Jaki wpływ mają na nas kosmetyki

Forum Pielęgnacja Włosów, Skóry, Paznokci
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Jaki wpływ mają na nas kosmetyki

Postautor: abrakadabra » 14 lut 2013, 17:45

Jaki wpływ mają na nas kosmetyki

Gdy powstały pierwsze środki czystości i ludzie zaczęli autentycznie i masowo dbać o własną higienę, kosmetyki akompaniują nam prawie od dnia przyjścia na świat, aż do momentu śmierci. Rodzice świeżo narodzonych dzieciaków na pewno mają masę środków pielęgnacyjnych dla swoich dzieci, pragnąc zadbać o ich zdrowy rozwój od pierwszych dni.

Obrazek

Nowy porządek naszego życia, czyli wiek dorastania to sezon, w którym każdy młodociany stosuje i testuje nieskończone ilości kosmetyków. Jedne do skóry, inne do rąk, bawi się z różnymi zapachami, czy innymi specyfikami, przede wszystkim wchodząc w pożycie intymne, w ruch trafiają także przeróżne balsamy, czy żele nawilżające, takie jak na przykład durex play czy inne. Twórcy kosmetyków zgoła zdają sobie sprawę z tego, jakie wymagania mają młodzi ludzie i kierują do nich pełne linie specyficznych preparatów, wabiąc ich funkcjonalnym działaniem i łatwym ugaszeniem ich młodocianych kłopotów.

Z wiekiem jednak nasze wymagania związane z kosmetykami trochę się równoważą i przede wszystkim faceci stosują głównie tylko sprawdzone preparaty i trzymają się ich przez długie lata. Nasz wybór kosmetyków warunkują nasze aktualne potrzeby, więc z upływem lat wymieniamy na przykład krem na trądzik na krem hamujący wypadanie włosów czy wypełniające powstałe zmarszczki.

Nie jest czymś zaskakującym, że gałąź kosmetyczna jest jedną z najlepiej rozwijających się na świecie, która wzbogaca się na naszych potrzebach czy ochoty przemiany lub polepszenia własnego wyglądu, sama nierzadko tworząc pewne nisze na rynku i zapełniając je potrzebami swoich odbiorców. Kosmetyki to jednak świetny sposób na dbanie o własną higienę, zatem przemyślane ich używanie bez wątpliwości ma solidny wpływ na formę i komfort naszego życia.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/jaki-wplyw-maja-na-nas-kosmetyki/">Jaki wpływ mają na nas kosmetyki</a> - twistet

A czy Wy używacie dużo kosmetyków? zauważacie pozytywny czy negatywny wpływ na Waszą skórę oraz ogólny stan zdrowia? ja osobiście nie ukrywam, że jestem uzależniona od rozmaitych kosmetyków- ostatnio przekonuję się jednak do tych ekologicznych bądź wykonywanych samodzielnie w domu.
Awatar użytkownika
Mental.Aura
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 09 sie 2017, 15:01

Re: Jaki wpływ mają na nas kosmetyki

Postautor: Mental.Aura » 11 sie 2017, 10:26

Moim zdaniem w dzisiejszych czasach nie wszyscy tak o siebie dbają i o czystość, która mogłaby być wokół nich.
Przecież mamy juz takie czasy, że nie niedrogie środki czystości idzie dostać w każdym sklepie, nawet w monopolowych, więc dlaczego wszędzie gdzie się człowiek nie ruszy to albo czuć jakiegoś pana co ewidentnie nie wie co to antyperspirant, albo wchodząc do publicznej toalety wybiega się z krzykiem bo jakiś potwór żyje i oddycha na ścianie. Tak więc nakłaniam do czystości ludzi czytających ten post jak i temat koleżanki powyżej lub kolegi.
szal
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 26 maja 2017, 12:14

Re: Jaki wpływ mają na nas kosmetyki

Postautor: szal » 18 sie 2017, 13:47

Oczywiście że bardzo duzy, dlatego trzeba kupowac i stosować sprawdzone kosmetyki :) Ja zamawiam ostatnio dużo na http://zdrowiej.net.pl/. Maja super kosmetyki :)
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Jaki wpływ mają na nas kosmetyki

Postautor: szyna » 29 sie 2017, 08:34

Ja uwielbiam kosmetyki wszelkiej maści, ale jak wchodzę do drogerii to wprost nie wiem od czego zacząć poszukiwania tyle tego jest.
poziomka
Level 1
Level 1
Posty: 216
Rejestracja: 07 lip 2017, 14:46

Re: Jaki wpływ mają na nas kosmetyki

Postautor: poziomka » 16 paź 2017, 07:10

Kosmetyki wywierają spory wpływ na naszą skórę więc warto wybierać je rozważnie. Ja na przykład szukam kosmetyków bez parabenów czy konserwantów. Teraz mi się świetnie cienie do powiek udało kupić, mineralne, z polskiej firmy Alilla. Nie uczulają bo są hipoalergiczne, a do tego mają w składzie masło kakaowe i masło shea żeby pielęgnować dodatkowo skóre
SroczaStopa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2017, 22:19

Re: Jaki wpływ mają na nas kosmetyki

Postautor: SroczaStopa » 16 paź 2017, 13:21

Tak jak ktoś pisał – raczej pozytywny, a przynajmniej od strony psychologicznej. Mogą być również pielęgnacyjne, ale jeżeli są źle dobrane to mogą stać się dermatologicznym koszmarkiem. Warto poczytać o tym np. na http://dermokosmetologia.pl/ – tam znajdziecie porady co i jak stosować dla Waszej skóry
narcysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 gru 2017, 18:45

Re: Jaki wpływ mają na nas kosmetyki

Postautor: narcysia » 23 sty 2018, 09:40

Pewnie, że pozytywny. Przecież po przyjemnej kąpieli z jakimś fajnym płynem do kąpieli (ja ostatnio mam żel z tej firmy - http://www.le-petit-marseillais.pl/zele-pod-prysznic, o zapachu kwiatu pomarańczy) człowiek czuje się od razu lepiej - świeżo i rześko, nawet umysł wtedy lepiej funkcjonuje. Nie wspomnę już o zrobieniu sobie makijażu gdy od razu czuje się kobieta piękniejsza i bardziej pewna siebie.
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Jaki wpływ mają na nas kosmetyki

Postautor: pawi » 05 lut 2018, 22:40

Uważam, że z kosmetyków powinno się korzystać, jednak z umiarem i tylko te naturalne, a nie napełnione chemią, więc przed zakupem zwykle czytam na http://www.kobiecymokiem.pl/profesjonal ... co-wybrac/ które kosmetyki są najlepsze dla cery
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Jaki wpływ mają na nas kosmetyki

Postautor: dusia » 27 lut 2018, 18:28

Moim zdaniem kosmetyki mają ogromny wpływ na to jak wygląda nasza skóra. Warto wybierać wśród produktów o jak najbardziej naturalnym składzie. Gdybyście szukali dobrej jakości płynów do kąpieli to polecam zajrzeć do oferty sklepu Elfa-Pharm. Może ktoś z Was miał już okazję testować ich produkty i podzieli się opinią ?
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Jaki wpływ mają na nas kosmetyki

Postautor: Ela78 » 05 mar 2018, 13:15

Obecnie każda kobieta używa kosmetyków, i każdy dzień rozpoczyna je dobrze wykonanym makijażem. Ja nie wyobrażam sobie mojego dnia bez makijażu który wykonuję co rano do pracy, i do tego używam dobrych jakościowo kosmetyków. Przeważnie mam kosmetyki marki Loreal, Revlon i Catrice. Najczęściej je kupowałam w sklepach stacjonarnych ale znajoma podrzuciła mi link do drogerii internetowej https://puderek.com.pl/ i wiem już gdzie będę zamawiac kosmetyki jak będę miała braki :)
poziomka
Level 1
Level 1
Posty: 216
Rejestracja: 07 lip 2017, 14:46

Re: Jaki wpływ mają na nas kosmetyki

Postautor: poziomka » 30 mar 2018, 18:19

Duży, dlatego warto stawiać na te kosmetyki naturalne, bio. Ja na przykład cenie sobie tą markę - https://kontigo.com.pl/marki/make-me-bio.html ma fajny skład i sporo super kosmetyków
kamnow684
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 04 kwie 2018, 13:59

Re: Jaki wpływ mają na nas kosmetyki

Postautor: kamnow684 » 11 kwie 2018, 15:35

To nieprawda,że kosmetyki czy zawarte w nich składniki są szkodliwe, nie dajcie sobie wyprać mózgów... Obecnie Unia Europejska jest pod tym względem tak restrykcyjna, że nie przejdzie żaden budzący wątpliwości składnik, konserwant itp. Jak ktoś chce więcej info, to tu polecam zerknąć: http://www.konradstan.pl/stosowanie-markowych-kosmetykow/
kitka66
Level 2
Level 2
Posty: 604
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:23

Re: Jaki wpływ mają na nas kosmetyki

Postautor: kitka66 » 19 kwie 2018, 17:41

Kosmeyki mają duży wpływ na stan naszej skóry właśnie dlatego powinno się wybierać tylko te naturalne, które są jednocześnie i najbezpieczniejsze i najbardziej skuteczne :) Ja ze swojej strony mogę polecić z czystym sumieniem produkty marki Eldan Cosmetics http://www.eldancosmetics.pl/linie-produktow/kremy.html. Mam cerę suchą i na co dzień używam kremu Idractive Moisture Daily Protection. W składzie m.in pantenol, masło shea i ekstrakty roślinne. Fajnie nawilża, może być też z powodzeniem stosowany jako baza pod makijaż.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Jaki wpływ mają na nas kosmetyki

Postautor: szyna » 27 kwie 2018, 07:14

Zły albo dobry, zależy jaki się używa.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Jaki wpływ mają na nas kosmetyki

Postautor: monikabert90 » 27 kwie 2018, 10:09

Ja wypróbowałam już różne marki kosmetyków - jedne miały na mnie lepszy, a inne gorszy wpływ. Ale najlepiej chyba działają na mnie profesjonalne kosmetyki guerlain do pielęgnacji i makijażu. Mają one swoją cenę, ale są moim zdaniem jej warte w 100%. Podkłady i pudry z tej firmy ładnie stapiają mi się ze skórą i nie zapychają porów. Bardzo lubię również perfumy od Guerlain, na przykład woda toaletowa Champs Elysees zawsze poprawia mi nastrój ;)

Wróć do „Pielęgnacja Włosów, Skóry, Paznokci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość