Jak używać perfum we właściwy sposób?

Perfumy, Zapachy, Perfumerie Forum: dyskusje, opinie, recenzje: perfumy męskie, perfumy damskie, kosmetyki, wody toaletowe, wody kolońskie.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Jak używać perfum we właściwy sposób?

Postautor: abrakadabra » 13 gru 2012, 16:58

Jak używać perfum we właściwy sposób?

Właściwe stosowanie perfum jest niemałą sztuką i spora liczba ludzi używa ich w sposób nieprawidłowy. Odpowiednia aplikacja perfum pozwala na dłuższe utrzymywanie się ich na twojej skórze i nie będziesz musiała się martwić koniecznością stosowanie ich dwa lub trzy razy w ciągu dnia. Ponieważ zakup markowej perfumy często wiąże się ze sporym wydatkiem dlatego powinniśmy stosować ją prawidłowo aby uzyskać jej maksymalną wartość. Ten artykuł porusza właśnie to zagadnienie oraz dostarcza kilka cennych wskazówek na ten temat.

Obrazek

Wskazówki do prawidłowego stosowanie perfum.

* Perfumy najlepiej stosować zaraz po kąpieli kiedy twoja skóra jest czysta, świeża i wilgotna co ułatwia lepsze i dokładniejsze wchłonięcie zapachu. Perfumujemy ciało a nie ubrania.

* Złotą zasadą, którą powinniśmy pamiętać aplikując perfumę jest: ”mniej znaczy więcej” Zapach powinien przyciągać do Ciebie ludzi a nie ich odpychać. W przypadku korzystania z perfum typy „splash”, zwilż palce i delikatnie muśnij takie obszary jak: nadgarstki, dekolt, za płatkami uszu, na klatce piersiowej, w zgięciach łokci i kolan oraz wewnętrzną część ud. Te miejsca są odpowiednie, ze względu na to, iż wydzielamy tam najwięcej ciepła, dzięki czemu perfumy mają szansę utrzymać się na nich dłużej.

* W przypadku gdy używasz perfumy typu „spray” rozpylaj niewielkie porcje perfumy na te same obszary z odległości około 30 centymetrów. Inną metodą jest 2-3 krotne rozpylenie perfumy nad głową tak aby utworzyć chmurę. Następnie należy obrócić się kilka razy w chwili kiedy chmura na nas opada, tak aby pochłonąć zapach w całości.

* Najlepiej jest perfumować swoje ciało od dołu do góry. Ta technika pozwoli perfumie utrzymywać się dłużej i nie trzeba będzie powtórnie perfumować się w ciągu tego samego dnia.

* Perfumy u osób o suchej skórze zachowują zapach znacznie krócej niż u tych ze skórą przetłuszczającą się. Może to być związane z możliwością przyłączenia się olejów występujących w skórze do olejków zapachowych w wyniku czego dochodzi do spowolnienia procesu parowania. Dlatego osoby z suchą skórą powinny stosować perfumy dwa lub nawet trzy razy. Alternatywnie, przed użyciem perfumy można zastosować w dobrze nawilżający krem lub balsam.

* Ważne jest, aby dać perfumie wystarczająco dużo czasu do wyschnięcia. Wielu ludzi popełnia błąd ubierając się natychmiast po wyperfumowaniu. Ubranie ściera perfumę i zapobiega wchłanianiu perfum przez organizm. Większość perfum potrzebuje około godziny w celu pełnego zespolenia się wraz z twoim naturalnym zapachem.

* Pod uwagę należy również wziąć pogodę. Perfumy zwykle utrzymują się dłużej w upalne, letnie dni, a efekt w niskiej temperaturze jest wprost przeciwny. Trzeba więc dostosowywać ilość perfum w zależności od pory roku. Aplikuj trochę więcej perfum w czasie zimy i mroźne dni.

* Uważaj, aby nie mieszać zapachów. Szampon, odżywka, żel do mycia ciała, balsam do ciała i inne produkty, których na co dzień używasz wytwarzają mieszankę zapachów, co sprawia, że trudno się perfumie wyróżnić. Staraj się używać produkty do pielęgnacji ciała o podobnych a najlepiej o tym samym zapachu jak twoja perfuma. Obecnie dostępne są serie obejmujące żele pod prysznic, balsamy do ciała, mgiełki, dezodoranty i oczywiście perfumy o tym samym zapachu. Takie „warstwy” zapachu na naszym ciele spowodują wzmocnienie zapachu perfum i pozwolą mu dłużej się utrzymać.

źródło: http://www.webshock.com.pl/jak-uzywac-p ... wy-sposob/
autor: silver fashion
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Re: Jak używać perfum we właściwy sposób?

Postautor: lolipop123 » 04 gru 2013, 08:18

Trzeba mieć rozeznanie, cięższe zapachy lepie zostawić na wieczór-na randkę :), a lekkich i subtelnych używamy rano
Awatar użytkownika
Duroi91
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 06 sie 2015, 19:43

Re: Jak używać perfum we właściwy sposób?

Postautor: Duroi91 » 11 sie 2015, 10:59

Przydatny poradnik. Dobrze wiedzieć takie rzeczy.
Awatar użytkownika
Sucharek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 08 paź 2015, 13:15

Re: Jak używać perfum we właściwy sposób?

Postautor: Sucharek » 08 paź 2015, 13:32

Dobry poradnik, teraz już wiem :)
zorba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 maja 2016, 11:14

Re: Jak używać perfum we właściwy sposób?

Postautor: zorba » 09 maja 2016, 08:38

Bardzo praktyczny poradnik nie o wszystkim wiedziałam Super.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Jak używać perfum we właściwy sposób?

Postautor: trylogia » 09 maja 2016, 15:31

Ja także skorzystałam. Jak to dobrze, że są takie poradniki.
Awatar użytkownika
annaka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 21 cze 2016, 11:52
Lokalizacja: Polska

Re: Jak używać perfum we właściwy sposób?

Postautor: annaka » 21 cze 2016, 12:36

Od dołu do góry? Trochę bez sensu, zwłaszcza że wypsiknięte perfumy spadają w dół. A przynajmniej ich cząsteczki. No i jak perfumujemy nadgarstki to nie można ich o siebie pocierać potem.
Ola78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2016, 14:26

Re: Jak używać perfum we właściwy sposób?

Postautor: Ola78 » 08 lip 2016, 15:15

Używanie perfum we właściwy sposób jest bardzo ważne, ale równie ważne jest ich właściwe przechowywanie. Wiele z nas trzyma swoje perfumy w łazience, a okazuje się, że to bardzo im szkodzi. Sama o tym nie wiedziałam, dopóki nie trafiłam na ten artykuł: http://www.amfora.pl/wiadomosc/jak-prze ... suja/2705/ . Oni wymieniają tam jeszcze kilka niewłaściwych sposobów przechowywania i okazuje się, że popełniałam błąd za błędem. :przestraszony:
Metaliga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 13 mar 2012, 09:41
Lokalizacja: Silesia

Re: Jak używać perfum we właściwy sposób?

Postautor: Metaliga » 11 lip 2016, 12:33

O, ciekawa rzecz. Też zmienię teraz sposób przechowywania moich perfum, mam nadzieję, że starczą na dłużej :)
Awatar użytkownika
psorbona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2016, 21:07

Re: Jak używać perfum we właściwy sposób?

Postautor: psorbona » 23 lip 2016, 22:23

Przydatny wątek. Ja psikam tylko za uszami.
Szulska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 03 sie 2016, 18:15

Re: Jak używać perfum we właściwy sposób?

Postautor: Szulska » 25 sie 2016, 21:55

Ja kupuję calvin klein perfumy damskie na tej stronie i to bez znaczenia, jak się popsikam. Zawsze ładnie pachnę :P Myślę, że marka ma znaczenie ;)
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Jak używać perfum we właściwy sposób?

Postautor: szyna » 22 wrz 2016, 12:19

Najlepiej rozpylić w pomieszczeniu mgiełkę, a potem w nią wejść;-)
piotrjan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2016, 12:53

Re: Jak używać perfum we właściwy sposób?

Postautor: piotrjan » 14 gru 2016, 13:04

ponoć można też smarować zapachem skronie
karo-slowik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2017, 08:18

Re: Jak używać perfum we właściwy sposób?

Postautor: karo-slowik » 02 mar 2017, 08:31

dużo też zależy od jakości perfum. Mam wszytskie markowe, ale niekażde z nik utrzymuja sie długo
Awatar użytkownika
Antek1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 07 mar 2017, 23:35

Re: Jak używać perfum we właściwy sposób?

Postautor: Antek1 » 07 mar 2017, 23:47

Jakość jest bardzo istotna. W zależności od tego parametru, można określić w dużej mierze trwałość perfum. Najlepiej psikać na klatkę piersiową i nadgarstki.

Wróć do „Perfumy, Zapachy, Perfumerie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość