Rodzaje zapachów stosowane w perfumach

Perfumy, Zapachy, Perfumerie Forum: dyskusje, opinie, recenzje: perfumy męskie, perfumy damskie, kosmetyki, wody toaletowe, wody kolońskie.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Rodzaje zapachów stosowane w perfumach

Postautor: abrakadabra » 26 lut 2013, 15:07

RODZAJE ZAPACHÓW STOSOWANE W PERFUMACH
\
W przeszłości kobiety najczęściej używały tylko jednego rodzaju perfum, tzw. signature scent. Signature scent to zapach, który przedstawia światu czytelną wizytówkę samego siebie, wyraża własne uczucia. Obecnie jesteśmy bardziej skłonni traktować perfumy jako dodatkowe akcesoria. Zmieniając je codziennie, a nawet częściej, próbujemy dostosować je do naszego intensywnego trybu życia i naszych zmiennych nastrojów.

Ale czasami zbyt duży wybór może prowadzić do konfuzji. Często kobiety, które posiadają wiele różnego rodzaju perfum w swojej toaletce co poranek zadają sobie pytanie: „której perfumy dzisiaj użyć”, inaczej mówiąc: „Kim chcę dzisiaj być?” Aby pomóc Ci w podjęciu tej decyzji stworzyliśmy ten krótki przewodnik po głównych kategoriach zapachowych z sugestiami kiedy i w jakich okolicznościach powinno używać się odpowiednich perfum.
Nuty Cytrusowe Perfumy o tym zapachu, przepojonym cierpką esencją owoców cytrusowych są pełne życia i niezwykle energiczne. Najwięcej sprawiają przyjemności i korzyści gdy nosimy je podczas dnia, od samego rana. Zapach, który pobudzi cię do życia zanim wypijesz drugą kawę. Używaj tego zapachu gdy umówisz się koleżanką na lunch, wybierzesz się na zakupy czy na krótką przejażdżkę rowerową. Do tego typu zapachu należą między innymi takie perfumy jak Lacoste Joy of Pink czy Hugo Boss Orange.
Obrazek

Nuty Kwiatowe

Słodki i romantyczny aromat. Ten zapach to tzw. „grzeczne dziewczynki” wśród całej kolekcji zapachów. Perfumy o aromacie kwiatowym czasami wytwarzane są z jednego typu kwiatów. Jednak najczęściej łączy się zapachy różnych kwiatów aby stworzyć bardzo kobiecy, pociągający zapach. Używaj tego zapachu gdy chcesz pokazać się z bardziej słodszej i dziewczęcej strony np. podczas spotkania z rodzicami twojego chłopaka. Te zapachy są również odpowiednie podczas wyjścia do teatru czy kościoła. Przykładami tego typu zapachów są: Gucci Flora, Escada Desire

Nuty Owocowe

Perfumy o zapachu owocowym są świeże i ostre jak cheerleaderki ze swojej grzesznej strony. Wyczuwamy tutaj wyraźny zapach jabłek, jagód, mango i innych i innych soczystych owoców, często zmieszanych z kwiatami aby wykreować atrakcyjny i niepowtarzalny zapach. Możemy stosować je wybierając się na pierwszą randkę do kina czy na obiad do restauracji. Tylko pamiętajmy aby skrapiać się nimi umiarkowanie. Jeśli szukasz perfumy o niezwykle kwiatowym podłożu, koniecznie wypróbuj Hugo Boss Woman – niezwykle delikatne i eleganckie.
Nuty Zielone

Zielone zapachy są naturalne i bardzo energiczne. To zapach świeżych liści i świeżo skoszonej trawy. Perfumy o tym zapachu często są zaliczane do tzw. grupy unisex. Dlatego nie powinno się ich używać na romantyczne, wieczorne randki. Za to świetnie nadają się podczas dnia gdy wybierasz się na jakieś imprezy sportowe czy na jarmark na zakupy. Przykładem takich perfum jest np. Chanson D’Eau.
Nuty Oceaniczne

Perfumy oceaniczne to stosunkowo nowoczesny wynalazek, po raz pierwszy pojawił się wraz z premierą Dune Christiana Diora w 1991 roku. Te zapachy wytwarzane są ze związków syntetycznych wywołujące naturalne aromaty takie jak górskie czy oceaniczne powietrze. Idealnie nadają się gdy wybieramy się na rozmowę kwalifikacyjną w poszukiwaniu pracy. To tak jakbyśmy chcieli powiedzieć :” Jestem czysty, wydajny i gdy zostanę zatrudniona będę wspaniale pasowała do grupy”. Przykładami takich perfum są Cool Water Davidoffa, Ocean Gabrieli Sabatini czy Mexx Fresh.
Nuty Orientalne

Egzotyczne i niezwykle kobiece perfumy o tajemniczej nucie. Zawierają w sobie aromaty piżma lub ambry często w połączeniu z ciepłymi nutami takimi jak np. amber. W połączeniu z zapachami kwiatowymi zapachy te są nazywane „florientals”. Stosuj je kiedy idziesz na randkę a twoim celem jest uwiedzenie mężczyzny. Perfumy o takiej nucie to np.: Naomi Campbel Cat Deluxe czy Gucci Guilty.
Nuty Pikantne

Perfumy te pachną jak cukier i przyprawy. Pokrop się tym zapachem, zamknij oczy i pozwól się przenieść do kuchni swojej mamy w której piekła cynamonowe bułeczki czy przepyszne pierniczki. Perfumy pikantne z nutami goździków, imbiru, cynamonu i pieprzu poprawiają samopoczucie i są pociągające na swój mało nowoczesny, tradycyjny sposób. Stosować tylko na oficjalnych spotkaniach np. w urzędach. Przykładem takiego zapachu może być Chanel Coco.
Nuty Drzewne

Zapachy drzewne stworzone są na bazie kory i mchu. Choć bardziej skłaniające się w kierunku perfum unisex niż inne nuty zapachowe, to nie znaczy, że są to zapachy rodzaju męskiego. Przywołują one na myśl Marion z Poszukiwaczy Zaginionej Arki czy Katharine Hepburn. Używaj ten zapach w pracy w biurze podczas kontroli twoich wyników. A przykładem takich perfum jest: Gucci Envy Me, Hugo Boss XX czy Guess Seductive.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/rodzaje-zapachow-stosowane-w-perfumach/">RODZAJE ZAPACHÓW STOSOWANE W PERFUMACH</a> - silver fashion

autor: silverfashion
MoniaBest
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 21 gru 2016, 13:46

Re: Rodzaje zapachów stosowane w perfumach

Postautor: MoniaBest » 22 gru 2016, 11:30

Dobry artykuł. Generalnie zbyt ostre perfumy mogą przeszkadzać w szkole czy pracy. Zapach moim zdaniem musi być świeży oraz dyskretny.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Rodzaje zapachów stosowane w perfumach

Postautor: AinEingarp » 23 gru 2016, 14:42

Ja tak mam. Zbyt ostre zapachy od razu wywołują u mnie ból głowy.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Rodzaje zapachów stosowane w perfumach

Postautor: trylogia » 28 gru 2016, 14:16

U mnie takie ciężkie, piżmowe. Wolę delikatne, kwiatowe zapachy.
Lady_Mackbet
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 06 gru 2016, 14:45

Re: Rodzaje zapachów stosowane w perfumach

Postautor: Lady_Mackbet » 30 gru 2016, 13:38

Ja bardzo lubię lekkie i orzeźwiające zapachy owocowe. Ciężkie, orientalne mnie męczą.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Rodzaje zapachów stosowane w perfumach

Postautor: monikabert90 » 16 cze 2020, 09:05

Ja najbardziej w perfumach lubię nuty orientalne, nie tylko w damskich, ale i w męskich. Takie właśnie nuty ma zapach https://francuskieperfumy.pl/antonio-banderas-perfumy-meskie, który ostatnio zamówiłam narzeczonemu ;) Jest naprawdę świetny ;)
anettka
Level 1
Level 1
Posty: 354
Rejestracja: 22 sty 2018, 09:30

Re: Rodzaje zapachów stosowane w perfumach

Postautor: anettka » 24 lip 2020, 13:30

ja bardzo lubię takie drzewne i orientalne zapachy, ale latem i wiosną sięgam też po kwiatowe czy cytrusowe. Także nie ma reguły :) mam w swojej kolekcje też takie klasyki jak np celine dion perfumy https://perfumetki.pl/70-celine-dion-perfumy-l-amour. Bardzo kobiece, lekkie a jednocześnie wyraziste, no i trwałe :)
Awatar użytkownika
ryczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 31 lip 2020, 13:25

Re: Rodzaje zapachów stosowane w perfumach

Postautor: ryczka » 31 lip 2020, 13:44

Uwielbiam orient i takie dość korzenne zapachy w perfumach. Kocham

Wróć do „Perfumy, Zapachy, Perfumerie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość