przetłuszczające się włosy

Forum Pielęgnacja Włosów, Skóry, Paznokci
kasia1995ioo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2012, 09:15
Lokalizacja: Lublin

przetłuszczające się włosy

Postautor: kasia1995ioo » 26 wrz 2012, 09:29

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem po raz pierwszy na forum i nie wiem za bardzo jak zacząć. Mam pewien problem dotyczący moich włosów, dodam, że mam 17 lat . Kilka godzin po umyciu są już przetłuszczone. Ponadto strasznie rozdwajają mi się końcówki. Nie wiem, co robić. Byłam już u fryzjera, podcinałam końcówki, stosowałam szampon do przetłuszczających się włosów. Niestety nic nie pomaga. Czy uważacie państwo, że powinnam iść do dermatologa? Czy znają państwo jakiś dobry szampan? Proszę o pomoc. Bardzo zależy mi na tej poradzie.
LoveBeatz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 26 wrz 2012, 08:29
Lokalizacja: Opole

Postautor: LoveBeatz » 26 wrz 2012, 09:35

Wydaje mi się że może najpierw przetestuj jakieś szampony...oczywiście nie te drogie, nawilżające, upiększające...najlepiej wypróbuj zwykły szampon z czarnej rzepy, jest specjalnie do włosów przetłuszczających się i nie jest drogi. A na końcówki odrobinę odżywki.... jeśli to nie pomoże wybierz się do apteki po jakieś bardziej profesjonalne produkty, tam na pewno farmaceuta pomoże Ci dobrać coś odpowiedniego.
anakra8
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 23 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Poznań

Postautor: anakra8 » 23 paź 2012, 19:04

Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 31 paź 2012, 13:36

tośka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:44
Lokalizacja: Polska

Postautor: tośka » 19 lis 2012, 12:55

a w jaki spóśób myjesz włosy, bo to też ma ogromne znaczenie ;)
i tutaj bym się nie zgodziła żeby tylko, tanie ja od wielu lat stosuje szampony fryzjerskie i mam mięciutkie, lśniące włosy :)
Awatar użytkownika
alex89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:09
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: alex89 » 19 lis 2012, 14:56

Po pierwsze łagodny szampon bez silikonów. I odżywiać, odżywiać. Spróbuj zrobić peeling cukrowy (1łyżka cukru najlepiej takiego o grubszych ziarnach, na 1łyżkę szamponu), odświeży skórę głowy, złuszczy martwy naskórek, a cukier nawilży skórę.
Polecam poszukać porad na blogu Anwen, dla mnie to encyklopedia włosowa, dzięki której powoli moje włosy stają się zdrowe i piękne.

Zniszczone końcówki koniecznie zabezpieczaj, troszkę odżywki, bądź zwykłego kremu nivea, oliwa z oliwek. Tylko troszkę, a nie tak by to spływało z włosów ;)
tośka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:44
Lokalizacja: Polska

Postautor: tośka » 22 lis 2012, 23:19

grunt to stosować się do zalecęń producenta, niestety lubimy używać czegoś nie zwracając uwagi na taka magiczna formulke jak "sposob uzycia" odczulam to na wlasnej skórze kiedy po raz pierwszy stosowałam jedwab na opakowaniu napisali zeby uzyc go w małej iłóści a ja chlust na wlosy. jaki byl efekt chyba zdajecie sobie sprawę, wygladalam jakby ktos mi nalal na glowe olej. stad tez pytalam w jaki sposob stosujesz kosmetyki ;) dodam jeszcze ze odkad zaczełam uzywac kosmetyki zgodnie z "instrukcja' to wygladam jakbym codziennie wychodzila z salonu :) z tymze tak jak wczesniej pisalam uzywam produktow fryzjerskich i dobrych znanych marek takich jak Toni&guy.
szynszyla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 19 lut 2013, 10:15
Lokalizacja: Bytom

Postautor: szynszyla » 19 lut 2013, 11:14

Jeżeli nie chcesz mieć tłustych włosów- nie myj ich codziennie. Włosy 'przyzwyczajają' się do częstego mycia i produkują nadmierną ilość sebum. Im rzadziej je myjesz, tym mniej wolniej go produkują.
tośka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:44
Lokalizacja: Polska

Postautor: tośka » 04 mar 2013, 01:34

Niby tak, ale u mnie nie bardzo to działa. Z abardzo się już przyzwyczaiłam do mycia włosów rano. Jasne czasem się staram nie myć ich codziennie, ale czuję się wtedy strasznie brudna. Przetłuszczanie sie włosów zależy również od tego w jaki sposób myjemy głowę.
betka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 10 gru 2012, 21:13
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: betka » 05 mar 2013, 09:26

tośka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:44
Lokalizacja: Polska

Postautor: tośka » 09 mar 2013, 22:53

No tak, w przeciwnym razie chodzi się z tłustymi włosami na których śmiało można by smażyć frytki. Obrzydlistwo! nienawidzę tego widoku, od razu robi mi się niedobrze!!! Zgadzam się z betką, myć tak często jak potrzebują a dodatkowo użyć profesjonalnych kosmetyków, a nie jakiś śmieci i pamiętać o kilku zasadach pielęgnacji włosów.
helgaalo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 29 sie 2013, 21:36
Lokalizacja: Gorzów Wilek

Postautor: helgaalo » 29 sie 2013, 22:09

to nie prawda ze włosy si eprzyzwyczajaja do mycia, jeżeli sa przetłuszczone to trzeba je umyc. Nie rozumiem po co bawic sie w jakies przetrzymywania;/ sama mam włosy skłonne do szybkiego padania i moim sposobem jest własnie obecnie szampon dziecięcy, nakłądanie odżywki nie na nasade włoasów, a jak na 2 dzień mam zastrzeżenia do grzywki(mając kontakt z czołem wiec najszybciej się przetłuszcza) to piore tylko ją albo używam suchego szponu.
kichot37
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2013, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kichot37 » 29 paź 2013, 18:14

Warto też zacząć od odpowiedniej diety. A może nie tyle diety, co po prostu jedzenia tego, co mogłoby mieć pozytywny wpływ na włosy. Na hellozdrowie czytałem ostatnio artykuł dotyczący tej kwestii. Aczkolwiek szampon dobry też warto mieć :)
Karolcia82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 18 paź 2013, 14:54
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Karolcia82 » 21 lis 2013, 13:23

szampon pokrzywowy lub czarna rzepa, choć zapach nie powala
insza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2013, 15:04

Re: przetłuszczające się włosy

Postautor: insza » 12 gru 2013, 15:06

head&shoulders zdecydowanie najlepszy

Wróć do „Pielęgnacja Włosów, Skóry, Paznokci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość