podziwiam za odwagę wzięcia całej organizacji na swoje barki
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 28 gru 2012, 08:35

E tam, jaka to odwaga ;-) Mamy (mieliśmy :P) w sumie 1,5 roku na przygotowania, na spokojnie można to wszystko ogarnąć :D Ale jeśli ktoś nie czuje się na siłach, to może rzeczywiście warto zdać się na pomoc i sugestie osoby doświadczonej i obytej w tematyce ślubno-weselnej :)
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 28 gru 2012, 10:56

hehe to może sama po własnym ślubie i weselu otworzysz takiego typu firmę...w końcu doświadczenie już jakieś masz, swoją droga to musi być bardzo ciekawa praca...cały czas obracasz się wśród niezwykle szczęśliwych i zakochanych ludzi :D
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 31 gru 2012, 08:18

Haha raczej nie, wystarczy mi, że angażuję się w zaproszenia ślubne, księgi gości i albumy ze ślubnymi fotami ;-) Myślę, iż praca wedding planera może być fajna, ale z pewnością jest też stresująca, bo czasem ciężko zmaterializować wizję czyjegoś wymarzonego ślubu ;-)
Nataszka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:26
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Nataszka » 10 sty 2013, 15:23

A jaka jest cena takiej organizacji ślubu mniej więcej? Jestem bardzo ciekawa czy sporo to kosztuje.
tomk1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:58
Lokalizacja: Łódź

Postautor: tomk1 » 19 sty 2013, 18:04

Koło 10 tyś zł jak chcesz mieć porządny ślub
caspis
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2013, 12:21
Lokalizacja: Zakopane

Postautor: caspis » 21 sty 2013, 08:15

Myślę jednak, że jest mało osób, które korzystają z usług takich firm bo tak jak napisałaś, pozbawia ich się w ten sposób przyjemności ważnego wydarzenia, a czegoś takiego nie odpuściłaby żadna kobieta :P
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 21 sty 2013, 10:36

chyba nie każda kobieta ma taka potrzebę, żeby organizować ślub, bo może nie każda czuć takie powołanie, szczególnie jeśli ktoś jest mega zapracowany to woli komuś coś zlecić, ja to ogólnie uważam, ze lepiej jest zlecać coś na czym się nie znamy niż wszystko robić samemu
frys1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2013, 02:21
Lokalizacja: Ustka

Postautor: frys1 » 24 sty 2013, 02:24

rejczel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 04 lut 2013, 08:55
Lokalizacja: dolny śląsk

Postautor: rejczel » 26 lut 2013, 21:36

szynszyla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 19 lut 2013, 10:15
Lokalizacja: Bytom

Postautor: szynszyla » 28 lut 2013, 11:22

A ja się zastanawiam czy nie otworzyć takiego biznesu:) Pomagałam już w organizacji 4 wesel, na 3 byłam świadkową, wiem jak to wygląda od podszewki. Z drugiej jednak strony nie jestem pewna czy ludzie korzystają w ogóle z takich usług!:/ Znacie kogoś kto wynajmował firmę do organizacji wesela?
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 08 mar 2013, 15:28

Mam jedną koleżankę, która właśnie teraz korzysta z takiej usługi, ale Ona robi to dlatego, że wesele będzie nietypowe, zorganizowane w lesie, na powietrzu, kolorystyka też będzie nietypowa i dlatego sama bała się podejmować taką inicjatywę :)

Powiem Wam, że to się fajnie mówi "ja zlecę organizację ślubu komuś", tylko później w wielu przypadkach okazuje się, że nas na to nie stać :D Samo wesele to koszt kilkudziesięciu tysięcy zł, a do tego taka usługa za jakieś 10 tysi, to znaczny wzrost kosztów :P
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 30 paź 2013, 12:33

Wesele w lesie? Brzmi to naprawdę cudownie, ale te 10 tysięcy, które trzeba by było przeznaczyć na samą aranżację przestrzeni trochę przeraża. Wszystko zresztą zależy od preferencji pary młodej. Niektórzy twierdzą, że ślub bierze się raz w życiu, więc można zaszaleć i wydać więcej. Inni z kolei starają się oszczędzać i ponadprogramowe pieniądze wydać na zakup czy remont mieszkania lub domu. Mam znajomych, którzy sami uczyli się swego pierwszego tańca. kupowali używaną suknię i garnitur z przeceny, bukiet zrobiła sama panna młoda, absolwentka kursu florystycznego w szkole akademiaflorystyki.pl. To samo zresztą tyczy się makijażu i fryzury, przy których pomagały jej przyjaciółki i mama. Nie wydali majątku, ale sam ślub i tak był piękny, a na weselu wszyscy świetnie się bawili.

Wróć do „Ślub i Wesele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość