5 minut dla urody

Forum Pielęgnacja Włosów, Skóry, Paznokci
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

5 minut dla urody

Postautor: abrakadabra » 26 lut 2013, 14:20

5 minut dla urody

esteś tak zabieganym człowiekiem, że możesz tylko chwilę poświęcić pielęgnacji? A może masz czas, lecz nie chcesz poświęcać zbyt dużo czasu na urodę? W obu sytuacjach jest jedno rozwiązanie – postaw na sprawdzone patenty, dzięki, którym Twoje ciało zyska nowy wygląd, a Ty nie będziesz obawiać się podrażnień. Być może niektóre patenty już znasz, ale przyznaj się szczerze, kiedy ostatnio je stosowałeś?

Oczy

Masując skórę kostkami lodu ( lub wacikiem zamoczonym w wodzie i zostawionym na 20 min w zamrażarce) można poprawić krążenie skóry. Oczy wydadzą się bardziej błyszczące, a cera młodsza. Lodem można zrobić masaż całej twarzy – to świetny patent dla śpiochów. Po chwili z zamrożoną wodą jest się całkowicie obudzonym! Można także przyrządzić kostki lodu z dawką kremu. Wystarczy każdą przegrodę w pojemniku posmarować kremem, zalać zimną wodą i włożyć do zamrażarki na kilka godzin. Czasem wystarczy poświęcić dosłownie minutę, aby odzyskać młody wygląd.

Twarz

Jeżeli brakuje Ci czasu na robienie maseczek z białka i płatków owsianych…otwórz lodówkę. Tam kryje się prawdziwy skarb znany od czasów starożytnych. To mleko, które dobrze zmiękcza i nawilża skórę. Jeżeli używasz mleka w proszku możesz zrobić z niego peeling – efekt świeżej i zdrowej cery gwarantowany. Pamiętaj jednak, że nawet to nie zastąpi codziennego nakładania kremu do twarzy. Peeling stosuj raz w tygodniu, okłady z mleka niemal codziennie. Krem natomiast powinno się wklepywać w skórę dwa razy dziennie.

Pięty

Kąpiel w ziołowym naparze pomoże zregenerować pięty i zmniejszyć potliwość. Jeśli przygotowanie wydaje się zbyt czasochłonne wystarczy dodać kilka łyżek soli do kąpieli np. o zapachu sosny lub mięty. Można dodać do tego również kilka kropli olejku eterycznego. To zapewni odświeżenie i chwilę odpoczynku dla stóp zmęczonych całodziennym chodzeniem. Po kąpieli warto nałożyć grubą warstwę maści z witaminą A. Wspomoże to regeneracje i zmniejszy przebarwienia. Po kilku minutach można nałożyć skarpetki. Ciepło spowoduje, że preparat lepiej zadziała.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/5-minut-dla-urody/">5 minut dla urody</a> - aatom

autor: aatom
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Postautor: szyna » 07 mar 2013, 14:05

Wypróbuje patent z kostkami lodu:) Co do mleka to bałabym się nakładać je na twarz. To co się znajduje w kartonie, nie wydaje się być normalnym mlekiem. Dlaczego? Bo po tygodniu leżenia w lodówce wciąż nadaje się do spożycia!
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 12 mar 2013, 14:56

W sklepach można też teraz kupić świeże mleko, które w lodówce wytrzyma jedynie 2-3 dni :)
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 23 kwie 2013, 11:51

faktycznie można, ale mało jest sklepów w którym dostaniemy takie świeże mleko
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 24 kwie 2013, 08:21

Teraz już w zasadzie dostaniemy je w prawie każdym większym markecie, więc aż takiego problemu z nim nie ma. Ja np. lubię to:

Obrazek
szynszyla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 19 lut 2013, 10:15
Lokalizacja: Bytom

Postautor: szynszyla » 10 maja 2013, 14:18

pralka Pierwszy raz na oczy widzę takie mleko! Gdzie kupujesz?
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 13 maja 2013, 09:05

Ja akurat kupuję je w Inter Marche, ale widziałam je też w innych marketach :)
Awatar użytkownika
Mariano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2016, 18:27

Re: 5 minut dla urody

Postautor: Mariano » 24 mar 2016, 17:31

Ciekawe, ciekawe! Faktycznie przydałoby mi się to dłuugie 5 minut dla siebie :P
Awatar użytkownika
hobbit77
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2016, 12:39

Re: 5 minut dla urody

Postautor: hobbit77 » 24 mar 2016, 20:28

Staram się raz w miesiącu zrobić coś dla siebie. Pomaga mi to w zachowaniu równowagi.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: 5 minut dla urody

Postautor: szyna » 29 mar 2016, 12:42

Moje minuty dla urody obejmują nałożenie olejku rycynowego na rzęsy. Jestem bardzo zabiegana osobą, poranny makijaż zajmuje mi około 3 minut, nie mówiąc już o poświęcaniu swojej urodzie całego popołudnia. Ostatnio odkryłam jednak sposób na piękne paznokcie - mocze je w odrobince rozgrzanej oliwy z oliwek z dodatkiem soku z cytryny.
Awatar użytkownika
downno
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2016, 12:53

Re: 5 minut dla urody

Postautor: downno » 29 mar 2016, 18:34

Wszystko zależy od tego ile mam czasu. Mimo wszystko staram się zawsze dać w swojej pielęgnacji 200% siebie :)
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: 5 minut dla urody

Postautor: trylogia » 29 mar 2016, 19:02

Ja także. Wiem, że skóra, która mam, zęby itd. są mi dane jedne na całe życie.
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: 5 minut dla urody

Postautor: innocent » 20 kwie 2016, 10:45

Moje 5 minut dla urody to nałożenie balsamu http://www.garnier.pl/cialo/piekno/garn ... chej-skory , do tego krem na twarz z filtrem uv i funkcjonuję dalej :) Makijaż to też kwestia 5 min. Może powinnam się nieco bardziej do tej pielęgnacji przyłożyć?
Fermi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 22 mar 2016, 14:39

Re: 5 minut dla urody

Postautor: Fermi » 10 maja 2016, 19:42

Hm 5 a nawet 10 minut powinno być dla skóry. Zawsze warto się raz na rok czy pół roku oddać w ręcę ekspertów np z skinclinic. Oni jak nikt dbają o swojego klienta i zawsze dobiorą odpowiedni zabieg do ciała. Kobieta zawsze wychodzi stamtąd z uśmiechem na twarzy.
WikaBarcik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 08 maja 2016, 16:28

Re: 5 minut dla urody

Postautor: WikaBarcik » 15 maja 2016, 14:27

Skuteczna pielęgnacja wymaga więcej niż 5 minut, bo najważniejsze to dobra właściwe kosmetyki. Na przykład do cery wrażliwej pielęgnacja jest inna http://kobieta.elblag.net/artykuly/cera ... ,20105.htm Trzeba o tym pamiętać.

Wróć do „Pielęgnacja Włosów, Skóry, Paznokci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość