Olejek migdałowy

Forum Pielęgnacja Włosów, Skóry, Paznokci
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Olejek migdałowy

Postautor: abrakadabra » 13 gru 2012, 16:43

Olejek migdałowy

myślę, że jest to olej, któremu warto poświęcić trochę uwagi. Oto kilka cennych informacji na jego temat

Olej migdałowy – superkosmetyk

W odróżnieniu od kobiet zamieszkujących basen Morza Śródziemnego czy też kraje Azjatyckie, niewiele Polek korzysta z dobrodziejstw naturalnych olejów kosmetycznych. Stosowane od wieków oleje z drzewa herbacianego, manuki, migdałów, arganu czy dzikiej róży – to bogate w składniki aktywne kosmetyki, które działają w sposób porównywalny ze skoncentrowanymi preparatami typu serum.

Obrazek

Wśród olejów szczególne miejsce zajmuje olej migdałowy – polecany zarówno do skóry dojrzałej i suchej oraz odpowiedni dla najbardziej wrażliwej skóry niemowlaków. Zawiera kwas oleinowy, linolowy oraz witaminy: A, B1, B2, B6, D i E – jest to jeden z najlepszych kosmetyków na świecie. Ważne, aby olej był pozyskiwany w odpowiedni sposób, co jest gwarancją jego jakości. Warto korzystać z olejów organicznych – pozyskiwanych z wyselekcjonowanych składników, które nie są rafinowane, pochodzą z pierwszego tłoczenia na zimno – w efekcie proces obróbki nie pozbawia surowców ich cennych właściwości.

Organiczny olej migdałowy znajduje w kosmetyce wiele zastosowań:

pozwala unikać rozstępów – warto regularnie smarować nim skórę narażoną na rozstępy w trakcie ciąży – zwiększając jej elastyczność minimalizuje się ryzyko zmian skórnych; również osoby odchudzające się mogą korzystać z dobroczynnych właściwości oleju migdałowego
do pielęgnacji skóry suchej – także z problemami dermatologicznymi tj. łuszczyca i egzema
do pielęgnacji cery dojrzałej w celu spowolnienia procesu tworzenia się zmarszczek
do pielęgnacji włosów – wystarczy nanieść olej na wysuszone i zniszczone włosy – zmyć po ok. 30 minutach, aby odzyskały swój naturalny blask (polecany dla osób często korzystających z basenu w celu zabezpieczenia włosów przed wysuszającym działaniem chloru)
do pielęgnacji delikatnej skóry niemowlaków – zarówno dodany do kąpieli jak i do smarowania skóry po zabiegach pielęgnacyjnych doskonale sprawdza się jako delikatny i 100% naturalny kosmetyk nie powodujący podrażnień; sprawdza się również do stosowania na skórę podrażnioną pieluchami.

Butelka olejku migdałowego przyda się w każdym domu – do włosów i twarz, do smarowania ciała lub delikatnej skóry niemowlaków. Warto, aby Polki śladem Włoszek dbały o swoją urodę, korzystając z dobrodziejstwa migdałów.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/olej-migdalowy-superkosmetyk/">Olej migdałowy – superkosmetyk</a> - eko365.pl

źródło: eko365.pl
luckrecia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2013, 14:40
Lokalizacja: gdansk

Postautor: luckrecia » 06 sty 2013, 15:22

Ja używam oleju migdałowego na włosy i jestem zachwycona
veryAnka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 08 kwie 2011, 01:39

Postautor: veryAnka » 07 sty 2013, 08:57

nie probowalam, ale skoro namawiacie..
Awatar użytkownika
alex89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:09
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: alex89 » 07 sty 2013, 10:39

Ja ostatnio się wkręcam w oleje, także i ten pewnie pójdzie wkrótce na testy :)
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 11 lut 2013, 10:03

Mimionka2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:21

Re: Olejek migdałowy

Postautor: Mimionka2 » 14 lip 2017, 10:19

U mnie na włosy i wgl na ciało też najlepiej sprawdza się olej kokosowy http://fryzury.pl/artykuly/pielegnacja/ ... -na-wlosy/. Ale chętnie też przetestuję migdałowy :)
poziomka
Level 1
Level 1
Posty: 216
Rejestracja: 07 lip 2017, 14:46

Re: Olejek migdałowy

Postautor: poziomka » 08 sie 2017, 22:36

Sporo osób mówi tu o włosach, a ja słyszałam że seria od loreal https://www.salonexpert.pl/ jest dobra na włosy, podobno na prawdę świetne kosmetyki
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Olejek migdałowy

Postautor: monikabert90 » 09 sie 2019, 10:06

A jaki Waszym zdaniem będzie najlepszy olejek do twarzy? Chciałam zacząć moją przygodę ze stosowaniem olejków, jednak ich wybór jest tak szeroki, że się w tym gubię. Mam przesuszoną skórę na twarzy, jaki olejek powinnam zastosować według Was?
Awatar użytkownika
Vitkacy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2019, 12:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Olejek migdałowy

Postautor: Vitkacy » 20 sie 2019, 12:57

A czy można taki olejek stworzyć samemu w domu?

Wróć do „Pielęgnacja Włosów, Skóry, Paznokci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość