Depilacja laserowa- Wasze doświadczenia

Forum Pielęgnacja Włosów, Skóry, Paznokci
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Depilacja laserowa- Wasze doświadczenia

Postautor: abrakadabra » 08 paź 2012, 22:55

Ciężko znaleźć jakieś opinie odnośnie laserowej depilacji, jakiekolwiek opisy własnych doświadczeń osób, które się takim zabiegom poddały, wiem też jak bardzo są one przydatne dla osób, które chciałyby sobie pomóc a boją się zaryzykować. Dlatego tworzę temat po to, abyście zamieszczali swoje doświadczenia dotyczące depilacji laserowej. Zapraszam do dyskusji!
Awatar użytkownika
alex89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:09
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: alex89 » 07 lis 2012, 13:59

Moja koleżanka pracowała w gabinecie dermatologi estetycznej i od niej dowiedziałam się, że są różne typy laserów.
1 . Zabieg w profesjonalnym gabinecie. W takim miejscu mają silniejsze lasery i obsługiwać je może tylko osoba z pozwoleniem na takie zabiegi - ten rodzaj zabiegu jest lepszy, potrzeba ich mniej, szybciej usuwa niechciane włoski, jest bardziej bolesny (np. na bikini dostaje się krem znieczulający). Cena zabiegów jest droższa.
2. Zabieg w salonie kosmetycznym. Tu lasery są słabsze, a więc i efekty mniejsze, trzeba ponawiać zabieg wiele razy, jest prawie bezbolesny. Cena za jeden zabieg tańsza niż w gabinecie.

Osobiście byłam na tym pierwszym jeden raz (niestety koleżanka przestała tam pracować) na pachy.
Wrażenia: bolało, ale tak do wytrzymania, trochę bardziej niż pierwsze użycie depilatora. Większa część włosków wypadła od razu, a reszta w ciągu jednego dnia. Na miesiąc był spokój, bo miesiącu zaczęły odrastać, ale dużo dużo słabsze. Po pół roku różnica jest taka, że niektóre włoski są cieńsze, jakby jest ich mniej. Ale wiadomo całość włosków zniknie po kilku zabiegach, idąc jeden raz usuwamy tylko włoski które już wyszły na zewnątrz.
nesia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 08 lip 2012, 19:22
Lokalizacja: Kraków

Postautor: nesia » 07 lis 2012, 14:01

ja nie brałam udziału, ale moja przyjaciółka sobie chwali. Mówi, ze efekt utrzymuje się przez jakiś miesiąc. Pewnie pół roku by wystarczyło powtarzania tych zabiegów, tak mi się wydaje, ale mogę się mylić. swoją drogą ciekawa jestem jakie są ceny tych zabiegów
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 04 lut 2013, 14:46

co do kosztów to ja np. za pachy zapłaciłam 500 zł, ale miałam dwa zabiegi, bo jeden oczywiście nie wystarczył, żeby usunąć wszystkie włoski, choć podobno dwa to i tak mało, a co do samych wniosków z doświadczeń to ja miałam robiony tego typu zabieg depilacji laseroweji nic mnie nie bolało, ale to chyba kwestia samego sprzętu, akurat ten laser LightSheer depilując jednocześnie chłodzi skórę i chyba właśnie ten bajer niweluje ból...
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 11 lut 2013, 09:57

Martens
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 27 kwie 2011, 11:19
Lokalizacja: wawa

Postautor: Martens » 20 lut 2013, 10:11

pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 12 mar 2013, 15:00

Hmm, lekkie poparzenia i podrażnienia są po każdym laserze. To w końcu dosyć mocna ingerencja w cebulki włosowe. U mnie jednak wszystko w miarę szybko się za każdym razem goiło. Warto poczytać sobie dokładnie o takim zabiegu, zanim się wyda na niego pieniądze, żeby nie było takich "niespodzianek". Ja wiedziałam na co się piszę.
Martens
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 27 kwie 2011, 11:19
Lokalizacja: wawa

Postautor: Martens » 29 kwie 2013, 12:10

pralka, jednak w profesjonalnym salonie ( tu był moj błąd wyboru ) robi się testy - jaka moc lasera odpowiada Twojej skórze i o poparzeniach nie ma mowy. Um ówmy się, że to jednak nie to samo co podrażnienie które zapewne masz na myśli. Stąd w kolejne lato wybrałam juz bezpieczniejszą metodą no i sam fakt, że Epil Free mogę robić w lato nie obawiając się o słońce - jest również dogodny.
Awatar użytkownika
yaska
Level 1
Level 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:34

Postautor: yaska » 29 kwie 2013, 22:14

widziałam gdzieś zdjęcie, gdzie dziewczyna pokazywała blizny po laserze, to mnie strasznie zniechęciło, nie wiem nawet czy w okolicy mam porządny salon, który się tym zajmuje (mieszkam w małej miejscowości), więc też wolę łagodniejsze i mniej inwazyjne metody... pominę już fakt, że boję się bólu depilacji laserowej, a tutaj boli tylko depilacja woskiem, sam zabieg epilfree jest już całkowicie bezbolesne, a nawet przyjemny ;)
Martens
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 27 kwie 2011, 11:19
Lokalizacja: wawa

Postautor: Martens » 29 kwie 2013, 22:54

No tak samo epilfree odbierałam jako rozmasowywanie podrażnionej skóry. Szczerze powiedziawszy początkowo nie rozumiałam czemu kosmetyczka po zabiegu masuje mi uda :D Jak otworzyłam oczy zrozumiałam. :P
Awatar użytkownika
yaska
Level 1
Level 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:34

Postautor: yaska » 14 maja 2013, 13:06

Martens
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 27 kwie 2011, 11:19
Lokalizacja: wawa

Postautor: Martens » 27 maja 2013, 21:41

To fakt mi też zadawała takie pytanie na zasadzie sprawdzenia czy mnie nie uczulają te kosmetyki. Było przyjemnie. Samą wizytę w ogóle wspominam przyjemnie, utkwiła mi w pamięci bo za mną w kolejce czekał mężczyzna :D Chyba pierwszy raz spotkałam się z facetem w salonie.
Malaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 14 lis 2009, 00:26

Postautor: Malaga » 28 maja 2013, 18:13

Awatar użytkownika
yaska
Level 1
Level 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:34

Postautor: yaska » 31 maja 2013, 10:51

Nie no, facetów już widywałam w salonach kosmetycznych i wcale mnie to nie dziwi, lubię facetów zadbanych, a nadmierne owłosienie (szczególnie na plecach blee) mnie po prostu razi :/
A epilfree jest dla faceta fajną metodą, bo nie likwiduje owłosienia na całe życie czy na całe lata, ale je redukuje.
karszczak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2012, 20:32
Lokalizacja: Otwock

Postautor: karszczak » 13 cze 2013, 13:11

A co możecie powiedzieć o takim zestawie do depilacji woskiem: http://www.cosnet.pl/promocje/zestaw-do ... utive.html

Ma to sens wg Was? Co o tym sądzicie?

Wróć do „Pielęgnacja Włosów, Skóry, Paznokci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość